Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Моят мъж има сенна хрема от доста време, но напоследък доста се засили.Носът му е постоянно запушен,киха често,много е неприятно.Нощем даже му пречи да диша нормално и сякаш хърка.Незнам какво да правим.Пил е лекарства,слагал е капки,но всичко има само временен резултат.Може ли някой да ми препоръча лекар-специалист при който да отидем да го прегледа и ако трябва да започне някакво лечение?Ние сме от Варна.Чувала съм,че и хомеопатията може да помогне,но незнам къде да отида,какво да търся.Може ли да има някаква алергия към нещо,което да засилва тази хрема?Незнам какво да правя,но трябва вече да се направи нещо.
Цитирай

Аз съм със сенна хрема, алергия и на всичкото отгоре алергична астма. Проявява се само пролетта, при цъфтежа на дърветата, цветята и тревите. В момента пия едни хапчета Ериус и съм доволна, защото при мен действат. Задължително е, обаче мъжа ти да се консултира с доктор, за да му изпише правилните лекарства. За добър доктор-алерголог мога да ти препоръчам д-р Мустаков. Разрови се в търсачката, има много писано за него, както и координати. Но самите изследвания се правят есента, така че сега може да отиде, за да му изпише някакви хапчета, които да подтиснат малко сърбежите и хремата.
Успех.
Цитирай

София

Здравейте!Моят мъж има сенна хрема от доста време, но напоследък доста се засили.Носът му е постоянно запушен,киха често,много е неприятно.Нощем даже му пречи да диша нормално и сякаш хърка.Незнам какво да правим.Пил е лекарства,слагал е капки,но всичко има само временен резултат.Може ли някой да ми препоръча лекар-специалист при който да отидем да го прегледа и ако трябва да започне някакво лечение?Ние сме от Варна.Чувала съм,че и хомеопатията може да помогне,но незнам къде да отида,какво да търся.Може ли да има някаква алергия към нещо,което да засилва тази хрема?Незнам какво да правя,но трябва вече да се направи нещо.

ако мъжът ти има сенна хрема, то това е народното название за алергия към тревни и дървесни полени (прашец от цъфтежа), така че въпросът ти съдържа в себе си отговора. сенната хрема Е алергия, но това трябва да се докаже чрез тестуване за алергени - прави се с надраскване на кожата на ръката и капване на капчици от различни алергизиращи вещества, за да се види към какво има реакция.
ако човекът има алергия - то това си е до живот. алергията не се лекува, само може да се избягва съответния алерген (ако е примерно храна, метал, вещество) или ако се приемат медикаменти, които облекчават състоянието при пристъп на алергия, ако алергенът не може да се избегне - както е при сенната хрема през пролетта.

отидете на лекар, не се самолекувайте. ако се установи, че наистина е алергия, ще му предпишат в сезона на цъфтежа да пие антихистаминови хапчета (ериус или други подобни, както е написало предното момиче), да слага подходящи за алергия капки за нос, ако трябва - и капки за очи.

хомеопатия за алергии не помага.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.