с какво намалявахте болките след раждане?

  • 2 058
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 609
какви медикаменти или бабини рецепти прилагахте за да намалите болките след вагинално раждане?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Освен 1-2 пъти бусколизин, нищо друго не съм вземала.Нормално е след раждане да има болка заради контрахирането на матката, но то е търпимо - като при цикъл.  Hug

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 901
Е те болките са преди раждане, след това не са по -силни от менструалните
и с двете раждания не съм вземала нищо.

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не съм взимала нищо,пък и нямам спомен да ме е боляло нещо повече от менстуални болки.

# 4
  • Мнения: 5 391
Почти не съм имала болки, единствено веднъж си сложих свещичка Профинид и до там с болкоуспокояващите.

# 5
  • Мнения: 1 006
Нищо не съм взимала.Както са ти писали момичетата по-горе болките не са по-силни от менструални и се търпят.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 883
нищо, но не съм имала болки.Само шевовете,но не можеш да направиш нищо, само броиш дните Whistling

А и ако кърмиш, мисля,че не можеш да пиеш болкоуспокояващи newsm78

Не се притеснявай, като мине раждането, със всеки изминал час си все по-доб Hugре

# 7
  • Мнения: 426
За шевовете извара от тетра, доста облекчава.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 562
за шевовете си правех компреси с риванол, по съвет на лекаря.като се прибрах след всяко ходене до тоалетна се измивах с разтвор от смрадлика.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 317
За шевовете първата нощ пих 1 аналгин, а после пръсках с Бивацин около седмица и всичко беше ОК. Peace Иначе корем не си спомням да ме е болял. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
За шевовете - промивки с отвара от смрадлика и после пръсках Бивацин шпрей. Лекарства не съм вземала.
След като родиш лекарите на първата визитация ще ти кажат от какво имаш нужда.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 316
Аз имах шевове и на ануса и ми разрешиха да пия Аулин. През 2 часа ходех да си правя промивки с йод и смрадлика. Но това е само за шевовете. Дано да не се стига до там. Иначе болки няма. УСПЕХ!

# 12
  • Мнения: 1 006
Бивацин и бани със отвара от смрадлика! В началото даже си правех нещо като превръзка от памук, напоен със смрадликата и стоях така по 10 минути!

# 13
  • Мнения: 3 042
Е те болките са преди раждане, след това не са по -силни от менструалните
и с двете раждания не съм вземала нищо.
Peace

# 14
  • Мнения: 2 271
Не съм взимала нищо.Болеше ме само хематома от епизиотомията.А знаем,че синката,докато само не си мине нищо не помага(т.ет за около 4-5дни).Контракции от свиването на матката не съм имала,дори при кърмене.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 828
Само шевовете ме боляха, щото бяха доста, отвара от смрадлика си правех и киснех в нея, не съм взимала лекарства.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 621
След раждане единствено шевовете ме боляха. Пръсках редовно със спрей Бивацин и се миех с отвара от смрадлика. Peace

# 17
  • Мнения: 1 489
За шевовете първата нощ пих 1 аналгин, а после пръсках с Бивацин около седмица и всичко беше ОК. Peace Иначе корем не си спомням да ме е болял. newsm78
И аз по същия начин.

# 18
  • Мнения: 603
За шевовете - отвара от смрадлика /тетра/ и компрес с риванол.
За болките от контрахирането на матката - нищо. Не са приятни, но се търпят. Поне при първото раждане. Казват, че при следващи били по-силни.

# 19
  • Мнения: 657
След раждане единствено шевовете ме боляха. ..... миех с отвара от смрадлика. Peace
[/q newsm10uote] И аз така

# 20
  • Мнения: 468
След нормалното раждане не съм пила нищо.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Нищо не съм пила Party. В болницата правех компреси с реванол на шевовете а като ме изписаха още 1 седмица пръсках с Бивацин. Peace

# 22
  • Мнения: 7 474
Нищо не ме е боляло, само си поливах шевовете със смрадлика и имах силна мускулна треска, но това е друго. Peace

# 23
  • Мнения: 1 666
Вече не си спомням изобщо да съм имала болки след раждането, които да са от самото раждане. Болеше ме гърба, заради неудобното легло в предродилна. Шев имах само един и той не болеше, а по-скоро аз се приснявах заради него.

# 24
  • Мнения: 816
Arnika 200CH, за по-бързо възстановяване на шевовете - много ми помогна  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 284
освен промивки със смрадлика нищо не съм вземала болките не бяха силни

# 26
  • Мнения: 492
Болките не са страшни!Нито съм пила нещо, нито съм правила компреси!Споко!

# 27
  • Мнения: 3 760
С нищо! Повечето болкоуспокояващи са несъвместими с кърменето, така че просто търпях.

# 28
  • Мнения: 1 353
никакви болки не сам имала а за шевовете пръсках с бивацин и мазах с лидокаин

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 765
Аз шевове нямам, но след второто раждане имах много силни болки от контрахиране на матката близо месец.
Нищо не съм пила, просто си ги изтърпях.

# 30
  • София
  • Мнения: 154
Нямах болки за облекчаване. Само шевовете ми опъваха, но това беше до петия ден, когато ги свалиха. Иначе и аз съм си правила отвара от смрадлика - действието и е антисептично. Не се плаши, всичко ще е ок Peace
Желая ти леко раждане и здраво бебче!!!!

# 31
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Отвара от смрадлика и Бивацин за шевовете, нищо не съм пила...

# 32
  • Мнения: 2 663
не съм пила нищо.Не е имало нужда, а и да се налагаше щях да търпя,защото най-много от всичко исках да кърмя

# 33
  • Мнения: 3 356
Шевовете промивах с срадлика и пръсках с Бивацин по 5-6 пъти на ден.
Болки нямах,само обща слабост,ама съм с анемия.

# 34
  • Мнения: 639
След първото раждане, не си спомням да съм имала такива болки, но явно не съм ги усещала.Били са притъпени от другите, явно.
След второто раждане, обаче бяха нетърпими, особенно като кърмех. Най-силни са първата седмица, после понамаляват.В болницата нищо не ми дадоха да пия, но ми идваше да вия.Добре, че стоях само 2,5 дни. След като се прибрах пих Спазмалгон и ми помагаше,но не повече от 2 на ден. Мои познати са ми казвали, че и Но Шпа помага.

# 35
  • Мнения: 1 107
В нощта след раждането ме боляха шевовете, пих един течен аналгин и спах като бебе, след това не съм усещала болки там  Peace
По време на кърмене направо си имах контракции (около 10 дни), но не се сетих да питам за обезболяващо  Sad

# 36
  • Мнения: 4 806
не съм имала болки след вагиналното раждане. Всъщност, понаболваха ме шевовете, но разбирам, че питаш за друго. И аз така - отвара от смрадлика и имаше някакъв спрей - пяна (Пантенол, мисля, но не съм сигурна), който прилагах.

Общи условия

Активация на акаунт