Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

От доста време се каня да попитам..
Детето ми се роди с голям невус на бедрото. Отстранихме го оперативно когато беше на година и 2 - 3 месеца. Остана белег. Не много ярък и дебел, но по дължината на почти цялото бедро. Лекарите казаха, че ще се отстрани преди пубертета чрез "изпилване" /доколкото знам с лазер/. Та въпросите ми са следните:
1. На мен и на детето белегът не ни пречи /дори си го харесваме/. В такъв случай дали да го махаме преди пубертета или да оставя детето само да реши дали и кога иска да се махне? Или в по-ранна възраст ефектът е по-добър?
2. На някой отстраняван ли му е белег, как протича процедурата, болезнена ли е и какъв е ефектът?
3. Травмиращо ли е за дете /предполагам, че се прави с местна упойка/

Има ли някой с детенце с подобен белег и това проблем ли е за него? Смятате ли да го заличавате?
Цитирай

София

Заличаването зависи от много неща - вид на цикатрикса /хипертрофичен или не/, разположение, големина, от кога е, възраст на пациента и т.н.  Ако не ви създава неудобства от естетична гледна точка и не е на функционално място нищо не пречи да си остане така, нали?
Най-подходящото време и метода за премахване на белега ще определи специалист след като го види. Може да направиш консултация в "Пирогов" -  Детска клиника по изгаряния и пластична хирургия. Те имат дълги наблюдения от работата си с деца.
Цитирай

Варна

Дъщеря ми има два сериозни белега от операции на шията, много ръбести, и не се повлияха много от мазането с Контрактубекс. Интересувала съм се от лазерните корекции, но ме предупредиха, че трябва да спре да расте, преди да мислим за каквото и да е.
Цитирай

София

Пък на мен изрично ми казаха преди пубертета. Всъщност именно това ме притеснява - да не "закъснеем" т.к. белегът не ни пречи и за сега не искаме да го махаме. И ние мазахме с контратубекс - никакъв ефект. Белегът е релефен, но не много дебел - като черта от дебел маркер /само в единия край е по-широк/. Операцията й е правена при д-р Евстатиев от Пластична хирургия в МА и съм много доволна. Ще се консултирам отново с него.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.