Разболяваме се

  • 1 458
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 671
Помощ малкия се разболява татко му киха и сега и малчо започна и очичките му са леко зачервени като да е хремав
Моля кажете какво да му дам че да пресека вирусчето ние обикновенно ни изписват едни капки за очи които слагаме в нослето този път ми се изка да минем без тях Споделете как се справяте вие

# 1
  • Мнения: 2 258
Аз веднага давам една малка ампулка витамин С,калциев глюконат и слагам Стеримар в нослето.Това е....Пък ако стане по-сериозно вече се обади на педиатърката....А имат ли температура?

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Da, i az shtjah da preporucham vitamin C, a za nosleto slagame fiziologichen raztvor, no toi ne e lekarstvo, po-skoro e za otpushvane na nosleto.

# 3
  • Мнения: 671
Ох не слава богу няма температура а нослето само тече

# 4
  • Мнения: 2 258
Значи или физиологичен разтвор или Стеримар за нослето...

# 5
  • Мнения: 1 187
За нослето може и Nisita кремче загрява и спира хремата.  costumed050
Бързо оздравяване! newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз давам 3 пъти дневно по една капсулка Осцилококцинум и 1 ампула витамин С (от малките). За хремата-физиологичен разтвор.
Честно казано-преди ползвах Стеримар, но си пръснах веднъж и на себе си и видях, че е много гадно. От това, че струята е под налягане, сякаш нещо те удря в носа. Милото ми детенце-какво съм му причинявала Sad  Sad  Sad  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Затова сега предпочитам ампулките с физиологичен разтвор.

# 7
  • Мнения: 299
Цитат на: Vivi
Аз давам 3 пъти дневно по една капсулка Осцилококцинум и 1 ампула витамин С (от малките). За хремата-физиологичен разтвор.
Честно казано-преди ползвах Стеримар, но си пръснах веднъж и на себе си и видях, че е много гадно. От това, че струята е под налягане, сякаш нещо те удря в носа. Милото ми детенце-какво съм му причинявала Sad  Sad  Sad  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Затова сега предпочитам ампулките с физиологичен разтвор.



И аз бих ти препоръчала същите неща.

# 8
  • Мнения: 910
Цитат на: rradost
Помощ малкия се разболява татко му киха и сега и малчо започна и очичките му са леко зачервени като да е хремав
Моля кажете какво да му дам че да пресека вирусчето ние обикновенно ни изписват едни капки за очи които слагаме в нослето този път ми се изка да минем без тях Споделете как се справяте вие


Радост, на нас пък ни изписват едни капчици с физиологичен разтвор и адреналин в тях. Кажи ми ти какви са тези капчици за очи? Иначе нашите се правят 3:7 - 3 мл адреналин : 7 мл физиологичен разтвор.

Бени, какво е това кремче Нисита?

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: Kisha
Бени, какво е това кремче Нисита?


И нашата педиатърка ни го беше предписала миналата зима. Купих го, но не го ползвах тогава. Сега вече не го ползвам, защото детето ми се обрина жестоко от 2 лекарства и предпочитам да огранича химията Sad .Продава се в аптеките, в тубичка, мажат се ноздрите и лекува хрема.
Та-в тоя ред на мисли-на някое детенце да е докарвало алергична реакция тази Нисита?

# 10
  • Мнения: 910
Цитат на: Vivi
Цитат на: Kisha
Бени, какво е това кремче Нисита?


И нашата педиатърка ни го беше предписала миналата зима. Купих го, но не го ползвах тогава. Сега вече не го ползвам, защото детето ми се обрина жестоко от 2 лекарства и предпочитам да огранича химията Sad .Продава се в аптеките, в тубичка, мажат се ноздрите и лекува хрема.
Та-в тоя ред на мисли-на някое детенце да е докарвало алергична реакция тази Нисита?


Виви, сподели кои са тези лекарства и за какво са. Иначе мерси за инфото. Ние като сме на 9 месеца можем ли да я пробваме тази Нисита? Скъпа ли е?

# 11
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: Kisha
Цитат на: Vivi
Цитат на: Kisha
Бени, какво е това кремче Нисита?


И нашата педиатърка ни го беше предписала миналата зима. Купих го, но не го ползвах тогава. Сега вече не го ползвам, защото детето ми се обрина жестоко от 2 лекарства и предпочитам да огранича химията Sad .Продава се в аптеките, в тубичка, мажат се ноздрите и лекува хрема.
Та-в тоя ред на мисли-на някое детенце да е докарвало алергична реакция тази Нисита?


Виви, сподели кои са тези лекарства и за какво са. Иначе мерси за инфото. Ние като сме на 9 месеца можем ли да я пробваме тази Нисита? Скъпа ли е?


Ами, за съжаление, и двете са за ей такива вирусни и грипни болежки. Едното е спрей Тантум верде-за възпалено гърло (Иво имаше лека ангина когато му го предписаха), а другото-Прополис.  Получи свирепи уртикарии и от двете.

А педиатърката ни предписа на Иво Нисита миналата зима, значи е бил под 9 месеца. Не си спомням вече колко струваше. Сега се сещам и защо не я ползвах миналата зима-защото листовката беше само на немски и нямаше кой да ми я преведе. И понеже ме беше страх да я ползвам без да имам достатъчно информация-затова и се въздържах.

# 12
  • Мнения: 671
Цитат на: Kisha
Радост, на нас пък ни изписват едни капчици с физиологичен разтвор и адреналин в тях. Кажи ми ти какви са тези капчици за очи?

Ами изгубила съм я рецептата и не се сещам за името им а и те не могат да се използват по-късно от 4 седмици след отварянито и съм ги хвърлила
Боже каква съм парлапанка #Splat

# 13
  • Мнения: 1 034
Ние от няколко месеца използваме Низита/крем/ /.Ици е на 5 месеца почти/. Никъде на листовката не пише, че има срок след отварянето, за който се използва и се изхвърля. За баткото ми изписаха капките на Низита, но на тяхната листовка наистина няма превод на български/докато на крема има/. Капките преди 2 месеца струваха около 11-12 лв., а за крема не си спомням. Не сме имали алергични реакции и при двамата. За крема пише/от листовката/: За подпомагане лечението в случай на запушен нос/при хрема/, за почистване  и овлажняване лигавицата на носа /присух въздух/, за омекотяване на крусти.  пише още, че няма ограничения, относно продължителността на лечението. От време на време почистваме нослето сутрин или вечер, когато усетя, че има засъхнал секрет. Някой път се сърди, но друг път съвсем спокойно му го слагам. Ползвам тампончета за почистване на уши за нанасяне на крема.

# 14
  • Мнения: 299
Доколкото си споням Низитата представлява солева паста, т.е. нещо като физиологичния разтвор но с вазелин, дано да не греша, но мисля че нащо GP ми го беше обяснявало.

Общи условия

Активация на акаунт