Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Съхранихте ли и мислите ли да съхраните сволови клетки? Как коментирате възможностите в България? Къде е най изгодно според вас?
Много ми се иска, но докато родя усещам много монополизирана и комерсиална услугата Thinking а ще се промени ситуацията чак след 1-2години вероятно.

# 1
  • ГО
Не не съм.Просто много скъпо ми се вижда.Да знам,че е за добро,но мноого пари.

# 2
  • София
бях се навила,но вече не съм сигурна нещо не са ги измислили нещата както трябва,чук доста отрицателни мнения ConfusedА и имам доста време Laughing

# 3
  • Откъм Варната
Бих искала, но много е скъпо

# 4
  • София
За първото не,но за второто със сигурност ще го направя,ако все още ми позвпляват финансите. Rolling Eyes

# 5
  • Кори Селести
По принцип Райфайзен банк отпуска потребителкси кредит по програмите "ин витро" и "стволови клетки", но не знам колко е изгоден.

Услугата съвсем не е монополизирана.
Не е и толкова комерсиална, защото съхранението все още си е скъпо, техниката я има само на няколко места и е нормално цената да е висока.
Само за сравнение - тест за генетично заболяване може да струва 2000 евро, че и повече...

Ако някой може да го направи по-евтино...да се захваща:)
Ще забогатее много рязко:)

# 6
  • София
Аз ще раждам в средата на юли в Шейново и ще се възползвам от тази възможност. Да си призная честно, нямах намерение по куп причини, основната от които - финансова /естествено/, но майка ми се запъна кат магаре на мост, събра парите и... вече направихме първата вноска.
Скъпо е, наистина, но всички вкъщи се надяваме това да са пари, хвърлени на вятъра... в смисъл да не се налага да се използват.
Иначе... в Б-я не е уредено нормативно все още, дават ти някакъв сертификат за 20 год., след това, ако детето ти /което вече ще бъде пълнолетно/ иска, преподписва договор с неясно още какви условия... и така... Специално в Шейново цената е 3000 лв. общо всичко - без годишна такса /поне в това ме увериха/, като първоначално се внасят 400 лв., останалите - след процедурата /ако е успешна/.

# 7
  • сърцето ми е до морето
не,защото доколкото съм чела ползата им е 50% доказана.Сега не ми се обяснява защо, а и повечето тук сте доста информирани. Ако беше нещо , в които истински да повярвам, че би помогноло щях да съхраня.

# 8
  • USA
Не сме съхранявали стволови клетки. Аз раждах в България и нещо много фалшива ми се стори тази процедура.

# 9
  • сф
на мен ми прилича на дърпане на дяволска опашка. не съм го правила. вероятно и за второто няма. а пари бих намерила, ако наистина съм убедена. ама не съм...

# 10
  • Atlanta ,USA
Не не съм ,не ми е по джоба .

# 11
  • на село
Не съм. И с двете изпуснах възможността, малко късно се започна с това съхранение.

# 12
  • София
Не не съм.

# 13
Когато родих Калина все още такава екстра нямаше. Ако реша да имам второ, може и да се възползвам от това съхранение.

# 14
  • Süd
Не ги съхраних, но ги дарих...тук има такава въzможност...Аz съм на принципа "Дай, zа да ти дадът, когато на теб потрябва" bowuu.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт