Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
мами, моля ви, тези от вас, които вече са кръстили дечицата си,

кажете, родителите на бебето (т.е. ние) трябва ли да дарим с нещо кръстника? попът ни каза, че кръстникът купува дрешки на детето, бели, за предпочитане, но се чудя дали ние трябва също нещо да му подарим?

благодаря предварително  Hug
Цитирай

на брега на мечтите

Когато кръщавахме малката, ние бяхме приготвили подарък за кръсниците, след това ние станахме кръсници на детенцето на наши приятели и те също ни бяха приготвили подарък.
Цитирай

София

Аз не бях подготвила, де да знам, че трябва. Само Дияна намаза с подаръците на кръщенето си Smile
Купете нещо на кръстника Smile
Цитирай

софия

по принцип не трябва. или поне не се очаква да подарявате. само кръстника подарява.
но ако имате желание няма нищо лошо да подарите и вие.  Smile
Цитирай

у наше "село"

И аз знам, че не се дарява. И това го знам от нашия кръстник (кръстника на децата ни, де)...
Цитирай

Някъде там...

по принцип не трябва. или поне не се очаква да подарявате. само кръстника подарява.
но ако имате желание няма нищо лошо да подарите и вие.  Smile

И аз така смятам. Ние подарихме на кръсника на Виктория икона. Просто преценихме, че това е доста добър вариант за подарък.
Цитирай

София

Ние кръстихме малката миналия месец. Подарихме на кръстницата комплект сребърни бижута. Хубаво е да има нещо, което да остане за спомен на този, който кръщава детенцето!
Цитирай

Fight club

Да, подарихме, за да има за спомен... Независимо, че традицията не повелява. Peace
Цитирай

РусЙе

Не сме подарявали нищо. Blush
Цитирай

ние също не сме подарявали нищо, но и сами купихме всичко за кръщавката  осен хавлията, за да не товарим излишно кумовете тъй като няколко месеца преди това беше сватбата ни и щеше да им дойде множко.
Цитирай

сърцето ми е до морето

икона като подарък ми звучи много добре
Цитирай

USA

Никой не може да те задължи да правиш подаръци. Ако имаш жение го направи, ако не недей  Peace

На кръстницата на сина ми подарихме часовник. А аз на скоро бях кръстница и кръщелничката ми подари колие  Very Happy.
Цитирай

Душата ми е там, сърцето ми тук!

Ние направихме подарък на Кръстниците.
Най-добре е, да е нещо, което ще им остане като спомен и след време да си спомнят от кога и от кой е.
Цитирай

София

Аз не снаех, че не е задължително, но дори и да знаех пак щях да направя подарък - те се съгласяват да кръстят детето ми, обличат го - някак си, длъжна съм, а и исках. Подарихме им картина.
Цитирай

София

И аз скоро бях кращелница и ми подариха подарък и мисля че това се прави от благодарност /уважение/ към кумовете че са се съгласили, а пък аз на свой ред си купих дрехите и хавлията/която после дадох на майката/ Smile
но всичко е въпрос на личен избор и разбирасе според мен в коя част на България се намираш, има голямо значение, защото сам срещала много странни обичаи каде ли не Smile
е успех и се надявам да направиш правилния избор  Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора