След колко време шофиране...

  • 6 934
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 530
 Уверена в себе си станах, след като получих собствена кола и изминах с нея около 1000км градско. А най- съм поласкана, когато возя мъжа си на предната седалка, а той или дреме или чете вестник. Но въпреки, че вече имам около 10 000км зад гърба си, никога не се изсилвам и съм много коректен шофьор, ако всеки спазваше знаците и караше като мен нямаше да има нито една катастрофа.Обичам да шофирам.

# 31
  • Мнения: 1 172
Когато се метнах на мойта си кола, за около 2-3 седмици ежедневно каране в София. Чувствах се много по-спокойна, а и като караш повече една и съща кола, свикваш с габаритите й и леко по-леко проблема с паркирането се разрешава.

Малко офф: Не мисля, че умението да се движиш с Лада те прави по-голям шофьор, по-скоро по-голям монтьор може да станеш. И е много правилно шофьорските курсове да са на хубави коли, не на раздрънкани такива. Все пак един начинаещ шофьор трябва да мисли само и единствено за правилата, не дали ще му угасне колата, или дали ако държи повечко съединителя на кръстонище, после ще успее да превключи на скорост ....

# 32
  • Мнения: 2 755
Малко офф: Не мисля, че умението да се движиш с Лада те прави по-голям шофьор, по-скоро по-голям монтьор може да станеш. И е много правилно шофьорските курсове да са на хубави коли, не на раздрънкани такива....
Става дума за това, че карането на руска кола, наистина е по-трудно. Волана е доста по-тежък, маневрите по-трудни, превключването на скоростите, също. Доста години карах "Лада" и когато купихме немско возило си казах "Я, колко лесно се управлява тази кола". Та за това иде реч.

По темата : Колкото по-често караш, толкова по-бързо, ще станеш добър шофьор. Важното е да не обръщаш внимание на тъпи коментари и да повярваш, че наистина можеш да се справяш добре зад волана. Желая ти лек и безавариен път. Hug

# 33
  • Мнения: 3 153
На второто ми качване на кола, което беше далеч преди да взема книжка, вече правех обратен завой на Стамболийски в пиков час, за което се иска увереност, явно съм я имала! Мисля, че има родени шофьори и такива, на които дори дългата практика не може да помогне да се чувстват свободно зад волана.

# 34
  • Мнения: 233
Шофьорът е уверен тогава, когато усеща колата като продължение на краката - трябва да си сигурна, че колата е изцяло под твой контрол, а не ти под нейн.  Когато се научиш да усещаш колата, тогава няма да имаш проблеми. Simple Smile

Peace

Напълно подкрепям! Автомобилът прави това, което ти решиш!

Точно след една седмица каране по Цариградско шосе сутрин и вечер в пиков момент, вече нямах притеснения при шофиране.
А като взех книжка преди 11 години, като карах си мислех, че преча на пътя Laughing

# 35
  • Мнения: 179
Имам книжка от февруари,но не се чувствам сигурна,защото не карам редовно.Мъжът ми е с колата по цял ден,а още нямам моя.Може би когато имам,ще свикна с нея и ще бъда по-сигурна.Направо си ме е страх по улиците на Пловдив,новак съм още.

Общи условия

Активация на акаунт