Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

На дъщеря ми скоро и се подсече дупето и горната гънка на крачетата...По принцип никога не се е подсичала и се изненадах. Днес, обаче погледнах в устата и и по езика има бели петънца.. Явно имаме млечница.. ooooh! Купих Дактарин орал гел, но ме интересува дали и дупето трябва да се маже с нещо противогъбично?
Освен това и се появиха пъпчици около устата. Аз си мислех, че е от прекаленото лигавене, но дали не е пък от млечницата? newsm78
По-късно днес следобед сме и при педиатърката, но все пак искам да питам и вас.
Ако може споделете опит
« Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 12:15 от nenepygka »
Цитирай

UK, Harlow/София

Когато моето дете беше на възръстта на твоето, тези пъпки по дупето се оказаха гъбички.Педиатърката изписа различно от Дактарин лекарство.Само мога да те успокоя, че минават за максимум 3 дни.
Цитирай

London, Sofia

За подсеценото дупе преди да мажете с лекарство бих препоръчала балсам на д-р Тайс и правено кремче от аптеките Peace При нас свършиха чудеса, които Дридерма пропусна.
Цитирай

Точно и аз си помислих за гъбички..Обадих се на братовчедка ми, която са имали подобен проблем с малката и по описанието май съвпадат. Те са се мазали с Нистатин и Тридерм. Но лечението е продължило много време.
Биляна не помниш ли лекарството.
Ще видим какво ще каже педито по-късно
Цитирай

София

За мечницата- Дактарина ще я оправи.Противогъбичен препарат не бива да се изписва без лекар,нека педито види детето и ще каже дали изобщо става въпрос за гъбички.
Мазило за гъбички е Дактакорт.
Цитирай
И нашето дупе се беше изприщило преди месец.Изписахани Fucidin за мазане и се оправи буквално за 2 дена.
Цитирай

Уф незнам педито каза, че не било гъби, ами от памперса. Предписа Линола Фет, ама като го чета то по-скоро е за суха кожа...Незнам дали ще помогне  Sad
Цитирай

Бургас

А нали дупето се подсичаше/абе не е точно подсичане/ в следствие на млечницата в устичката. Поне Иван веднъж беше така само дето обрива е характерен даже мисля, че в една тема или статия имаше снимки. Когато млечницата в устата премина от Дактарина и дупето му се оправи.
Цитирай

Да четох я тая статия , обаче снимките нещо не ми се отварят, сигурно не съществуват вече на същия линк..
Утре ще идва още една лекарка да видим тя какво ще се изкаже...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.