Има ли мами с хипофункция на щитовидната жлеза, които са отслабнали?

  • 13 229
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Имам хипофункция от доста години - неуспешно лекувана. Смених доста лекари, дадох доста пари за лекарства, но хипофункцията си остава. Наясно съм, че с подобно заболяване трудно се свалят килограми, но не мога да приема, че е невъзможно. След първото раждане все още приличах на човек, но скоро/преди три месеца/ раждах пак - сега вече приличам на слон. Писна ми! Има ли мами, които са имали този проблем и въпреки това са успели да отслабнат? Помагайте, защото започвам да се отчайвам. Кой каквато диета е казал - пробвала съм я. Резултат - никакъв! #Cussing out

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 Здравей, аз също имам този проблем, но като забременях стойностите бяха добре #Crazy , асега пак . От вчера съм на  Л-тироксин и на .... зелева супа.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 767
Аз имам автоимунна болест на щитовидната жлеза, хормоните са ми в норма, но пак трудно свалих килограмите от първата бременност.
Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог. В здравния подфорум,или в проблемното забременяване, ако пуснеш темичка съм сигурна, че момичетата ще ти дадат имена на добри лекари, които са им помогнали. Не вярвам да се справиш сама, по-скоро би трябвало да ти се регулират първо хормоните.  newsm78
Успех!

# 3
  • Мнения: 3 166
Благодаря ви, момичета! Мисля да пробвам още една нова диетка и ако не стане - явно пак по доктори.  Hug

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Светлана, обясни ми по- точно какво е хипофункцията на щитовидната жлеза, моля те.

# 5
  • Мнения: 817
Да и аз имамсамо ,че мойто е Хашимото със скрит хипертиреоидизъм.
Но кг.те се свалят.Много трудно и опорито трябва да се подходи.Не с временни диети за по две седмици ами с коренна промяна на начина на живот.
И аз съм пазила диети много ,но без резултат.Сега ходя при една много готина ендокриноложка.Направих и консултация с доктор специалист в метаболитните проблеми итака нещата почнаха да се нормализират.Бавно ,много бавно ,но стават.Ако преди за седмица на някакъв режим смъквах по 3-4 кг.Сега на седмица свалям по 1 кг. най-много.
Важното е ,че попаднах при добри специалисти защото имаше много странични фактори свързани със заболяването които не ми бяха известни.
Например при такъв тип заболяване спорта е противопоказен.Имам предвид такъв с голяма интезивност.Напр.степ аеробика ,тае бо , и всякакви фет бърнинг спортове. Защото има едно особеност , организма вместо мусколна масатя помага за изгарянето на калориите/трупа мазнини - това е от самото заболяване.Следя си редовно показателите и като получа зелена светлина отивам в залата иначе се въздържам до всекидневното движение.Също така не трябва да се спортува защото е подложено на риск сърцето /един от съпътсващите фактори на болеста/
Рибните продукти / морски и океански/ трябва да се намалят.по - пъти седмично може.Млечните и въглехидратите също./това съм го чела от една книжка с дити при различните заболявания ,препоръчана ми от ендокриноложката/
От всички режими и начини на храненесе препоръчва НВД при това заболяване.
Това е много труд и воля му е майката.И много внимавайте с хранителните добавки особенно онези които съд. екстракт от водорасли/абсолютно противопоказен/ ,както и различните Фет бърнари особенно от онези които съд. ефедрин и кофеин като камбинация или пък техните растителни заместители.Например екстракт от ефебра или гуарана итн.Те са супер опасни в случая ,направо може да ти доведат инфаркт.
Сетих се за още една особеност.Мазните натрупвания при този тип заболяване най-често са в областа на ханша Tired

# 6
  • Мнения: 8 505
И аз в отбора,макар и при мен да е в много лека степен.Но аз съм с противоположния проблем-трябва да се тъпча зверски,за да не падам под килограмите,които се опитвам поне да задържа.

# 7
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Да и аз имамсамо ,че мойто е Хашимото със скрит хипертиреоидизъм.



    Нали за хипо функция става въпрос а не хипер?
Искам да попитам някоя от вас взема ли Л-тироксин?

# 8
  • Мнения: 817
Да и аз имамсамо ,че мойто е Хашимото със скрит хипертиреоидизъм.



    Нали за хипо функция става въпрос а не хипер?
Искам да попитам някоя от вас взема ли Л-тироксин?

Да за хипо ,но е малко известен факта ,че има едни 3 % при хиперфункция които имат симптомите на хипо..........Аз съм от тях и положениете е още по-лошо защото пия и лекарства за потискана на Т3 и Т4 а това допълнително влошова нещата  особенно с теглото Naughty

# 9
  • Мнения: 817
И още нещо - нещата които съм изброила в по-горния пост се отнасят за двете състояния на жлезата и това са общи препоръки.

# 10
  • Мнения: 523
Да и аз имамсамо ,че мойто е Хашимото със скрит хипертиреоидизъм.



    Нали за хипо функция става въпрос а не хипер?
Искам да попитам някоя от вас взема ли Л-тироксин?

Аз пия Л- тироксин по 150 мкгр. на ден

# 11
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

[/quote]

Аз пия Л- тироксин по 150 мкгр. на ден
[/quote]

 А лятото пиеш ли, защото ендокриноложката каза че трябва да се спира лятото ама аз на своя глава Embarassed Embarassed Embarassed

# 12
  • Мнения: 3 166
Светлана, обясни ми по- точно какво е хипофункцията на щитовидната жлеза, моля те.

Хипофункцията е намалена функция на щитовидната жлеза, което е свързано пък с хормонални смущения /обикновено доколкото съм наясно с хормоните Т3 и Т4/. Има недостиг на йод в организма когато е намалена функцията. Аз компенсирах с Келп, но после един от лекарите каза, че това все пак е химически обработен йод. Хипофункцията води със себе си още два проблема - нарушения в надбъбречната жлеза, защото двете жлези са свързани - поне така ми обясниха и нарушена обмяна на веществата. Аз поне това знам! Ако има нещо друго - питай! Не че съм голяма разбирачка де Wink

# 13
  • Мнения: 3 166


Аз пия Л- тироксин по 150 мкгр. на ден


А това пък какво е? На мен такова не са ми давали. Йод или нещо за самата жлеза?

# 14
  • Мнения: 544
10год бях с повишена функция Close Crazy Tired сегаот 2год/след като се оперирах/ съм с понижена Crazy пия по 50г л-тироксин.
Но моята ендокриноложка не ми е казвала лятото да го спра Thinking Thinking Thinking
За кг все си стоя на едно положение независимо от това колко калории приемам Crazy
Не съм с наднормено,но има какво да се желае Flutter но явно с тези хормонални заболявания няма как да стане Crossing Arms
Бях се интересувала от гладолечението,но с Базедова болест това е абсолютно противопоказно Naughty сега с хипото не съм питала,но също се съмнявам Blush

Общи условия

Активация на акаунт