Какво прави детето на една годинка?Знам че всичко е индивидуално,но все пак...

  • 2 243
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
...Но не може да се качва още на спалнята. Laughing ...
Сетих се за оня виц, в който човека полетял със самолет след като изкарал курсовете за летене до средата ... и не знаел как да приземи самолета.

Та по този повод моята майка съвсем съзнателно научи детето как да слиза от спалнята (и от дивана), преди то само да се сети за качването ...

Така, така, и ние първо на това я научихме

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 18:31 от Димана

# 16
  • София
  • Мнения: 35 935
Напълно ви разбирам , че не можете да повярвате.
Детето ми има страхотна памет и дори сега, вече голямо, е така. Но е УЖАСНО мързеливо за сметка на това. Ученик е и му трябват 15-20 мин. за разказвателните предмети.
Все си мисля, че приносът е мой.   Wink Тренирах му мозъка да помни от малко.Това беше взаимно желание и на моменти доста изнервящо. Четях по 20-30 пъти една и съща приказка всеки път, на всяко заспиване...докато заспи.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 576
На 1 годинка, моето дете беше научило наизуст приказката за Косето босето...

...Започнах да чета приказки още преди да проговори...

Ти ме разсмя искрено ...
Аз на моята чета приказки от 3-ти месец, но ще направя извода, че е научила някоя от тях наизуст, като тя успее да ми я разкаже, за което обаче първо трябва да започне да говори с доста по-богат речник от този, който имат децата на 1 година...

 Grinning То и аз чета на Хриси, но освен  да посочва по книжките и да очаква да му обяснявам не съм забелязала друго.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 935
Децата с различни Wink

# 19
  • Мнения: 4 068
Вие пък ме разбихте мен.
Моята щерка е на почти 10 месеца и освен мама, тата и баба нищо друго не казва. Иначе вече се пуска сама между двата дивана май скоро ще проходи, но откъм думички сме много зле. Опитвам се да я науча как прави кучето, котето ит.н., но тя не се интересува много. Може би още е рано де, но не вяравам за два месеца да настъпи такава промяна.
Та затова се шашнах като чета какви неща знаят вашите деца.

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син проходи точно на 1вия си рожден ден; вече разбира какво му говоря; като му кажа да ми донесе определени неща, ги носи - значи ги познава, знае името им и знае за какво служат - напр. лигавник - при хранене, да не се зацапват дрехите, обувки, слагат се на крачетата, когато се излиза на разходка и т.н.
Знае какви звуци издават определени животни - гълъб, пате, куче, конче...
показва на колко е години, колко голям ще стане...
ей такива неща Wink

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се шашкайте. Децата са различни и всяко по различно време започва да прави и възприема разни неща. За баткото вече не помня, но малката я уча да казва и прави нещо, само ако разбера, че е готова за това.
По темата - 20 дни преди годинката сме и казва мама и баба, но си мисля, че все още е несъзнателно. Казва бау-бау като види куче, па-па на патето си, имитира много точно звука на ICQ-то при получено съобщение. Въобще забелязвам, че е готова да имитира звуци и работим по това. С ръчичка маха за чао и здравей, целувка, показва с вдигнати ръце колко голяма ще стане, бръмка с пръстче на уста, пляска за браво. От командите ми успешно изпълнява "Лягай", Ела", "Дай". Понякога се спира при думичката "Не", но не винаги.
Още не е проходила, но пълзи много бързо от края на седмия месец.
За сега за тези неща се сещам.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вие пък ме разбихте мен.
Моята щерка е на почти 10 месеца и освен мама, тата и баба нищо друго не казва. Иначе вече се пуска сама между двата дивана май скоро ще проходи, но откъм думички сме много зле. Опитвам се да я науча как прави кучето, котето ит.н., но тя не се интересува много. Може би още е рано де, но не вяравам за два месеца да настъпи такава промяна.
Та затова се шашнах като чета какви неща знаят вашите деца.

Настъпва огромна промяна само за два месеца.....Веднъж си мислиш , че изостава, дръг път, че е изпреварило останалите деца......Поне ние сме така.......Дори един месец е ужасно много време

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.moetobebe.net/read.php?cat=&aid=104

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ренци, споко, моята е на 13 месеца, но още сме далеч от разказването на приказки  Mr. Green Сега обаче упорито ще се заема с обучението и живот и здраве на втория си рожден ден ще рецитира "Опълченците на Шипка"  Mr. Green

# 25
  • Петрич
  • Мнения: 321
Моя син е най-тъп,май.Казва мама,баба,бебе,деде,но не се обръща към нас,а сам си говори,така че смятам,че изобщо не разбира смисъла на тези думички.Знае само как прави кучето,чао,браво и нищо друго.Не може да лази.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
След годинката започна да се променя много бързо.Направо се учудвам чак.
Започна да ходи много стабилно,да се качва по леглата и масите,да става да ходи от седнало положение без опора,да кляка и после да става без опора,катери се по стъпала,вдига краката да се качва по стъпалата,преодолява ниски прагчета ходейки.Ами,физически това е май newsm78
Иначе казва мама,тата,баба,папа/за папане/,дай,айде,да,не.Разбира,когато е направил беля,започна да се срамува от непознати хора и да се крие от тях,прегръща и целува другите деца,когато огладнее,отива до столчето и вика мам ам мам ам,заиграва се вече дълго време с играчки и сам,слага си капачката на шишето Laughing
Това се сещам засега,но наистина промяната е голяма Grinning

# 27
  • Мнения: 4 392
...Но не може да се качва още на спалнята. Laughing ...
Сетих се за оня виц, в който човека полетял със самолет след като изкарал курсовете за летене до средата ... и не знаел как да приземи самолета.

Та по този повод моята майка съвсем съзнателно научи детето как да слиза от спалнята (и от дивана), преди то само да се сети за качването ...

Така, така, и ние първо на това я научихме

Аз я научих,защото се страхувах да не падне от спалнята,докато аз спя сутрин. Нали спи при нас ooooh!
Показвах и как става номера,но не мислех че ще може да го направи скоро,докато една сутрин не ме изненада..  Laughing


Вие пък ме разбихте мен.
Моята щерка е на почти 10 месеца и освен мама, тата и баба нищо друго не казва. Иначе вече се пуска сама между двата дивана май скоро ще проходи, но откъм думички сме много зле. Опитвам се да я науча как прави кучето, котето ит.н., но тя не се интересува много. Може би още е рано де, но не вяравам за два месеца да настъпи такава промяна.
Та затова се шашнах като чета какви неща знаят вашите деца.

renci ,наистина промяната става сякаш изведнъж Wink
Това,какво правят различните животни започнах да и го повтарям доста отдавна,но тя никак не реагираше.Направо си мислех,че детето ми е малоумно. Embarassed А то само попивало като гъба  Wink
А колкото повече растат,толкова по-малко време явно им е необходимо да научат нещо! Peace

secretgarden ,благодаря за линка!  bouquet

Моя син е най-тъп,май.Казва мама,баба,бебе,деде,но не се обръща към нас,а сам си говори,така че смятам,че изобщо не разбира смисъла на тези думички.Знае само как прави кучето,чао,браво и нищо друго.Не може да лази.

Не,не,не е тъп! Naughty Ще видиш,как ще те изненада и теб в най-скоро време. Peace И да не забравиш да го напишеш тук! Wink
А между другото ,някои деца се научават направо да ходят,така и не пропълзяват Peace

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 21:47 от Amarena

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Въобще не се комплексирам, въобще не се компрлексирам  Mr. Green Mr. Green
прави, каквото реши и нищо друго-не показва на колко годинки е, не го интересува как прави патето, коня и другите фауни, не дава боц, нито здрасти, Чао мрази и се обръща на другата страна. Ясно ми е, че разбира, но още не ще да предава диването. Дава ръчички, бяга, катери и слиза стълби (мания  Rolling Eyes), контактува с папагала-имитира неговите звуци и пада голям "разговор", щото пък папагалът имитира него-единственото нещо, което изпълнява е да покаже къде е папагалът. Отскоро отива сам до повивалката, когато му кажем, че ще има Чипа-чипа-баня-баня. Преди се интересуваше от децата, ама вече в главата му само как да катери стълби. Не пие от чаша, щото е мързелан

# 29
  • Мнения: 4 392
Моята мома и тя не знае на колко е години Joy,а пък на рождения и ден всички почнаха да я питат. Те пък сега! Трябваше да се измъкваме от ситуацията някак-си и аз и подсказах на ухото "Дай боц!" и тя си протегна палеца , та така заблудихме гостите,че знаем.. hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт