Какво представлява(или как изглежда) хемороида?

  • 28 355
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 645
Изчетох доста теми за тях,но така и не разбрах как изглеждат newsm78
На какво приличат newsm78
След раждането се здобих с нещо,което мислех че е хемороид.
Но вече се съмнявам да е това.
Не знам дори как а го опиша........
Но ще се опитам.............
Представлява нещо като топче, в синьо - червеникав цвят, меко е на пипане, и ту се прибира ту се появява.
По някога рамера му става доста внушителен,явно когато много се е възпалило.И много боли.Вече 3 ден ме мъчи,изобщо не минава и не иска да се свие.Сега съм сложила лед,да видим, че вече не издържам.
Някои дали знае какво е това?

# 1
  • Мнения: 1 883
Много точно си го описала - същото е!!! Защо не опиташ вместо лед - Проктогливенол или Антифлегмин newsm78

# 2
  • Мнения: 1 645
Ами аз се мажех до сега със Проктогливинол,но ефект нулев.
Сега си купих "Родопско чудо",много ми помагаше преди,сега пак се мазах ,но се окоза че му е изтекъл срока Embarassed
И аз се чудя защо не ми помага ooooh!
Значе е хемороид,до някаква степен се успокоих........
Помислих си че е нещо,доста по - лошо...........
Благодаря ти  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 883
Опитай с Антифлегмин от ветеринар се купува и много помага   bouquet

# 4
  • Sf
  • Мнения: 808
Вземи си Мацан Дойч Ц
Не мога да ги напиша на немски, но като го кажеш точно така в аптеката и ще се сетят. Със змийска отрова и е страшно ефикасен!!!  Peace
Ние така се лекуваме вкъщи Simple Smile
Поне знаем от какво са ни хемороидите - от застоял живот, от доста храна понякога. Затова наблягаме на супички, салати и много зелен чай Simple Smile

# 5
  • Мнения: 408
На мен лично много ми помогна Хуск. Това са фибри. Помагат за въстановяване на чревната флора, защото хемороидите са доста често съпътствани от запек. Докато проктогливенола и другите типове свещички решават проблема на момента и локално-нищо повече. Откакто пих Хуск преди две години от време навреме имам само леко неразположение, до кървене не съм стигала. С малко лед и всичко минава бързо. Казват, че е от застоял живот-ако има по-"незастоял" човек от мен-да се покаже Simple Smile

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Простете  Blush, но ето нагледно:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/7/77/Hemorrhoids1.jpg

хади отивам да повърна  Sick

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И така:
http://medcenter.hit.bg/haemorrhoides.html

# 8
  • Мнения: 1 883
Шани това е доста гнусно , как можа . Тези хемороиди сигурно са 10 степен #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 39 740
doda ги е описала, Шани ги е показала...
В началото се мажеш с проктогливенол... не помага много, но се чувства известно отпускане.
Почнах да пия и Хемероидин на Тошков. Направи си примерна диета и я спазвай, т.е. не яж нищо дразнещо - люто, кисело и т.н.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
vikuna,  doda пита и как изглеждат Wink

# 11
  • Мнения: 1 645
Ей, Шани , това дет си го пуснала е страшна работа Sick
Боже, а аз мислех че мойто е зле............а то какво имало...........
Това направо не е хемороид, а грозд от хемороиди
Аджеба разбрах що е хемороид.
Благодаря ви  bouquet
Сега се мажа със родопско чудо,а ако не ми помогне ще взема нещо друго.

# 12
  • Мнения: 392
Аз не съм раждала, но от доста години ми се появяват поне 2 пъти в годината, много е отвратително. При мен стават големи колкото лешник, болката е ужасна, дано си останете с малки , понеже е хронично, оттърване няма. Единственото което за сега ми помага е DAFLON - хапчета за разширени вени, защото това което излиза външно е разширена вена. Не знам в Б-я под какво име ще е това лекарство. Също добре е да се пие течен парафин вечер преди ядене, помага за по-безболезнено изхождане. Студената вода също помага много. Имало е дни, когато половината ден съм го прекарвала в банята с душа, ужас. Чела съм, че също се появават и след схващане на някой нерв на кръста, прещипва се и избива там...  Забелязах го и при мен няколко пъти, днес ми се схваща кръста и утре вече не мога да сядам...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 567
Detralex  това са таблетки, които много помагат за хемороиди, разщирени вени и др. За хемороиди първоначално 2табл. 3пъти на ден, докато отмине кризата. После поддържаща доза. За мазане освен Proktoglywenol,  Ultraprokt или Pilex.

Аз моите в крайна сметки ги оперирах  Sad беше кошмар

# 14
  • Мнения: 1 802
Привет момичета...много кофти тема е тази. И аз страдам от това чудо от доста дълго време, но когато родих хемороидите ми изглеждаха точно като снимката по горе...тогава ги прибрах със много зор, но ги прибрах за 5 дена! Значи смесих една тубичка ПРОКТОГЛИВЕНОЛ и една тубичка ФЕЛОРАН гел, мазах се по 3 пъти на ден след тоалет и се прибраха. От скоро ползвам едно руско мазило, което наистина действа, аз си го купих по други прични, не специално за хемороидите, но в упътването пише че е и за това, и аз понеже вече какво ли не съм слагала за да се лекувам от тази отвратителна болест...пробвах и с него и да ви кажа много съм доволна, болката минава след 5-6 минути! Който е заинтересован, лекарството се казва балсам-СПАСИТЕЛ, зелена опаковка, и зелена тубичка! Пробвайте - помага наистина!  Hug

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:41 от eleonora_76

Общи условия

Активация на акаунт