Професионален фактор 100 за слънцезащита

  • 759
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 638
 Тази сутрин хванах 10минутки от "Искрено и Лично" преди да тръгна за работа и не успях да го изгледам до край. Темата беше за мерките срещу слънцето, полезно или не и т.н.
 Имаше една жена с алергия към слънчевите лъчи, която споемна за този фактор 100. Подходящ е и за хора с много бяла кожа от тип 1 или 2(такива които не почерняват, а моментално изгарят). Стана ми интересно и живо се интересувам какво знаете вие по тази тема. Мъжът ми е много бял и всяко ходене на плаж е кошмарно за него(и за мен, защото аз пък мога да стоя по цял ден).
 Интересно беше действието на този фактор. Принципът е друг. Който е запознат, моля да даде инфо -  къде, как, цена и т.н.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
не съм ползвала,но моя приятелка се мажеше с такъв.Води се sun block и си седиш бял

# 2
  • София
  • Мнения: 1 638
Значи става въпрос за някакъв друг.
Жената, която беше в студиото с алергията беше с много приятен шоколадов тен:)
Това, което обясниха беше, че е безцветен спрей, който явно се нанася от професионалист(не станамного ясно). Принципът му на действие е коренно различен. Действал на роговите клетки на кожата. Когато се изложиш на слънце кожата потъмнява, но не изгаря. Интересното беше, че потъмняването не се дължало на промяна в пигментацията на кожата! Твърдяха, че е напълно безвреден!

# 3
  • Мнения: 9 092
Аз като ходя на море, купувам 3 вида плажни масла, кожата ми е много бяла и лесно изгарям: с фактор 100, с фактор 70 и с фактор 30...но явно не става въпрос за това newsm78 И явно това нещо, за което говориш, е за хора с наистина доказана кожна алергия...ако човек просто си е бял и изгаря лесно, моята тактика е най-добра, тествана и ефективна Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 9 468
Биодерма имат фактор 100, ако не се лъжа.


Ето още интересно по въпроса: http://makeupalley.com/user/notepad/sunscreens

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 16:35 от kopche

# 5
  • София
  • Мнения: 4 493
дааааа, това е специално крем или флуид за лице и е много добър, но след нанасянето му си стоиш бял, цената му е около 30 лв. Много е добър, ползвам го трета година и нямам проблем с изгаряне и петна по лицето - от слънцето. Има и други такива кремове за лице - на Авен, Ла - рош и т.н., но най-високият им фактор е 60. Обясниха ми, че разликата между фактор 100 и фактор 60 не е съществена, но  ................ newsm78

# 6
  • Мнения: 13 512
Този крем има и оцветен вариант и не стои бял.Цената е същата.

Общи условия

Активация на акаунт