Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

usa

привет,
по повод един разговор за интеграцията на емигрантите с професора ми по социология стана дума за клубовете тук-за книги,частни тенис/плуване клубове и пр. Аз се оплаквах че ми е трудно да срещам хора с моите интереси,тои рече-ми клуб,той дава ниво, децата общуват с побрани деца и пр. Винаги досега съм намирала тези места за снобарски и "не за нас" ,но сега се чудя..
 Ние не сме членове на нищо,освен на местната библиотека,зоо, детски музей, и аз на фитнеса към университета. Гледам за частен клуб с басейн за децата че в нашия квартал няма обществен,цените са доста зловещи..та се чудя заслужава ли си,ако някои има опит да сподели моля..
весел уикенд от мен
Анна
Цитирай

Of the present and into the future

Ние принадлежим към ''National organization of Mothers of twins club'',срещаме  се един път месе4но ,да се видим и обсъдим проблемите на майки с близнаци.
Цитирай

usa

twins_mama -мерси,аз намирам тези детски клубове супер,ние с Ния имаме една тодлер група и много ме спасяваше през зимата 1е има други деца..дано ви харесва и да има ефект...
hmm..о1аквах 1е пове1е народ се "инегрира" 1рез тия клубове/организации..аз продължавам проу1ването на локалните снобарси басейни:)
Анна
Цитирай

според мен клубове и 'членства' са задължителни за хора, които живеят на места, където разстоянията са големи.  приятелки мои в Щатите имат членства дори в паркове. Също така клубове на майки в квартала и мн. други. Аз харесвам такива неща, не защото са снобски ( стават снобски след някакво ниво все пак), а защото дават възможност на хора да контактуват, бидейки отдалечени.
тук няма такива и това е нещо, което ми липсва ( но пък съм с идея да създам)), защото живеем в приказен, но отдалечен квартал, в който се виждат само колите на хората ( самите хора не ги виждам). засега хора не ми липсват изобщо, но един ден ще искам контакти. и членствата са идеален вариант.
Цитирай

Bristol

anettе, тук има много клубове, въбреки, че тази част на Англия е гъсто населена, пък и живеем в не малък град, според Европейските представи Wink Не се включих в темата, защото аз не членувам, но имам много познати, които членуват, включително и съседите ми от двете страни, а те са местни и нямат нужда от кой знае каква интеграция. Аз по скоро поддържам контакт с местните в следствие на това, че синът ми ходи на училище. С майките се събираме понякога за кафе, за рожден ден и тн. Записали сме се на спортове, баскетбол за малкия. Там си лафим с мамите, все пак имаме общи проблеми и деца почти на еднаква възраст. От скоро и едно унгарче дойде в групата  Mr. Green С малката ходим на плуване за бебета и там също осъществявам контакт, обаче някак не ми е по сърце  Thinking Всичките са с по едно дете, колкото моята и проблемите им са ми едни такива скучни  Tired Все пак аз имам син на 9 години и съм минала по този път. Ако Ели ми беше първо дете със сигурност щеше да ми е интересно. Две от тях чакат второ бебе и сигурно няма да могат да идват на плуването вече, с две деца няма как. Видях, че при нас играят водна топка вечер в басейна и мъж ми се е навил да се присъедини към тези ентусиасти, но след като му се оправи счупения пръст  Laughing Счупи го по време на футболен мач, играе футбол с други мераклии и дори състезания си организират  Crazy
Частен клуб с басей не знам дали ще помогне за социални контакти, ако не е регламентирано времето, в което ходите за всеки един член. Обикновено хората ходят на такива места, когато са в настроение и имат време, поне ние така правим и няма правило в кой ден и в колко часа ще сме там.
Тук в квартала има клубове за самотни хора, за пенсионери, за майки, за отслабващи и за какво ли още не. Въобще не са тузарски, нито пък цените са безумни.
Цитирай

Cтраната на лалетата...

Не  Embarassed 1
Цитирай

germany

И аз не принадлежа в такива клубове. Според мен, ако искаш контакти сам си ги създаваш.....ако не си отворен към хората, клубовете няма да ти помогнат. Опознавайки различни хора може да откриеш, че хората с интереси различни от твоите биха могли да разширят твоите интереси и познания..Успех
Цитирай

usa

И аз не принадлежа в такива клубове. Според мен, ако искаш контакти сам си ги създаваш.....ако не си отворен към хората, клубовете няма да ти помогнат. Опознавайки различни хора може да откриеш, че хората с интереси различни от твоите биха могли да разширят твоите интереси и познания..Успех
напълно съм съгласна; но в бг имах студентски приятелства,професионални и така..тук  работя добра и престижна работа,но има неписан закон 1е хората не си стават близки извън службата..и кръгът се свежда до майки с деца(не винаги интересни за мен),българи и туй то;не казвам 1е някои ми е виновен,така се слу1ва..разбирането ми беше 1е 1рез подобни клубове седейки на басейн примерно имаш шанс да се запознаеш с образовани,1етящи и пр.хора които ина1е нямаме къде да срещнем..
мерси на вкл'1илите се,
Анна
Цитирай

Israel

Усмихвам се, четейки поста ти. Ние със сина ми (16.5 годишен) ходим във фитнес зала, която е на ниво клуб, организирайки всякакви "извънкласни" мероприятия. Сина ми го намира за снобарски, а аз смятам, че да си "снобар" е да уважаваш себе си и парите си и да изискаваш в замяна на това добро обслужване - виждами се абсолютно легитимно.

Та какво е в твоите очи сноб?
Цитирай

usa

Анна, първо, възхищавам ти се на динамиката   bouquet. Току ме стреснеш с още нещо, което вместваш в програмата си  Shocked.
По темата - ние не членуваме в клубове. Единственото, което ме изкушава, са клубовете по четене на книги, но не го правя  Embarassed. Забелязвам обаче, че хората не се притесняват и стартират сами клубове, когато това, което се предлага, не ги удовлетворява. Защо не опиташ такъв вариант?
Цитирай

.
« Последна редакция: нд, 11 юни 2006, 16:40 от Niki1 »
Цитирай

напълно съм съгласна; но в бг имах студентски приятелства,професионални и така..тук  работя добра и престижна работа,но има неписан закон 1е хората не си стават близки извън службата..и кръгът се свежда до майки с деца(не винаги интересни за мен),българи и туй то;не казвам 1е някои ми е виновен,така се слу1ва..разбирането ми беше 1е 1рез подобни клубове седейки на басейн примерно имаш шанс да се запознаеш с образовани,1етящи и пр.хора които ина1е нямаме къде да срещнем..
мерси на вкл'1илите се,
Анна

Не знам, тук като гледам хората главно пишат за "обикновени", достъпни за всеки клубове, а защо ли на мен ми се струва, че ти пишеш и питаш за по-специални, не за "богоизбрани", но със сигурност за селектирани по определени критерии хора, а в повечето случаи и такива, на които се става член само след солидна месечна или годишна такса.

Аз самата членувам засега само в един и то не точно такъв, моят е е по-скоро професионален- business networking club,  в района, в който живея е и е само за жени; кандидатствах за член и си платих също и годишен "членски внос", за да ме приемат, а го направих защото е добре за това, което работя. Срещаме се един път месечно на "бизнес закуска" и си обменяме мнения плюс контакти.
Иначе не съм член, но съм ходила няколко пъти на мероприятия, организирани от различни клубове и общества- било филантропични, било просто country или golf clubs- определелно е въпрос на някакъв вид престиж да си член на тези общества - кръгът е донякъде стеснен само за членовете на въпросните такива, интересите са подобни, социалния статут- малко или много също. Определно е интересно и могат да се получат много приятни запознаства, а също и  да се намерят потенциални занимания и т.н. За съжаление обаче аз поне не съм член на никакви такива общества, т.е. ходила съм като гост само, когато са ме канили.  Wink

Една идея, която мога да ти дам- не знам доколко се интересуваш от изкуство и доколко имаш време, но аз например съм член и на един музей и на една фотографска галерия в моя град- получавам непрекъснато покани, с мъжа ми ходим по изложби и коктейли от време на време- на мен поне ми е приятно и интересно и определно съм срещала доста своеобразни (в положителния смисъл на думата) хора, които са доста по-различни от средностатистическия американец.

Цитирай

Bristol

Ами аз сигурно съм се подвела от това изречение  Thinking
...по повод един разговор за интеграцията на емигрантите с професора ми по социология стана дума за клубовете тук...
За това казах, че не е необходимо клубът да е снобарски.
Тук цената на членството в спортни клубове е различна. Има с по-достъпна цена и по-скъпи, но независимо от цената не мога да ги нарека снобарски, нито пък съм забелязала да можеш да осъществиш кой знае какви контакти. Даже в местния пъб по-лесно можеш да го направиш.
Един англичанин, с който се запознах в пъба ми разказва колко по-дружелюбни били американците и колко по-приятна била атмосферата в американските пъбове Wink Винаги си намирал дружка за приказка, когато е командировка, докато в английските рядко се заприказвал с непознати хора  Laughing
В престижните голф клубове също си има членство и са доста пош  Mr. Green Но аз определено не съм за там  Crazy
Цитирай

Гледам за частен клуб с басейн за децата че в нашия квартал няма обществен,цените са доста зловещи.

аз по това се подведох, понеже всичко е по възрастови категории и на нива. Може и да не съм разбрала.
Цитирай

usa

zdr pak,
ми аз поведох темата без да искам,но се 1удех как да го напиша 1е да не зву1а префърцунено..говоря баш за типа "богоизбрани"клубове (МrsG dobre е разбрала),които имат такси и не са за всеки,1исто финансово с презумцията 1е ходят по-подбрани хора,което евентуално би осигурило малко по-ниво среда(интелектуално говорим, каквато да ре1ем в бг имах до някаква степен  защото родителите ми общуваха с по-класа хора,и техните деца)...
дале1 съм от мисълта 1е в локалните към'нтри клубове няма 1итави хора,1удех се оба1е дали един скъп клуб,дето подбират хората много(к най-вероятно зна1и 1е нас няма ни поискат:) не дава друго и питах дали някои има такъв опит..
maikata,-ми снобарски за мен е затворено обещество,проверяват те 3 м преди да станеш 1лен,мембершипа се предава като сем.наследство и пр..
аз се интересувах от интегреция примерно с лекари в неформална среда,затова професорът ми даде идея да подобни клубове,той каза голф,ма ние туи не го играем..сега се сетих отново като не намерих прили1ен басеин,а тия дето ми харесват са 500$за 3 месеца,имат мембершип процес половин година и на едното място-интерв' преди да те приемат???????
та не е само парите,1удех се и дали ни е мястото там
мерси пак на вси1ки,
Анна
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора