Teлефонни измамници

  • 2 970
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 398
Мислех, че модата на такива идиоти е отминала, но вчера някакъв се обажда на мъжа ми и се представя за негов приятел, като се обръща към него с "приятелю" и малкото му име. Та този казва на мъжа ми да занесъл в Ябланица 10 000лв., 5 000лв. или "колкото имаш" за някакви части, защото той не могъл да отиде до там в момента, и после като ги продаде (вече пазарът бил подсигурен) тези части щяли да си делят печалбата.
 #Cussing out
Нямам думи просто....

# 1
  • Мнения: 2 821
 Shocked
идиоти

# 2
  • Мнения: 7 474
Още ли ги има тия?  smile3515

# 3
  • Мнения: 398
чудя се как са избрали точно този номер. Сигурно вземат жълтите страници, набелязват и звънят.  Close

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аман от "приятели". Всеки търси мекото на баницата, направо полудявам от такива кретени!  #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 5
  • Мнения: 10 758
Е такива идиоти са излъгали един братовчед на баща ми.Ама то и братовчеда си е виновен...Някакъв му се е обадил и му казал, че е братовчеда от София.И дръвника лапнал въдицата-" Станчо, ти ли си?", "Ми аз съм, не ме ли позна" и т.н. Казал му, че бил закъсал нещо с колата и ако може да вземе 2000 лв., да купи някакви части и да ги занесе в Казанлък.И че после щял да си получи двойно парите.И тоя малоумник се полакомил и естествено после изял дръвцето.Една вечер се обажда на баща ми и го пита какво става с парите.Баща ми, естествено шах- "К`ви пари бе?", "Ми тия от частите","Абе кви части, кви 5 лева"Братовчеда си помислил, че баща ми го бъзика нещо, но след половин часов разговор е разбрал, че яко се е увътрил.

# 6
  • Мнения: 951
Маги,значи зависи,кой е идиотът от двамата Crazy

# 7
  • Мнения: 10 758
Маги,значи зависи,кой е идиотът от двамата Crazy
Абе май братовчеда си е малоумник, че се връзва на такива глупости.А в началото даже е дигнал и скандал на баща ми, че го излъгал.И баща ми му е обяснил, че ако закъса някъде с колата, той ще е сигурно последния човек, на който ще се обади.При положение, че аз имам кола, брат ми, мъжа ми.И най-малкото баща ми е щял да се обади на нас.Ама ония не вдява. #Cussing out

# 8
  • Мнения: 79
Един ден и на моя мъж му се обажда някакъв идиот. Бил закъсал с парите и ако може да му даде 3 000 лв да купи някакви ремъци, а след като ги продаде щял да изкара 7 000лв и да си ги разделят. Естествено се представя за негов приятел Wink. Моя мъж веднага се съгласи и даже си уговориха среща някъде по центъра. Обаче не отиде( да не е луд )Naughty, а идиота дали го е чакал незнам newsm78

Как може да има такива измамници да лъжат хората  #2gunfire
И такива дето им вярват hahaha Joy Joy Joy

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На нас също много често ни звъняха, защото имахме обява в местен вестник.
Та веднъж  със съпруга решихме да се "вържем". Подготвихме всичко по техния план. Уведомихме икономическа полиция. Разкараха ни на 300 км от нашия град. Там всичко беше подготвено, полицаите ни чакаха и само трябваше да хванем измамниците. Тръгнахме с началника на тамошната полиция(той нарочно беше се облякъл спортно), взехме от една гара посредника, който трябваше да ни заведе да осъществим сделката, но точно на 2-3км преди селото, където щяха да ни мамят, полицаят не знам защо изведнъж реши и изкара посредника от колата и го закопча. Хванаха и другите от групата(следваше ни кола с полицаи) и ги закараха в районното да пишат обяснения. Естествено, нищо няма да им напрвят, защото сделката-измама дефакто не се осъществи. Защо така избърза полицаят - не знам, но в мен остана впечатлението , че и полицията е нещо набъркана. Обясниха ни, че май са се усетили и щели да ги изтърват.
Имах желанието да хванат поне едни измамници, защото знам и съм чувала колко хора са изгоряли, но ентусиазмът ми на съвестен гражданин беше пречупен. Друг път на дали ще се хвана да съдействам на полицаи. Crossing Arms

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
Докато има бълъци ще има и измамници.

# 11
  • Мнения: 221
Това с телефона е стар лаф. Беше хит преди години Simple Smile

# 12
  • Мнения: 386
Веднъж прекъснах на поредния тип словото по телефона още в началото:
-Стига бе, още ли има глупаци да ви се хващат?
а той:
- Да, знаеш ли колко са много!!!

# 13
  • Мнения: 5 468
Е, никога не бих се вързала на такава глупост. То е толкова тъпо това, че се чудя, как може да има лапнишарани да повярват!??!?!? ooooh!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 765
Това с телефона е стар лаф. Беше хит преди години Simple Smile
Аз пък за първи път чувам.
Е, никога не бих се вързала на такава глупост. То е толкова тъпо това, че се чудя, как може да има лапнишарани да повярват!??!?!? ooooh!
Явно има...хора всякакви...

# 15
  • София
  • Мнения: 6 360
Това с телефона е стар лаф. Беше хит преди години Simple Smile

стар, ама златен! навремето се говореше, че основно звънят на мобилни телефони, сега са подкарали по телефонните указатели на стационарните и при това наред...
 в разстояние на 1 месец се случи и на мен и на съседката ми - беше безумно, защото търсеха отдавна починали хора, просто са чели стари телефонни указатели, в които не е сменен титулярът на поста. не че някой би им се вързал, но шокът е голям. аз лично отначало си помислих за телефонен тероризъм и се бях наплашила за разни по-сериозни неща...

# 16
  • Мнения: 1 150
 Joy Joy Тъпото е, че все още им се връзват. Един съсед изгоря с 10000лв. за 2т. стомана  hahaha hahaha

# 17
  • Мнения: 992
Това с телефона е стар лаф. Беше хит преди години Simple Smile
може да е стар, но и аз чух за такова нещо миналата седмица.Обадили се на село на дядо ми и се представили за другия ми дядо(т.е. за сват му), че бил в стара загора и му трябват спешно 1000 лв и да му ги прати. От там обаче дядо ми на село ми звъни и вика бе къде е дядо алекси , ми викам тук си е в софия , сигурна ли си, ми казвам да убедена съм. Та след като го убедих че някой го лъже се обадил в полициата ма естествено нищо не са засекли . Сигурно ще си има такива мошенници до като има и кой да им се връзва

# 18
  • София
  • Мнения: 3 795
и на нас ни звъняха #Cussing out

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Уф, миналата година изгоря дядо така.  Confused Стана ми много тъжно, защото знаех, че наистина е видял начин да помогне на свой стар приятел.  Confused После ги хванаха, ама, естествено, пари няма-за един ден и ги похарчили, дрън-дрън  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 481
Между другото, това е някаква много масирана кампания- в началото на тази седмица, в рамките на 2 дни, вкъщи и в домовете на 3 познати семейства са звъняли с тази история. Само материалите са различни- платки, ремъци, релета.... Лошото е, че възрастнихора изгарят- явно има доста наивни и им отиват спестяванията на хорицата. Много тъпо Close
Ние звъняхме на бабите и дядовците да ги предупедим да не се връзват на "аз съм стара съученичка" и т.н. Дано никой не изгори...

# 21
  • Мнения: 2 821
И да ми се обадят с такава молба немога да им откликна...откъде имам аз 2-3-5-10 000 лева. Като чуя за разни дедковци по селата как се връзват...е, откъде измъкват 10000 лв #Crazy...нали едвам скърпват двата края..пенсии ала бала...Всичко това звучи като градски легенди Crossing Arms

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И да ми се обадят с такава молба немога да им откликна...откъде имам аз 2-3-5-10 000 лева. Като чуя за разни дедковци по селата как се връзват...е, откъде измъкват 10000 лв #Crazy...нали едвам скърпват двата края..пенсии ала бала...Всичко това звучи като градски легенди Crossing Arms
Кое е градски легенди  Crossing Arms-че се връзват, че имат пари. И двете неща са верни, възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

# 23
  • Мнения: 2 821
възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

и като са неприкосновенни....тъй ли бързо се съгласяват да ги дават....то не е наивност само

# 24
  • Мнения: 1 349
На мен не ми е ясно само едно нещо. Обаждат се и се представят за някой роднина, приятел, познат, като назовават име. Поне на моя свекър се е представил един така - като съученик от гимназията, с който не е контактувал от години. От къде набавят тази информация? Това са лични данни, няма ги в указателя.

# 25
  • Мнения: 6 206
Веднъж прекъснах на поредния тип словото по телефона още в началото:
-Стига бе, още ли има глупаци да ви се хващат?
а той:
- Да, знаеш ли колко са много!!!
Laughing
Голям майтап. Другият път и аз ще им кажа така...
Аз принципно ако не съм заета много, ги държа на мобилния поне по 10-15 минути, че и повече. Яко да ги набутвам. Миналата седмица ми звънна един, но бях заета и го резнах веднага. После ме хвана яд, трябваше поне 10-на минути да го държа, колкото и да му е евтино, поне 5-6 лв щях да му смъкна.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 788
На един колега на мъжът ми му се случило пък следното:

На баба му и дядо му, които живея в друг град, се е обадил уж той, внукът им, и е поискал спешно да му пратят 300 лв, бил се разболял, ала-баба.

Те правят каквото им казва уж внукът, а всъщност, някакъв измамник (странното в случая, че не са му познали гласа, а и внукът им никога не им е искал за нищо пари), та как не са се усетили....

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

и като са неприкосновенни....тъй ли бързо се съгласяват да ги дават....то не е наивност само
Кво ли да ти отговоря  newsm78 Да, идиотизъм е, но не отрича доброто желание да помогне на приятел, както си е мислел. Няма да разбереш, затова и няма да ти обяснявам, но се случва и то по много. А парите беше изтеглил, за да ги даде послучай Нова година на правнук си-малшанс, злощастно стечение на обстоятелствата-няма никакво значение-той наистина е вярвал, че помага на свой стар приятел, който не е виждал от години. Не, не става въпрос за 10000, но човекът много трудно го преживя.  Crossing Arms

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
На мен не ми е ясно само едно нещо. Обаждат се и се представят за някой роднина, приятел, познат, като назовават име. Поне на моя свекър се е представил един така - като съученик от гимназията, с който не е контактувал от години. От къде набавят тази информация? Това са лични данни, няма ги в указателя.
Колко души в Бг се казват Иван? Ами Петър? В поколението на баба ми има поне сто познати с името Иван.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 481
На мен не ми е ясно само едно нещо. Обаждат се и се представят за някой роднина, приятел, познат, като назовават име. Поне на моя свекър се е представил един така - като съученик от гимназията, с който не е контактувал от години. От къде набавят тази информация? Това са лични данни, няма ги в указателя.
Колко души в Бг се казват Иван? Ами Петър? В поколението на баба ми има поне сто познати с името Иван.


Освен това, при всички обаждания около мен, разговорът е започвал така :"Познай кой се обажда! Познай, де, познай!" И ето така, ти почваш да се чудиш кой ли е, накрая казваш едно име на човек, който си познавал преди 100 години, от другата страна казват :"ДА!" и ето ти "информацията" .

# 30
  • Мнения: 398
Ами в нашия случай бяха части за рафиниране на олио.
Представи се за Христо и представете си имаме един такъв познат, НО този пък говорил така меко, че нямаше начин да не се разбере, че не е нашия човек. Мъжът ми за всеки случай му казва да се обади отново след 1 час. През това време той се чува с нашия Христо, който ни казва "Аз мислех, че бяха на мода преди две години тези измами".
Жалко е, че мамят и стари хора.  #2gunfire

# 31
  • Мнения: 214
Да и примен се пробваха да  минат с тоя номер,познай кой се обажда?като казах ,че немога да позная тая от другата страна е айде познай де,кажи две три имена.Етова ме накара да се замисла,че нещо нее на ред и казах едно име на моя най добра приятелка а онази дааа познааа Laughing
Реших да продължа с играта и се направих на много изненадана като я попитах какво става къде се загуби а тя еми тука закъсах на Дупница и ми трябват малко пари към 1000 лв.Питам  я къде е детето и отговора беше реши да излезе на разходка е тука вече несе сдържах и се разсмях понеже малката на мойта приятелка е бебче на 6 месеца Joy

# 32
  • Мнения: 446
С баща ми бяха пробвали така преди месец, явно вземат номерата от стария указател. И пак така, "Познай кой ти се обажда -  Димитров", "Кой Димитров, Данчо ли?", "Да" и т.н. Само дето тоя Димитров, дето му се обаждал уж на баща ми наскоро получи удар и едва говори, пък и няма как да стигне от София в Бургас и Стара Загора да върти бизнес. Иначе баща ми беше много разстроен, че може така да се злоупотребява с желанието на хората от по-старото поколение да си помагат...

# 33
  • Мнения: 1 462
 - Лайнаров, познах те!
 - Ъъъъ, даа... аз съм...
 - Сулю Лайнаров, ти ли си бе?  Кво прави сестра ти Пикла Дрислова?

# 34
  • Мнения: 1 097
 Shocked Shocked Shocked
Свекърва ми снощи ТОЧНО за  това ми разказа.... Вчера са ги обрали така.
Обажда се някакъв на бабата на телефона и свекърва ми вдигнала... "Иван съм, закъсал съм в Своге.. Трябват ми спешно пари, ще пратя един познат да ги вземе, дай му колкото имаш" И свекърва ми изкарала 500 лв от някакви запаси на бабката, че син и се казва Иван и работи на 500 км от нас, идва си на 2 седмици за по 1 ден. Шашнала се свекърва ми кво става с Иван, къде ли е закъсал и добре ли е...по това време беряла череши и мярнала някакъв по пътя отвън, ама била заета с притеснения и не му обърнала много внимание.
След 10 мин се сеща, че трябва НАКОЙ да дойдде и да даде парите на него. Отива - нЕма пАриииии  Mr. Green Горката, беше се притеснила много, ама тя си е виновна, щото е тъпа патка  #2gunfire #Cussing out
Олекна бабата с 500 лв. И свекърва ми чак вика - добре, че не отидох да извадя и нашите пари, че тъкмо бяхме изтеглили няколко хиляди  Shocked

Аз не говоря по телефона с никой, докато не се сетя кой е. Дори и да ми звучи познат, щом не сесещам кой е - карам го да се обади пак ако трябва, докато се сетя. Кви са тия разговори на сляпо  Crossing Arms
Ама ето - има и наивни хора и такива, при които улучват обстоятелства и факти...  Tired

# 35
  • Мнения: 251
Предварително се извинявам, че ще се изкажа остро, но мненията в темата ме засегнаха.
 Бих искала първо за всички неусведомени да цитирам състава на измамата от Наказателния кодекс и да подчертая, че това си е чисто ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, според българските закони, а не просто, ситуация, при която  някой умен нагъл човек се е възползвал от "идиотщината" на друг човек.
Чл. 209- НК  (1) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.

 Измаменият е жертва, той е обект на престъплението, дали е глупав или умен, това съвсем няма значение в случая. Измамникът е субект на престъплението, той е извършителя, той е виновен и затова лежи в затвора.
 Заради тази проста логика на закона и на всеки нормален, според мен човек, не мога да проумея грубите думи по адрес на жертвата на престъплението. Защо всички си мислите, че сте Богове и всичко разбирате и от всичко можете да се предпазите?
 Вместо ние всички реални и потенциални жертви на всякакъв род престъпления да се поучим от тези неприятни истории, ние свободно "заплюваме" жертвата използвайки механизмите за оправдание на извършителите "Ами като са балъци да се връзват, какво да  правя".
 Бъдете малко по-търпеливи към другите хора, защото и ние ще остареем и ние можем да изпаднем в лоша ситуация, притеснени, замислени, угрижени и някой "умник", който няма съвест да се възползва от нас за своя си изгода.
 Не го пожелавам на никого да бъде жертва на престъпление и другите да му викат "ти  си виновен".
Според мен, някои хора от форума направо бяха жалки с подигравателното си отношение и с чувството си за недосегаемост. Shocked
 

# 36
  • Мнения: 2 821
възрастните хора спестяват и парите, сложени на влог, за тях са нещо неприкосновено, нещо, което не се пипа. И, да, възрастните хора могат да бъдат наивни.

и като са неприкосновенни....тъй ли бързо се съгласяват да ги дават....то не е наивност само
Кво ли да ти отговоря  newsm78 Да, идиотизъм е, но не отрича доброто желание да помогне на приятел, както си е мислел. Няма да разбереш, затова и няма да ти обяснявам, но се случва и то по много. А парите беше изтеглил, за да ги даде послучай Нова година на правнук си-малшанс, злощастно стечение на обстоятелствата-няма никакво значение-той наистина е вярвал, че помага на свой стар приятел, който не е виждал от години. Не, не става въпрос за 10000, но човекът много трудно го преживя.  Crossing Arms

Извинявай, но ти нещо конкретно имаш предвид...дори не съм запомнила кой от пишещите е говорил за 10000 лв...аз посочих сумата примерно. А ти си се засегнала пряко.....не съм искала да обиждам някой....

Измамникът е субект на престъплението, той е извършителя, той е виновен и затова лежи в затвора.

лежи, само че друг път....аз не съм чула да са хванали някой....пък и да са го осъдили, че и да си е излежал присъдата....а че е престъпление незнам дали някой го оспорва newsm78

Общи условия

Активация на акаунт