кои бяха първите думички на бебчовците и на каква възраст

  • 965
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 353
Какви бяха първите думи на бебоците и на каква възраста?на 10 мес.сме и на всякаде чета че на 1г вече трябва да има около 10 думи в речника си

# 1
  • софия
  • Мнения: 495
"баба"-на 6 месеца.Но от тогава-нищооо. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 138
Около 4мес. баба,след това последва и мама и само това  Cry

# 3
  • Мнения: 1 353
и ние на 6 м.казахме баба после мама,тата,и разни други несеързани но думите които казва не ги свързва с хора ами просто така си ги бращолеви.за това ме интересува кога ще започне да осазнава какво казва

# 4
  • Мнения: 495
и аз така четях и се притеснявах, че не сме като по книгите
момченцата проговарят по-късно, тъй като първо им се развива двигателната активност, а тя е в тази половина на мозъка, където не им е говорния център
докато момичетата имат говорни центрове и в двете полукълба и затова по-рано проговарят
та моето момче около 8-9 мес. започна с "баба, дада, тата,ааааа, еееее, ииии", сега е на 1,3 г. и още е на "тате" и вариации, също нещо като "айде, дай". иначе разбира, но други думи не казва
а за "мама" още никакви индикации няма

# 5
  • Мнения: 146
на около 6 м. каза ма----ма и после взе да повтаря  доста често. После каза ба --- ба

# 6
  • Мнения: 264
На 4,5 месеца каза за първи път "ма-ма", но естествено неосъзнато. После каза ба-ба, та-та. Към годинката вече приказваше много. А сега ни надува главите Grinning Знае страшно много думички и е много сладка! Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
Чак на около 9-10 месеца почна да казва първо айде, защото аз за всяко нещо и казвах "хайде да сменим памперса", "хайде сега да обуем чорапите" и т.н. до безкрайност. После ало, защото все си играеше с телефона и аз повтарях да каже "ало бабооо". Дойде ред на не - от безкрайните забрани Wink. От желание да получава разни неща научи дай И чак след това: да, тата, мама, баба. Това и беше речника на 1 година.
Тъй като не обича да яде и до сега не казва папо, ам-ам, вода, мляко или нещо от сорта.

Първо имай пред вид, че от 10 месеца до 1 година, много неща могат да се променят. Промените стават изведнъж.
Второ зависи от детето.
Трето зависи ти колко му говориш. Аз не съм от много приазливите, а и сутрин като ми се спи, хич не ми е до приказки Wink

Но на всичко му идва времето. Аз всяка сутрин и казвам "добро утро слънце" като се събуди, откак се е родила. От 3 дена, махнахме решетката на леглото и като се събуди, малката идва при мен, бута ме и повтаря "дооб, дооб". И усещам как речника набира сила със страшна скорост. Думичките са по-неразбираеми, но по-осъзнати.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моето момиченце е на 7 месеца и освен случайно навързване на срички нищо не сме чули още. Говоря й постоянно, но не й повтарям конкретни думички. Не ми се иска да ставам от родителите които ръчкат постоянно децата си "кажи мама", "кажи баба". Всяко нещо с времето си.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Първото нещо, което каза сина ми беше "додо", което ще рече дядо и това беше на около 8 месеца, после доста бързо произнесе "мама", " тати", и на 1.3 месеца вече цели изречения, разбира се не до там смислени, но се разбираха, без никой да го е ръчкал за нищо. Против съм Naughty, както Linkata спомена да се напъват децата за каквото и да било, само и само родителя да се хвали с нещо си. Всичко с времето си.

П.с. Мъжът ми не е говорел много добре до 3-годишната си възраст, но за сметка на това сега не могат да му вземат думата.

# 10
  • Мнения: 177
Първата осъзната дума беше "мама" в края на 7 месец, но при всяко дете е различно. Следващата беше "апа" (лампа) и всички около нас и в градинката, където се разхождаме знаеха за неговата апа голяма латерна беше, само дето нямаше бутон спри. Сега съвсем смислено казва около 30 думички, най-сладък ми е когато казва "тапте" (чорапче). А иначе животни и превозни средства му дай да имитира как казват или правят. Кокошката "ко-ко", , патето "па-па", на кучето казва "ку" вместо "бау-бау" . Интересно, какво ли ще каже, ако го питам за гъската   #Crazy

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мама, някъде  около 7-8 месеца Rolling Eyes
Изобщо не се притеснявай, малкия започна да проявява интерес към говоренето когато стана на 2 и половина Tired

# 12
  • София
  • Мнения: 39 746
Дияна каза 1во "Тати" доста рано, "мама" каза едва малко преди годинката.

# 13
  • Мнения: 1 178
на около 7 месеца сричкува "ба-ба" на езика, който говорим вкъщи това са сричките за татко, каза ги след усилено повтаряне от наша страна, баба му от бг също беше много щастлива.
оказа се, че е във възраст в която повтарянето на срички е част от развитието, но все още не свързва думата с човек или предмет.
Сега на 12 месеца съзнателно сричкува само "мам-мам" -когато види храна и "ку-ку" когато се крие.

# 14
  • Мнения: 8 505
"Тати" на почти 6м,"баба" в същия ден,а след това дълъг застой.

Общи условия

Активация на акаунт