Бъдещи мами с термин декември - VII

  • 13 112
  • 273
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 951
Вчера бяхме на УЗ,вече тежим към 3500,лекарят каза,обаче,че е възможно бебо "да стане голямко за моите възможности",като му измери 2 пъти диаметъра на главичката...
Мен нито веднъж не са ме преглеждали гинекологично,нито ми е взет секрет,ама аз имам доверие на моя лекар,плюс че той ще ме изражда,така че нямам притеснения...
Само веднъж моят лекар ме е пратил на изследвания(в 3-я месец),после колко пъти съм го питала,но той все отговаряше,че водите са чисти и нямало нужда.Аз,обаче,съм пускала 2 или 3 пъти(имам близка лаборантка) и наистина винаги се е оказвало,че всичко е тип-топ..Сега вече вярвам на моя лекар

# 46
  • Мнения: 263
Здравейте майчета,

И аз се включвам. Тука от 36тата седмица консултациите стават веднъж седмично. На 36тата седмица ти правят така наречения Стреп тест. Взимат секрет отвлагалището и ануса за стрептококис. Ако теста се окаже позитивен, по време на раждането ти удрят антибиотик за да не се предаде бацила на бебето. от 37мата седмица на всеки седмичен преглед те проверяват за разкритие.

Подобно на повечето от вас и аз съм спокойна и гледам да не си мисля за раждането много, много. Ще му мисля като му дойде веремето да раждам иначе, нали знаете приказката, на страха очите са големи  Shocked

единствения проблем който имам тези дни са ужасните болки в таза и връзките около ябълките на бедрата. Особено на дясното бедро. Лелеее побърквам се направо. като инвалид се чувствам. Особено сутрин!  

ей, много се радвам,че вече имаме и първото бебче от списъка на декемврийките! Да е живо и здраво и да радва мама и тате!  #Milti

Прегръщам ви всички!

# 47
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз да си призная всеки път като се замисля за раждането и ме хваща страх  #Shocked ЗНам, че е неизбежно, че не е чак толкова страшно, ама мен си ме е шубе... и да ме успокоявате и т.н. пак ще си ме е шубе  Sunglasses вече свикнах с тая мисъл и затова гледам да не му мисля много много....

бяхме допреди малко на боулинг...т.е. бхяме в Студ.град в този Мега Гига незнам-к'ъв-си  боулинг и играхме на хиляда неща - флипери, джаги, билярд, боулинг... на боулинга ги разбих всички! не можаха да повярват  #Silly хихиихихи  Laughing Отдавна не се бях забавлявала така.... Не ми се беше случвало доста дълго време да изляза и да не ми се доспи в 12... изобщо много добре си изкарах.
Сега мога да родя спокойно  Whistling

Jenny, а слушам скъпия за подаръците, защото трябва да ходим заедно да пазаруваме... ама аз мисля да го изюркам другата седмица по някое време Mr. Green

# 48
  • Мнения: 343
А смятате ли Дядо Коледа да донесе подарък и на мънинкото човече, независимо дали се е излюпило или не?

Аз мисля, понеже Дядо Коледа така и така идва при Еличка, че не може да не донесе и на бебенце. Даже си мисля за една въртяща се музикална игрчка за над леглото, само дето незнам каква точно.

# 49
  • София
  • Мнения: 938
Като сме се заговорили за подаръци, аз смятам да си направя устата за специален подарък за мен по случай раждането на бебка. Нямаме ли случайно такава традиция - мама да получи подарък, че е родила син/щерка на таткото? При мюсюлманите знам, че има обичай да се подарява златно бижу - колкото повече викала при раждането жената, толкова повече злато получавала..... Wink Не може и при нас да няма нещо такова, я да се поразтърсите  Laughing

# 50
  • Мнения: 951
МКР,според мен си абсолютно права!Аз не само че не мисля да подарявам нищо на никой,но и ще чакам специален подарък за мен,защото такъв подарък,какъвто ще направим ние,не се прави всеки ден!
Например моят зет и двата пъти правеше  златни подаръци(въпреки че не сме мюсулмани Laughing ) на сестра ми!Според мен е справедливо!:-)

# 51
  • Мнения: 951
Планът на  Jenni ме въодушеви и  днешния ден започнах не с кафе,а с миене на прозорци и пране на пердета.Малко се изморих #Silly ,в интерес на истината,но пък съм доволна от свършената работа и закуската ми се видя два пъти по-вкусна  Flutter

# 52
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Jenny
А смятате ли Дядо Коледа да донесе подарък и на мънинкото човече, независимо дали се е излюпило или не?


Определено ДА. Аз също мисля да е някаква хубавка играчка. Нещо от типа на мече или някоя интересна дрънкалка...

А за подаръците за нас и аз мисля , че трябва да получим нещо специално от мъжете си, но аз като го знам моят колко се сеща, за такива работи, изобщо не очаквам нищо...  Neutral Face    Ама ако има удобен случай бих вметнала, че на еди коя си са й подарили еди какво си по случай раждането... Flutter  Whistling  Sunglasses

# 53
  • Мнения: 596
Аз 100 на 100 отново ще се размина с 1 подарък - за раждането, Коледа и рожден ден  Imp

# 54
  • Мнения: 596
Някой знае ли какво става с Радостина, от няколко дни не се е появявала, а термина й е доста скоро  Grinning

# 55
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Silviya
Някой знае ли какво става с Радостина, от няколко дни не се е появявала, а термина й е доста скоро  Grinning


В петък следобед пихме кафе.. беше си с тумбак  Wink

# 56
  • Мнения: 343
Янче,
И мойто е същото, няма да се сети за подарък Sad
Обаче аз от отдавна намеквам, да не кажа натъртвам за едно кожено палтенце или кожухче по случай Рождеството (Христовото и на наследника, както си му викаме).
Освен това на десктопа на компютъра ми има файл "My spisyk za bebe.doc", и мъж ми е инструктиран да го следва в случай на пожар Grinning  Та в този списък има точка "За изписването" и в нея наред с изброените необходими неща, които трябва да донесе, бутилки за докторите и т.н. фигурира и подточка 5. Кожено палто за мама  Grinning  Grinning  Grinning
Е белким се сети, ама пак не съм сигурна...пък и нали аз трябва да си го избера, че с неговия вкус, пази боже.... та ще видим Thinking

# 57
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Jenny
Та в този списък има точка "За изписването" и в нея наред с изброените необходими неща, които трябва да донесе, бутилки за докторите и т.н.


Я да питам.. всички ли смятате да черпите персонала на изписването?!  Thinking

# 58
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Jenny

Освен това на десктопа на компютъра ми има файл "My spisyk za bebe.doc", и мъж ми е инструктиран да го следва в случай на пожар Grinning  Та в този списък има точка "За изписването" и в нея наред с изброените необходими неща, които трябва да донесе, бутилки за докторите и т.н. фигурира и подточка 5. Кожено палто за мама  Grinning  Grinning  Grinning


хи-хи-хи  Laughing добра идея ми даваш  Wink

а за персонала... зависи как се държат с мен... ще преценя в болницата.

# 59
  • Мнения: 1 704
Струва ми се няква отживелица това черпене  Rolling Eyes  но гледам доста хора все още го правят.. затова се чудя.. ако изляза доволна, то значи добре са си свършили работата Confused нещо не ми е ясно за какво точно трябва да черпя примерно няколко акушерки (които се е случило да са на смяна точно в деня на изписването)

Общи условия

Активация на акаунт