Откога започнахте да ги оставяте да си играят сами в стаята?

  • 1 817
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ами оставаям го сам, въпреки че е силно казано сам - на отварена врата и си гледам моята работа.Ако го чувам да си дърдори и да си играе с играчките - няма проблем.Поглеждам го през вратата и не се обаждам.Но стане ли тихо - непременно влизам в стаята, защото в повечето случаи прави бели.Опитвам се да свикна, че вече е пораснал и че не е онова бебе и има нужда да се изявява сам, стига само да е безопасно за него Laughing

# 31
  • Мнения: 8 917
Оставям го за по 10-15 мин., колкото да свиква сам, но слухтя от коридора Simple Smile Все още не винаги се сеща как да слиза сам  от мебелите и съм нащрек. Иначе си се занимава сам, не му е скучно, но все още не мога да го оставя спокойно и да си свърша някаква работа.
Peace

# 32
  • Мнения: 78
зависи от обезопасяването на стаята и тишината е най-страшна

# 33
  • София
  • Мнения: 6 550
Хм, първо благодаря на всички за отговорите.
Явно няма да стане моята Grinning, ще ги оставям и ще претърчавам от време на време, те из апартамента ходят отдавна, ама сами в стая досега не са проявявали интерес да стоят, а и са две и измислят какви ли не маймунджулъци (последният хит е прави отгоре на пързалката и после пускане по корем с главата напред  #Crazy). Малко съм в ситуация дето кучето разхожда мен, я не аз него и това не ми се нрави особено, ноо май ще ми си наложи да се примиря. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 4 629
Аз бих го оставяла, когато сам започне да проявява интерс. При нас още не е настъпил този момент.

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Откакто започна да се обръща. Тогава стана невъзможно да го държа в кошарата, защото протестираше ужасно. Ходя да го наглеждам, особено ако се умълчи. Общо взето той си се навърта около мен по собствено желание.
За по-големите деца нямам спомен, май пак така.

# 36
  • Мнения: 345
моята госпожица е много самостоятелна и обича да си играе и сама,просто съм спокойна щъка из апартамента сама,има един куп с играчки сяда си сред него и си играе,затиши ли се положението значи е отворила чекмедже и вади дрехи,но това не е проблема  Peace

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 709
При нас баткото винаги е играл ролята на бодигард. Разликата им е голяма и от малка Йоана свикна батко й да е около нея. По този начин аз успявам да си свърша домашните задачки. Но, когато него го няма тя почти винаги е в стаята, в която съм аз. Не се застоява сама. Е, и това го е имало, но както и другите мами казаха настъпили подозрителна тишина бягам да видя каква е щуротията.
С една дума - неизбежно е да искат да се заиграват сами, но контрол му е майката.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 866
не ги оставям сами. те мен ме оставят. играят където пожелаят и винаги са имали свободата да се местят от стая в стая. сигурно са кротки, защото инциденти не сме имали.
мазали са се с кремове и гримове.
преобличали са се по милион пъти (а дрехите им знаят само пътя навън от гардероба, не са научени да се прибират Wink)
всъщност, не ми хрумва никаква пакост или опасност, която биха могли да сътворят, когато не ги гледам: не се интересуват от лекарства и препарати, започнаха да пипат техниката чак когато се научиха да я ползват по предназначение, не ровят в саксиите...
е, случвало се е габа да се покатери някъде и да вика за помощ. преди се качваше на горното легло (когато спяха на двуетажно легло), а сега се катери по шведската стена в стаята на сестра й и крещи отгоре: "помощ! някой да ми помогне да слязааааа!"

# 39
  • Мнения: 208
Аз оставям малката ( 1г и 6) да си играе сама доста често, но нашият апартамент е много отворен и от кухнята мога да видя двете спални през хола. Баните обикновено са затворени...така 4е не се притеснявам. Още пове4е, 4е малката е много кротка като си играе сама, слу4вало се е да рисува с 4асове...най-много оби4а да отваря гардероба и да вади вси4ките дрехи. Досега винаги съм я държала за ръчичка когато падне и се удари лошо. Преди една седмица падна от стълбите ( 6 стълби) то4но пред мене и аз докато я хвана беше на най-долната стълба....направо си изкарах акъла. #Crazy

# 40
  • Мнения: 1 237
Ами оставаям го сам, въпреки че е силно казано сам - на отварена врата и си гледам моята работа.Ако го чувам да си дърдори и да си играе с играчките - няма проблем.Поглеждам го през вратата и не се обаждам.Но стане ли тихо - непременно влизам в стаята, защото в повечето случаи прави бели.Опитвам се да свикна, че вече е пораснал и че не е онова бебе и има нужда да се изявява сам, стига само да е безопасно за него Laughing

И при нас ситуацията е такава.Само ,че тя най-често обикаля от стая в стая и си пренася играчките.

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  От около 6месеца,но в началото само с кака и.Сега сама вършее навсякъде,не се притеснявам много,няма кой знае какво да свърши.Само дето взехме да заключваме входната врата,че се научи да я отваря и излиза... Sick

# 42
  • Мнения: 4 473
Нямам точен спомен от кога оставям Гери сама да си играе, но не беше като че ли преди 3-тата й годинка newsm78. Определено идеята за самостоятелност ми допада. При теб е малко по-сложно с две моми, но пък ако се погрижиш за обезопасяването на 100% - можеш да си по-спокойна Wink

# 43
  • Мнения: 1 117
Нашият малчуган е вече на 4 години и чак сега проявява желание да играе сам, но винаги да сме около него. Сам в стаята - много искам , но той не Naughty
Дори и като оцветява или си реди някакъв пъзел / много обича и тогава има мир / иска ние да сме до него Crazy

# 44
  • Мнения: 649
аз съм го оставила да ходи навсякъде... нещата, които може да счупи съм ги прибрала, иначе само шкафовете  в кухнята съм "заключила", например неговият шкаф редовно го изпразва- застава пред него и пада голям кеф! той обикаля навсякъде и си се заиграва някъде ( да уточня- във всяка стая има вече разни негови играчки)... и може и до 30 мин да си играе сам  Peace аз го чувам как си говори...  ако го оставя в кошарата на 5-тата мин започва да негодува!

Общи условия

Активация на акаунт