Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Привет на тази част от форума. Досега, макар напоследък много рядко, признавам, се подвизавах в "Искам бебе"...Но от месец насам съм за тук, и реших да се впиша.
3 години с моя мъж правим опити. Не предприемах по-сериозни мерки, защото си мислех, че ще стане. Но не стана. От темите, от чата и мнение на девойките преди 1 месец отидох при Стаменов. както се казва, съвсем в началото на борбата съм. До сега направих:
1. Хормонални +Хламидия- нормални, втория път Пролактин 934 от 850 норма (не ми се видя кой знае какъв проблем, защото точно тогава си сменях работата)
2. Спермограма - Нормоспермия
3. УЗ-та - При последното в 18 ден- фоликул 34 мм, почти къмто киста, която док. каза, че ще се пукне.
Пак ще изследвам Пролактин, който може да е една от причините да не ми се пукат...
Надявам се бързо да установи къде е "Ключа от бараката"и да отговори на въпроса защо не незабременявам.
Междувремено се чудех, ако е висок Пролактина, дали не мога да направя нещо с билки? Ако не ми помогнат поне няма да ми навредят. Та относно това - някоя от вас пробвала ли е? Билките помагат ли за пукане на фоликули....И къде е точно аптеката на ул. Поп Богомил, за която съм чела и чувала, но не знам точен адрес?
Благодаря предварително за отговорите. И дано не се задържа дълго тук - нищо лично, естествено  Wink
Цитирай

Burgas

Мурджи здравей!Но наистина не се задържай тук.Не съм имала проблем с пролактин и не мога да ти бъда полезна в това отношение,но исках да ти кажа че не си сама и дори и да си много за кратко,преди да се преселиш  при отчетните, ние сме с теб и ще ти стискаме палци.Иначе съм чувала, че високия пролактин пречи на фоликулите да се пукнат,но дано се включи някой който наистина знае как стоят нещата с пролактина и има ли билки които да го регулират.УСПЕХ!
Цитирай

София

Билкова аптека.
Повтори изследването на пролактина. Не мисля, че смяната на работата е причина за повишаване.
Цитирай

София/Варна

Мурджи, аз имах подобни на твоите резултати - завишаването на пролактина не беше много високо, но достатъчно за да не стане бебето. 3 месеца бях на бромокриптин (една таблетка вечер) - не е болка за умиране, въпреки че има доста интересни странични ефекти. След като резултатите ми влязоха в норма, ендокриноложката ми препоръча да пия по 1/2 таблетка вечер, до забременяване.

Не мисля, че смяната на работата е причина за повишаване.

Стреса може да задълбочи вече съществуващи проблеми.
Цитирай

Sofia

Благодаря.
Със сигурност ще повторя Пролактина, ако се наложи ще го потретя даже...Smile

Ще ви държа в течение. Smile
Цитирай

София

Стреса може да задълбочи вече съществуващи проблеми.

Вече съществуващи - да.
Но ако си здрава, смяната на работа не е причина за незабременяване.
Цитирай

Sofia

Lali, никой не казва че смяната на работа е причина. Напротив, има и по-стресови ситуации, както и други причини, само споменах, че не ми се е струвало голяма разлика спрямо четеното от мен за разлики в нивата на пролактина на други момичета.

Друго - разбрах от едно от момичетата в зачатие, че след прием на билки е успяла да си регулира Пролактина, дори е успяла да забременее два пъти, жалкото, че е неуспешно..

Както и да е. Няма нужда от излишни коментари, така или иначе съм тръгнала по пътя да установя къде е причината и да я отстраня.
Цитирай

София

Смяташ, че коментараът ми е излишен?
Ами тогава защо пускаш тема да питаш? Като не ти се ще да чуеш мнения, които не ти харесват, прави каквото знаеш и не питай.
Цитирай

Sofia

Лали,

Коментара ти не е излишен. Недей да реагираш така, понеделнишки, ще ти започне накриво седмицата  newsm76

А въпросите, които зададох са съвсем различни?

Те бяха дали някоя от вас е пробвала билки? Дали чрез тях е успяла да свали нивата на пролактина си и дали така са й се пукали фоликулите?

smile3525
Цитирай

София

Ами ДА БЕШЕ ВНИКНАЛА в отговора ми!
Ще повторя - имаш проблем, дръж се за традиционната медицина, търси проблема. Не си губи времето с билки.
Но първо повтори изследването в друга лаборатория.
Цитирай

София

Мурджи, моето мнение го знаеш-повтори си пролактина и говори с доктора. Той ще прецени какво ще правите. Не си губи времето с глупости.
Както знаеш моят пролактин е горе-долу като твоя. Пия си парлодела и това е.
Цитирай

Виена

Подкрепям Лали за традиционната медицина.
Аз бях като теб с леко повишен пролактин и пия от ноември достинекс. Паралелно с това вземам Агнукастон / това са таблетки на растителна основа, в БГ май ги има под името агнус кастус или нещо такова. Имат понижаващо пролактина действие и рагулират цикъла и облекчават ПМС/. За минута даже не съм се замисляла да заменя достинекса с алтернативна медицина. Не я отричам, но си мисля, че сериозните проблеми трябва да се третират сериозно, и на твое място след 3 години неуспешни опити за забременяване не бих си позволила да си правя експерименти. Хората са седнали и са направили сериозни лекарства за сериозните проблеми, просто си направи още едно изследване на пролактина, виж също дали щитовидната жлеза е на ред.
Цитирай

Sofia

И аз съм за Достинекс-а пред разни билки. Поне аз се оправих така при доста висок пролактин. Успях да забременея, родих, кърмих 1 година, но сега пролактинът ми продължава да е много висок/над 2000/ и не спада след като спрях да кърмя/вече 2.5 месеца/. Понеже искам още едно бебе започвам пак да пия Достинекс. Дано скоро влезе отново в норма. Иначе и аз се интересувах от билки и бях питала във форумите/май в дир-а/, но исках бързо да се оправи това и съм доволна от действието на Достинекс-а. Иначе пих Бромокриптин след като забременях и след това за спирането на кърмата, но от него се чувствам ужасно. Даже последният път повръщах. Но понякога се налага точно той да се пие за съжаление...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.