Как да ПОДготВЯ гоЛемия за иДВАНетО на маЛКИя

  • 1 387
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Момичета, нуждая се от съветите Ви Hug

Скоро ми предстои да родя  Wink голямиЯТ ни вече ВикториО е на 1г и 7м и уж доскоро никак не ревнуваше - елате сега да видите  ooooh! като прегърна някое друго дете и започва да мрънка и идва да се гушка при мен - същото е и с татито Tired
Все го карам да ми милва корема, като му казвам, че бебето е вътре и както казах до преди известно време само Го милваше, а сега удря и по някое шамарче Crazy Като, че ли започна да усеща и само идва при мен и да знаете как ме милва, гушка, целува, хапе и т.н. Много ми е хубаво, но не знам как ще продължи всичко това с появата на дребчо newsm78

Ще Ви бъда благодарна ако ми кажете някои трикове и най-вече как да се оправя в бъдещата ситуация Heart Eyes

Благодаря предварително Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 405
Ами пак се гушкайте и целувайте.
Той е подготвен щом знае, че в корема на мама има бебе. Кажи му, че това е неговото бебе, не само на мама и на татко, и че то много обича батко си. Още е малко да му го каже, но като порастне, и това ще стане.
Шамарчета и ревност ще има, в началото ще бъдеш заета с бебето и големия може да се почувства пренебрегнат. Кажи му, че бебето е малко и безпомощно и не може само да се грижи за себе си. Нищо, че е малък, децата са мъдри, ще те разбере. Купи някоя книжка, в която има картинки на животни, отглеждащи малките си и я разглеждайте заедно.
И му кажи, че ще си има приятел за цял живот. Нека се опитва да ти помага, да ти носи биберон, памперс, трябва да се чувства значим и част от цялото това чудо - новия живот.
  bouquet

Най- добрия съветник е сърцето ти! Ти ще разбереш !

# 2
  • Мнения: 1 063
Най-важно е да не намалее вниманието към него,което разбира се е много трудно,особено и като си сама.Ще видиш как изведнъж твоето малко момче ще ти се стори голям мъж и ще започнеш да изискваш от него повече неща-точно това беше и моята грешка!И аз съм на мнение,че трябва да помага при смяна на памперс,къпане,разходка и т.н,така ще се адаптира по-лесно в ситуацията.
newsm10 Успех!

# 3
  • Мнения: X
Диденце, като че ли си прочела мислите ми...щях да пускам такава тема. Ние сме аналогичен случай...
Ще следя темата с огромен интерес.

# 4
  • Мнения: 997
 Не мисля, че можеш да го подготвиш......може би усеща инстиктивно "заплахата" но по собственото си дете съдя, че изобщо няма предства за какво става на въпрос. Вени не видя веднага бебето, но в първите дни след това го третираше като кукла, не като враг. Изобщо не съм забелязала ревност - значи може би децата са различни и твоето по-голяма детенце също ще се успокой с времето. А по принцип ревността е нещо нармално. Двете ми по-малки сестри и до ден днешен се надпреварват помежду си.

# 5
  • Мнения: 415
Много е трудно и деликатно  ooooh! С много любов, обяснения и търпение Praynig При нас големият започна да се прави на бебе - дай ми сок, обуй ме, събуй ме, храни ме, обличай ме.... Tired..все неща, които правеше сам.
Разкъсваш се на две и три, за да обърнеш внимание на бебето, на баткото, на таткото...а за почивка и за себе си също трябва време  Peace
В началото бебето само спи и яде. Гушкай баткото и се занимавай пълноценно с него през паузите от 3 часа. Все пак ще имаш две бебета, с тази разлика, че едното ходи и говори. То не е толкова самостоятелно, колкото ще ти се стори на фона на съвсем безпомощното бебе.
Пожелавам ти леко раждане, здраво и кротко бебе и много послушен батко   bouquet

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
При нас разликата е голяма, 8 години. Баткото чакаше с нетърпение малката и разправяше как ще се грижи за нея. Първите дни след раждането също беше много щастлив. Получаваше много повече внимание, от колкото преди да се роди беба. Въпреки това след известно време се появи ревност. Например защо обличам бебето, а той сам трябва да се облича  Thinking Защо спим с бебето в една стая, а той сам трябва да спи. Колкото и да му обясняваш, той държеше на своето. Докато един ден му казах добре легни да те преоблека и да ти сложа памперс. Той беше шокиран, как така памперс, а аз му казах нали искаш да те третирам като бебе. Ето сега ще сложа памперса, ще донеса бутилка с мляко и за ядене ще имаш пюрета. От тогава повече не се е сравнявал с малката  Laughing
Да видим до кога Wink Обаче често опитва яденето на малката, пие вода от нейната чашка, играе с нейната топка футбол, всичките нейни играчки са и негови, а неговите са само негови. Една от кашите му харесва много и на него му я правя. Като и дам да яде плод и на него давам същия. С една дума  Crazy

# 7
  • Мнения: 3 861
На въпросът ти не мога да отговоря, нямам идея, като ми дойде до главата ще го мисля. Включвам се обаче с един голям офффффф...
Искам да ти пожелая леко и безпроблемно раждане и да ти кажа, колко много ми харесва снимката ти на аватара, страхотна бременна си с голямо излъчване. Hug
Поздрави

# 8
  • Мнения: 460
Диденце, първо леко раждане  Hug
Нашите мъници са с малка разлика, почти като при вас. Първо, още докато бях в родилния дом, 4 дена са, не са много, но не са и малко,та за тези 4 дена се гушкаха с татко си за лека нощ, съответно тази практика продължи и след това, което за мен беше много голяма помощ.
През първите 3 седмици свеки беше дошла да ми помага, съответно тя къпеше бебка и се грижеше за домакинството, имах повече време за Роско и гледах да го използвам максимално за него. Ако има кой да ти помага в началото ще е чудесно, приятелка, тати, всеки е добре дошъл Grinning
Вечерите щом тати си дойдеше от работа двамата мъже се забавляваха и това ми даваше възможност за почивка. Гледах да използвам ако спят и двамата наобед, дори и за половин час да е, много помага.
За бибероните са ти казали Grinning, въпреки че Роско на тази възраст вече пиеше само от чаша, му беше много интересно да пие от биберон и да опитва чайчета и сокчета след като ги въведохме, съответно си имаше и шише за него, но този период отмина сравнително бързо. Май гледах да не го третирам като голям, защото той си беше още мъник, но пък на него му беше интересно да помага за бебето:)))
Използвах едно кошче в което спеше Йоанка за да я нося с мен, ако Роско остава да играе в дневната, а аз трябва да отида до кухнята, общо взето гледах да са ми винаги пред погледа или поне единия.
За да имам спокойно време за кърмене през деня, докато Йони спеше правихме неща с Роско, които знам че са му любими и повече боричкане, гъделичкане, гушкане, гонитби и прочее, така че като идваше времето да се гушакам с Йони и да я кърмя, Роско спокойно си се заиграваше и имаше време да остане малко на спокойствие Joy
Май се отплеснах от темата за ревноста, но чалъма е много гушки, цунки, любов и да знае малкия мъж, колко много е важен за тати и мама Hug

# 9
  • Мнения: 694
Няма как да го подготвиш на тази възраст. АЗ на моята и говорех, че ще става кака и, че ще се грижи за бебето, а тя ме гледаше умно и века "да, аз съм кака" и до там.

Сега вниманието е изцяло проявено към нея, малкия остава някак на страни. Ревност за сега няма никаква. Но нали ти казвам гледаме повече внимание да и обръщаме. Винаги и давам да гушка бебето, но съм и забранила да го пипа или влиза при него докато спи. Не че спазва правилото, но все пак............

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Леко раждане, Дидка!
Ще споделя нашия опит, въпреки, че нашата кака беше по-голяма. Първо на нея казахме, че съм бременна. После започнаха обясненията - тя е най-послушното и добро дете и за това мама и татко са решили да и подарят сестричка. Това действаше до влизането ми в родилния дом. През тези 8 дни тя беше при майка ми и там са я "подковавали" по същия начин. В началото, когато бебето спеше по много, вниманието към нея беше голямо. Тя участваше във всички дейности по бебето и се чувстваше нужна.
Виктор е доста по-малък и не знам дали ще разбере изобщо някакви обяснения, но ти предстои отговорна задача.

# 11
  • Мнения: 442

Ще споделя нашия опит, въпреки, че нашата кака беше по-голяма. Първо на нея казахме, че съм бременна. После започнаха обясненията - тя е най-послушното и добро дете и за това мама и татко са решили да и подарят сестричка. Това действаше до влизането ми в родилния дом. През тези 8 дни тя беше при майка ми и там са я "подковавали" по същия начин. В началото, когато бебето спеше по много, вниманието към нея беше голямо. Тя участваше във всички дейности по бебето и се чувстваше нужна.


същото направихме и ние. освен това, докато бях в родилния дом, се обадих на една приятелка и я помолих да купи една такава кукла-бебе
http://www.nicetoys.com/images/SIM5032533.jpg
тя предаде покупката на мъжа ми и когато с него се прибрахме от рд, на каката й подарихме куклата. един вид, за мама едно бебе и за кака-също Wink. освен това в началото на нея й обръщах повече внимание - и без това бебето спеше почти през цялото време, а и нали още не разбираше.
леко раждане и успех!

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 14:56 от Ellypr

# 12
  • Мнения: 705
има голяма разлика в реакцията към новото бебе на едно дете над 3 години и едно по-малко дете.  от нашите батковци и каки няма как, според мен, да очакваш да се държат като такива. та те самите са още бебета и имат на 100% нужда от нас, което за съжаление очевидно няма как да се получи. моята рецепта беше - мноооооого внимание на каката и постепенно вкарване на бебето в нейния обсег. в смисъл, че го държах максимално дълго в спалнята, а аз се занимавах с нея навън или по другите стаи. и САМО в крайни случаи си позволявам да й казвам: тихо, бебето спи, внимавай бебето ........  и др. подобни. аз, понеже не кърмех, често оствам друг да го храни, слага да спи и др. подобни, а аз оставам със симона. въобще, колкото и да ми е тъжно понякога, все още с нея се занимавам много повече отколкото с павел (ще му се реванширам някой ден, обещала съм му го!!!!)  и последно много важно - според мене е грешка голямото дете да се праща някъде при баба или нещо подобно в самото начало, когато ви изпишат от болницата. големите трябва да са част от шоуто, макар и така да става по-тежко.

УСПЕХ! Леко раждане и много любов на всички вкъщи!

# 13
  • Мнения: 7 821
Снимката е много голяма и я направих като линк.

# 14
  • Мнения: 442
Снимката е много голяма и я направих като линк.

знаех си Embarassed съжалявам за неудобството - не се сетих за варианта с линка Embarassed Crazy

Общи условия

Активация на акаунт