как се съхранява на 8 градуса ваксина пентаксим?

  • 905
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
мамчета, които ще вземате или вече сте взели как съхранявате ваксината, понеже ние мислим направо да купим на куп 3 бр. на детето и трябва в къщи да съхранявам в храдилник на 8 градуса.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 086
и ние купихме преди 2 дена и трите ваксинки,едната вече ни я биха.Ами пъхаш стаен термометър в хладилника и измерваш температурата.В нашия беше 11 градуса и аз го настроих да охлажда повече,в момента е 5 градуса и съм си сложила ваксинките отстрани на вратата.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Това с точните градуси няма никакво значение, важното е ваксината да се съхранява в хладилник. Идеята е да не е много ниска температурата - да не се получи замръзване на ваксината, а за това дали е 8 или 10 градуса - няма никакво значение. Никой няма в къщи хладилник с термометър (такива хладилници се ползнат само в лабораториите за произвоство на ваксини и там условията са драконовски за подръжка на температура), който постоянно да коригира температурата, затова производителите слагат стабилизатори в такива продукти.

# 3
  • Мнения: 912
Това с точните градуси няма никакво значение, важното е ваксината да се съхранява в хладилник.
Peace аз също купих 3те наведнъж и съхраних в хладилника без никакви притеснения и проблеми! Вече и трите ни ги сложиха и съм много доволна:)

# 4
  • Мнения: 242
ние я купуваме и веднага я носим на лекарката- провери в близките до лекарката аптеки- ако я има купи трите наведнъж и й ги занеси тя да ги съхранява...ние така направихме, за да не рискуваме .Поздрави!

# 5
  • Мнения: 655
Сложи я в отделението под камерата - така хем ще е на хладно, хем няма да замръзне.

Общи условия

Активация на акаунт