Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Здравейте мили мами! Имам следното питане и ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна.
Синът ми Иван е на 9 м. От 3 дена е на антибиотик Стандацилин защото имаше много висока температура. От вчера  температурата спадна, но днес сутринта направо се ужасих като видях че целият е в изриви - по гърдичките, коремчето и по целият гръб.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато минат 5 дни. Паралелно ни изписа Фенистил капки и мехлем за мазане, защото те щели да притъпят реакцията към антибиотика. Това което ме гложди е дали е нормално при положение че има алергия към това лекарство да продължаваме да му го даваме ? Какво е вашето мнение, майчета?
Цитирай

Габрово

За мен не е нормално да продължаваш с този антибиотик при положение,че детето прави реакция.И понеже мъжът ми е алергичен към почти всички антибиотици смятам,ако се наложи синът ми да пие, първо да го изследват за алергии и тогава.Ако се окаже алергичен ще търсим алтернативни методи.
Цитирай

London, Sofia

Здравейте мили мами! Имам следното питане и ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна.
Синът ми Иван е на 9 м. От 3 дена е на антибиотик Стандацилин защото имаше много висока температура. От вчера  температурата спадна, но днес сутринта направо се ужасих като видях че целият е в изриви - по гърдичките, коремчето и по целият гръб.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато минат 5 дни. Паралелно ни изписа Фенистил капки и мехлем за мазане, защото те щели да притъпят реакцията към антибиотика. Това което ме гложди е дали е нормално при положение че има алергия към това лекарство да продължаваме да му го даваме ? Какво е вашето мнение, майчета?
Shocked Shocked Shocked
Досега Гери е правила алергия към антибиотик на два пъти. Последният - вчера Crying or Very sad - Към Оспексина - 5 дни го пи и през тия 5 дни задължително сутрин и вечер имаше Т 37,1-37,2 след което събота вечерта забелязахме някакви петънца и вчера сутринта като стана преживяхме същото - навсякъде пъпчици - без гърдите и гръбчето все още....грабнахме се и хподихме в Сана, а след това и в МА - детското отделение, но и от двете места казаха - спирайте антибиотика. Оказа се, че е вероятно , а при Гери точно това е било - от алергията поддържа Т. От вчера не пие АБ - няма Т. Но как ще има алергия и ще продължава с АБ - това е невъзможно Shocked Отделно от това давам вчера и днес Зиртек Rolling Eyes
Цитирай

Не би трябвало да пиете антибиотик към,който детенце е алергично.  Naughty
Най -добре потърси още едно лекарско мнение.
Цитирай

Montreal, Quebec, Canada

Не съм медик, но АКО е алергия СПИРАЙТЕ антибиотика.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато ...
По-тъпо нещо не съм чувал.Алергия се получава, когато организма НЕ ПОНАСЯ дадено вещество - може и ягоди да са. Уверен съм, че не искате алекргичен шок, за да се убедите, че има и други лекарства. Би трябвало да направите антибиотична посявка, за да видите кой антибиотик ще спре болестта и същевременно детото го понася.

А иначе, детето е ваше, не на педиатърката и решенията ги взимате вие. Искайте и мнението и на друг лекар!!!

Притеснявам се, че си offline. Моля те, напиши, че всичко е ОК newsm17
Цитирай

РусЙе

Не съм медик, но АКО е алергия СПИРАЙТЕ антибиотика.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато ...
По-тъпо нещо не съм чувал.Алергия се получава, когато организма НЕ ПОНАСЯ дадено вещество - може и ягоди да са. Уверен съм, че не искате алекргичен шок, за да се убедите, че има и други лекарства. Би трябвало да направите антибиотична посявка, за да видите кой антибиотик ще спре болестта и същевременно детото го понася.

А иначе, детето е ваше, не на педиатърката и решенията ги взимате вие. Искайте и мнението и на друг лекар!!!

Притеснявам се, че си offline. Моля те, напиши, че всичко е ОК newsm17
Точно така, и мен много ме притесни това мнение на лекарката ти.

Викториа направи алергична реакция на 8 м. от Аугментин, и педито ни изписа също капки Фенистил, но беше категорична, че веднага трябва да се спре антибиотика. А и аз самата като я видях, че се беше изринала, веднага спрях АБ.
Цитирай

През девет земи в десета

Какви са тия лекари,за всяко нещо антибиотик,от силни по-силни и възможно най-скъпи.Наистина антибиограмата е най-доброто решение,но трябва да има хрема или кашлица за да може да се вземе секрет отнякъде,обикновено е от носа или гърлото.След като вече сте пили антибиотик е късно за антибиограма.Сина ми е алергичен и всички антибиотици,до ден днешен ги пие заедно с противоалергични таблетки,като по-малък със сироп перитол.Най-добре му дай нещо противоалергично(перитол,калергин),подходящо за възраста и спрете антибиотика да не стане фал.Задължително е да го види лекар,който евентуално ще го замени с друг,щом сте го пили само два дни.
Цитирай

София

Спрете антибиотика!
Потърсете мнение и на друг лекар.
Преживяла съм тежък алергичен шок от АБ, на косъм се разминах да не ритна камбаната...не си правете експерименти със здравето на детето.  Confused
Цитирай

Бургас

Уф, направо ми настръхна косата като ви четях мненията. Спрях антибиотика. Правилно значи на мен не ми харесваше тази работа. Имало защо.
Благодаря на всички които се включиха.
Цитирай

Montreal, Quebec, Canada

Уф, направо ми настръхна косата като ви четях мненията. Спрях антибиотика. Правилно значи на мен не ми харесваше тази работа. Имало защо.
Благодаря на всички които се включиха.

А аз ти благодаря, че отговори как си постъпила!
И обезателно се консултирай с друг лекар!!!
Цитирай

Груба лекарска грешка! Тази е за убиване! #2gunfire
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.