Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 12 юни 2006, 14:57 ч.
  • Преглеждания  848  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 59
Здравейте мили мами! Имам следното питане и ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна.
Синът ми Иван е на 9 м. От 3 дена е на антибиотик Стандацилин защото имаше много висока температура. От вчера  температурата спадна, но днес сутринта направо се ужасих като видях че целият е в изриви - по гърдичките, коремчето и по целият гръб.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато минат 5 дни. Паралелно ни изписа Фенистил капки и мехлем за мазане, защото те щели да притъпят реакцията към антибиотика. Това което ме гложди е дали е нормално при положение че има алергия към това лекарство да продължаваме да му го даваме ? Какво е вашето мнение, майчета?

Реклама
# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 537
За мен не е нормално да продължаваш с този антибиотик при положение,че детето прави реакция.И понеже мъжът ми е алергичен към почти всички антибиотици смятам,ако се наложи синът ми да пие, първо да го изследват за алергии и тогава.Ако се окаже алергичен ще търсим алтернативни методи.

# 2
  • London, Sofia
  • Мнения: 8 914
Здравейте мили мами! Имам следното питане и ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна.
Синът ми Иван е на 9 м. От 3 дена е на антибиотик Стандацилин защото имаше много висока температура. От вчера  температурата спадна, но днес сутринта направо се ужасих като видях че целият е в изриви - по гърдичките, коремчето и по целият гръб.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато минат 5 дни. Паралелно ни изписа Фенистил капки и мехлем за мазане, защото те щели да притъпят реакцията към антибиотика. Това което ме гложди е дали е нормално при положение че има алергия към това лекарство да продължаваме да му го даваме ? Какво е вашето мнение, майчета?
Shocked Shocked Shocked
Досега Гери е правила алергия към антибиотик на два пъти. Последният - вчера Cry - Към Оспексина - 5 дни го пи и през тия 5 дни задължително сутрин и вечер имаше Т 37,1-37,2 след което събота вечерта забелязахме някакви петънца и вчера сутринта като стана преживяхме същото - навсякъде пъпчици - без гърдите и гръбчето все още....грабнахме се и хподихме в Сана, а след това и в МА - детското отделение, но и от двете места казаха - спирайте антибиотика. Оказа се, че е вероятно , а при Гери точно това е било - от алергията поддържа Т. От вчера не пие АБ - няма Т. Но как ще има алергия и ще продължава с АБ - това е невъзможно Shocked Отделно от това давам вчера и днес Зиртек Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 334
Не би трябвало да пиете антибиотик към,който детенце е алергично.  Naughty
Най -добре потърси още едно лекарско мнение.

# 4
  • Montreal, Quebec, Canada
  • Мнения: 1 001
Не съм медик, но АКО е алергия СПИРАЙТЕ антибиотика.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато ...
По-тъпо нещо не съм чувал.Алергия се получава, когато организма НЕ ПОНАСЯ дадено вещество - може и ягоди да са. Уверен съм, че не искате алекргичен шок, за да се убедите, че има и други лекарства. Би трябвало да направите антибиотична посявка, за да видите кой антибиотик ще спре болестта и същевременно детото го понася.

А иначе, детето е ваше, не на педиатърката и решенията ги взимате вие. Искайте и мнението и на друг лекар!!!

Притеснявам се, че си offline. Моля те, напиши, че всичко е ОК newsm17

# 5
  • РусЙе
  • Мнения: 5 302
Не съм медик, но АКО е алергия СПИРАЙТЕ антибиотика.
Педиатърката каза че е алергия към антибиотика, но въпреки това да сме продължавали да го пием докато ...
По-тъпо нещо не съм чувал.Алергия се получава, когато организма НЕ ПОНАСЯ дадено вещество - може и ягоди да са. Уверен съм, че не искате алекргичен шок, за да се убедите, че има и други лекарства. Би трябвало да направите антибиотична посявка, за да видите кой антибиотик ще спре болестта и същевременно детото го понася.

А иначе, детето е ваше, не на педиатърката и решенията ги взимате вие. Искайте и мнението и на друг лекар!!!

Притеснявам се, че си offline. Моля те, напиши, че всичко е ОК newsm17
Точно така, и мен много ме притесни това мнение на лекарката ти.

Викториа направи алергична реакция на 8 м. от Аугментин, и педито ни изписа също капки Фенистил, но беше категорична, че веднага трябва да се спре антибиотика. А и аз самата като я видях, че се беше изринала, веднага спрях АБ.

# 6
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 1 983
Какви са тия лекари,за всяко нещо антибиотик,от силни по-силни и възможно най-скъпи.Наистина антибиограмата е най-доброто решение,но трябва да има хрема или кашлица за да може да се вземе секрет отнякъде,обикновено е от носа или гърлото.След като вече сте пили антибиотик е късно за антибиограма.Сина ми е алергичен и всички антибиотици,до ден днешен ги пие заедно с противоалергични таблетки,като по-малък със сироп перитол.Най-добре му дай нещо противоалергично(перитол,калергин),подходящо за възраста и спрете антибиотика да не стане фал.Задължително е да го види лекар,който евентуално ще го замени с друг,щом сте го пили само два дни.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 154
Спрете антибиотика!
Потърсете мнение и на друг лекар.
Преживяла съм тежък алергичен шок от АБ, на косъм се разминах да не ритна камбаната...не си правете експерименти със здравето на детето.  Confused

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 59
Уф, направо ми настръхна косата като ви четях мненията. Спрях антибиотика. Правилно значи на мен не ми харесваше тази работа. Имало защо.
Благодаря на всички които се включиха.

# 9
  • Montreal, Quebec, Canada
  • Мнения: 1 001
Уф, направо ми настръхна косата като ви четях мненията. Спрях антибиотика. Правилно значи на мен не ми харесваше тази работа. Имало защо.
Благодаря на всички които се включиха.

А аз ти благодаря, че отговори как си постъпила!
И обезателно се консултирай с друг лекар!!!

# 10
  • Мнения: 4 395
Груба лекарска грешка! Тази е за убиване! #2gunfire

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт