Отговори
  • Мнения: 206
Надявам се добре да съм формулирала темата, за да успея да получа максимално отзиви и мнения от вас, момичета... Hug
Защото аз съм в лек шах.

От времето на разделното хранене (когато преди години за пръв път попаднах него, имам предвид) ми остана твърдия и непоклатим навик плодовете да ги консумирам или отделно, или задължително преди друга храна, с достатъчен толеранс от време.

Последният ми изпробван “хит”, НВД, която система определено действа, отрича този принцип – заради нивото на кръвната захар, което литва, и т.н., не съм компетентна наистина. И понеже ми е криво да хапвам плодове с нещо друго, изобщо не ги хапвах, когато правех НВД...

Сега е лято и ми е грехота да зарежа плодовете. Правя си (или по-скоро опитвам, извън залитанията ми... Sick..) мои системи, защото добре съм научила принципите на доброто хранене. В момента закусвам грейпфрут само и се чувствам чудесно.
Е, да, но ето – и в книгата на Майкъл Търмънд, която обсъждаме, и от която ще взема някои ценни идейки, без да я спазвам тотално, отново пише – грейпфрут със протеин.

Вие сте на ход – моля ви за мнение... Heart Eyes Аз не мога да стигна до правилния отговор.

# 1
  • Мнения: 1 003
e kak plodovete sa otdelno.taka si znam az:) a tova s proteina i az sum go 4ela na mnogo mesta no to e predimno za sportisti.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разделно хранене не съм спазвала през живота си, но плодовете никога не ги ям за десерт.

# 3
  • София
  • Мнения: 463
Само отделно newsm10
Или 15-20 преди хранене или самостоятелно , иначе ферментират бързо .

# 4
  • Мнения: 27 524
Плодове само на гладно - поне 30 мин преди хранене и поне 3 часа след. Не се комбинират с нищо, само плодове. Освен това е хубаво и да са от един вид - само цитруси, само банани, ябълки и круши, кайсии и праскови и така. Яденето на плодове на гладно няма връзка с разделното, просто така трябва да се ядат, за да има смисъл от тях. Иначе все едно си изял вкиснат и ферментирал плод, без грам нищо полезно в него. Никога, дори като дете, не съм яла плод след ядене. Плодът отива директно в червата и веднага се усвоява от организма. Преминава бързо и няма трайност. Всяка храна, спусната преди или със него му пречи и разваля безценното на плода.

# 5
  • Мнения: 5 500
Естествено отделно, винаги съм се чувствала по-добре като ги ям на гладен стомах!
Пък и не ми звучи добре комбинация грейпфрут с нещо си или какъвто и да е плод комбиниран в салата или нещо друго. При мен е закон плодовете само на гладно, на фемилито тоже  Peace

# 6
  • Мнения: 353
И аз съм на мнение, че плодовете трябва са хапват на гладно или преди ядене. Не съм чела и дугите теории и затова не мога да споря по въпроса, просто аз така правя.

# 7
  • Мнения: 1 381
................Е, да, но ето – и в книгата на Майкъл Търмънд, която обсъждаме, и от която ще взема някои ценни идейки, без да я спазвам тотално, отново пише – грейпфрут със протеин.

Вие сте на ход – моля ви за мнение... Heart Eyes Аз не мога да стигна до правилния отговор.


само отделно и преди ядене. най - добре 20-30 мин иначе ферментация. Аз също спазвам диетата на Майкъл Търмънд, но тъй като от мъжа ми преди години когато и той се хранеше разделно научих за това златно правило- първо си ям плодовете сутрин, обличам се, мотам се после след около 20 - 30 мин си хапвам белтъците и хайде на работа.....

# 8
  • Мнения: 45
и аз предпочитам плодовете отедлно, преди обяд или вечеря. Единствените изключения са кисело мляко с ягоди или банани, което определено ми е супер любима закуска. Не отказвам и екзотични салати с прясно настъргана ябълка или парченца портокал, защото наистина ми допада като вкусово усещане и се абстрахирам от мисли дали ябълката ферментира или не Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 2 897
Аз също ям плодовете отделно или 30 min преди друга храна,особено,когато не се засищам с един плод,а с един килограм Laughingпросто стомахът ми задължително трябва да отдъхне  Sick
Обаче няма проблем да ядеш протеини заедно с някакъв плод,когато са в по-малко количество-тогава всичко се усвоява пълноценно и нищо не ферментира.Все пак има съществено значение какъв е плодът и какъв е протеинът!Не всяка комбинация е добра за една пълноценна диета и зависи от много фактори-количество,съотношение м/у въглехидрати и протеини,т.нар.гликемичен индекс и пр.Не случайно М. Търмънд е направил такива комбинации в своята програма.
Ако си решила да се придържаш към неговия режим не се притеснявай и си яж спокойно ! Ако не искаш да изневеряваш на навика за разделното хранене,хапвай си плода 15-30min(различните плодове се усвояват за различно време)преди другото.И в двата случая резултатът ще е удовлетворителен newsm10 newsm10 newsm10

# 10
  • Мнения: 206
Благодаря ви, момичета.... Наистина ми помогнахте като ориентир, или поне вътрешна увереност за себе си...Hug

Zorie, относно гликемичния индекс - именно това беше и идеята на питането ми - щом и специалисти като Майкъл го препоръчват, къде е тайната? Мислех си да не се предизвиква т. нар. Инсулинов шок със захарта на плодовете - много нескопосано обясних.
Сигурно си права, въпрос и на плод, и на протеин е. Честно казано, предпочитам отделното им консумиране. (Винаги даваш страшно смислени коментари, кефиш ме... Heart Eyes)

Оххх, и аз като оня древногръцки философ - убеждавам се с всеки ден колко много не знам, а чета ли, чета... Flutter

# 11
  • Мнения: 2 897
Благодаря ти  bouquet

Ето гликемичния индекс на някои въглехидрати,по-точно на плодове(плодовете с гликемичен индекс м/у 50 и 100% не се препоръчват в диетите,те въздействат по-бързо на инсулина,а той е основната пречка в диетата най-общо казано)
гл.и. м/у 80-100%:
банани,стафиди,кайсии,папая,манго;

гл.и. м/у 50-80%:
портокал,портокалов сок;

плодове,предизвикващи намалено отделяне на инсулин-гл.и. м/у 30-50%(използвай тях):
ябълка,яб.сок,яб.пюре,круша,грозде,праскови;

гл.и.30% и по-малко(най-добре):
череши,сливи,грейпфрут

Надявам се да ти свърши работа(извинявам се предварително,ако в книгата на М.Търманд го има това,тъй като още не съм си я получила и не съм запозната с цялото съдържание Simple Smile)

# 12
  • Мнения: 2 959
Сутрин, плодовете са ми на гладно/ защото това ми е закуската/ но последвани с 1 орех, а следобяд плодовете са съпроводени с 1чаша кисело мляко. Действа ми добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт