Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Пловдив

Здравейте,
това което искам да ви питам сигурно вече не веднъж се е коментирало във темите, но аз не можах да намеря актуална информация.
Наскоро ми казаха, че независимо за какво лежиш във Шейново (за раждане, за гинекологична операция с направление или друго) си длъжна да платиш 100 лв. "дарение" за да покриеш разходите за консумативи, които болницата е направила за теб. Освен това се плащат по 4лв. и нещо си за всеки ден престой (това е за нощувката Laughing). Всичко това при условие, че си здравно осигурена. Вярно ли е това?
Моля, за отговори на мамчета или жени, които са били в Шейново след януари тази година.
Цитирай

София

Родих в Шейново преди 2 седмици и не съм платила абсолютно нищо, с изключение на епидуралната упойка, която се бие по желание. На никоя от майките, с които лежах, не са искали пари, така, че не се притеснявай Very Happy
Цитирай

Шопия

И кой ги пуска слуховете?
Осигурените бременни не плащат. 100 лв. е за избор на лекар. 2% от мин. заплата е престоя в болично заведение, когато не си в списък от изрично освободени.
« Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 20:13 от ронилдиня »
Цитирай
Родих на 17 май и не са ми поискали и стотинка.
Плаща се, ако не си осигурена, което не е правилно или ако искаш екстри.
Цитирай

най-хубавото място

не съм от София и не съм раждала там но  ми се вижда абсурдно
Цитирай

София

Няма такова нещо!
Цитирай

И кой ги пуска слуховете?
Осигурените бременни не плащат. 100 лв. е за избор на лекар. 2% от мин. заплата е престоя в болично заведение, когато не си в списък от изрично освободени.
да,плаща се 2% от мрз,но бременните и родилките-не,може би някоя гинекологично болна жена е платила тази такса в шейново,а 100-150 лв се плащат за избор на лекар,епидурална упойка и др "екстри",по списък
иначе нищо не се плаща!аз също родих там,лежах и за задържане,но не платих нищо!
Цитирай

Пловдив

2% от мин. заплата е престоя в болично заведение, когато не си в списък от изрично освободени.
Какво означава "списък от изрично освободени"? - Става въпрос за онзи черен списък на длъжниците на Здр. Каса или имаш предвид друг някакъв?
Цитирай

Шопия

Цък, не се отнася за неосигурени – списъкът съдържа определени заболявания, вкл. бременност и раждане, които са освободени от плащане на такси.
Цитирай

Пловдив

Ахааа! Значи става въпрос за списъка с клинични пътеки smile3521
Цитирай

Света Троица

На мен също ми предстои раждане, живот и здраве ноември и също си тревожа за това, дали ще се отнесат зле към мен ако не платя!
Ако става въпрос за 100 - 150 лева ще мога да си позволя, но аз пък чух абсурдни неща за 500 - 700 лева за раждане и направо се изумих, дано не е вярно.
Моля кажете така ли е... и ако не познавам никого и отида да родя там ще имам ли проблеми?
Благодаря!   bouquet
Цитирай

Sofia - Младост

Аз лежах за задържане в Шейново през май и никой не ми е поискал стотинка! А относно тези 500-700 лв, то това са пари дадени "под тезгяха" на някой лекар, с когото си се уговорила предварително! Ако нямаш такава изрична уговорка, но като отидеш в Шейново си харесаш някой от екипите на смяна, тогава плащаш 100 лв. на касата в болницата за избор на лек. екип!
Цитирай
100 лв. се плаща за избор на лекар. Аз когато раждах си избрах( след предварителна уговорка, разбира се) лекар, за който при изписването си платих 100 лв.
Цитирай

Ахааа! Значи става въпрос за списъка с клинични пътеки smile3521

Не, това е списък със заболявания...16 групи ако се не лъжа, освобождаващи пациентите от заплащане на потребителска такса при посещение при лекар, стоматолог или лечебно заведение.
Цитирай

СОФИЯ

35Бих посъветвала всички, които смятат да раждат в Шейново да си платят 100лв. за избор на лекар, защото в противен случай могат да си изпищят душата по време на раждане и няма да им обърнат внимание. Ако си палтят 100 в. се отнасят към тях човешки-не като в предаването по телевизията, но ти слагат обезболяващи и се въртят около теб-ако просто отидеш да раждаш без уговорка-можеш изведнъж да разбереш колко гаден и болезнен може да бъде животът...100лв. са нищо в сравнение с ужаса да си сам  в родилното и в коридора пред него и да не ти обръщат внимание. Де да ми го беше казал някой това преди да ми се случи... 35Леко и почти безболезнено раждане на всички, на които им предстои!И още нещо- разбирайте се от по-рано за упойката, ако искате такава. 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора