Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

Пловдив

Може ли на новородено да се дава кафява захар във водата за пиене, вместо бяла захар?
Цитирай

София-Ливан

знам че може но аз по принцип съм против зобавката на захар
Цитирай

Никол ти отговори в съседната тема,че не необходимо да слагаш никаква захар. Rolling Eyes
Цитирай

София

ПО добре не слагай захар и аз съм на това мнение. Ако все пак искаш може да слагаш кафява, но съвсем мъничко.
Цитирай

USA

Най-добре е на новородено да не се дава вода, а още по малко със захар (бяла или кафява)
Цитирай

РусЙе

Захар се слага във водата на новородено ЗАРАДИ жълтеницата, и то само първите 10ина дена, а не за да ПИе вода
Цитирай

Русе

Захар се слага във водата на новородено ЗАРАДИ жълтеницата, и то само първите 10ина дена, а не за да ПИе вода

АМА ти много ги чуваш петлите?  Laughing
Цитирай

РусЙе

АМА ти много ги чуваш петлите?  Laughing
Абе не знам колко ги чувам, ама така го знам. Ако някой смята, че грешно съм разбрала, моля да ме обори. Laughing
Цитирай

Най-добре е на новородено да не се дава вода, а още по малко със захар (бяла или кафява)

Така е, но товане го споменавай в български форум, защото ще те изядат с парцалите  Mr. Green от опит говоря  Laughing
Цитирай

РусЙе

Така е, но товане го споменавай в български форум, защото ще те изядат с парцалите  Mr. Green от опит говоря  Laughing
Добре де, кажи сега за жълтеницата. Няма ли връзка с подсладената вода? Mr. Greenсериозно питам
Цитирай

Русе

Бейби, ти стана половин педиатър. Ще помоля да ти забранят достъпа до всички подфоруми, без клюкарника.  Mr. Green

Интересно, по срещи изобщо не приказваш за деца, а тук си много опасна.  Hug
Цитирай

Добре де, кажи сега за жълтеницата. Няма ли връзка с подсладената вода? Mr. Greenсериозно питам

Ако си добре с езиците, потърси из нета, пълно е с информация.

От нашия форум намерих това, писано от е от бг педиатър, практикуващ в Гърция:

... Не е прието да се дава нищо, освен кърмене (АМ) ...
Цитирай

Варна

Нашата лекарка ни каза да даваме захар първата седмица /заради жълтеница/. След това не съм давала. Чак след първата година - сок, понякога чай.

Не е добре, ако детето свикне със сладката вода, защото може да отказва да пие без захар.
Свидетел съм на такъв случай - детето на моя приятелка.

Колкото до това, дали въобще да се дава вода на новородени, те и без това не пият особено много. Т. е. явно нямат голяма нужда и сами си я контролират. Не виждам защо да не им се предлага. Разбира се след храна.
Цитирай

а истината е , че повечето педиатри съветват точно така да се процедира - да слагаш захар във водата и специално предишната ни педиатърка ни посъветва да слагаме по повече захар заради жълтеницата , на което се очудих , но ето и че още някой каза че има връзка - не знам може
Цитирай

гр.София

Щом държиш да слагаш захар и да даваш вода, да - може да е кафява. Иначе и аз знам, че има връзка с жълтеницата и отначало трябва да се дава.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора