Давате ли храна на децата си директно от хладилника?

  • 2 593
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Първо да кажа, че изобщо нямам идея темата ми за кой подфорум е, така, че ако не е за тук - моля преместете я.

Та въпроса е ясен. Чувала съм от много познати, че дават директно храна от хладилника, и не са имали проблем. Аз съм давала няколко пъти(кис. мляко), но като цяло много ме е страх.

# 1
  • Мнения: 46 492
Още като се роди бях чела, че за да се усвоява пълноценно храната, трябва всеки път да е на една и съща Т, независимо дали е притоплено, на стайна или от хладилника, аз избрах средния вариант  Peace

# 2
  • Мнения: 2 274
И аз давам кисело мляко от хладилника, само че не ме е страх!
Теб от какво те е страх?

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Понякога ми се случва да й дам млякото от хладилника  Embarassed И се притеснявам за гърлото й, знам ли...

# 4
  • Мнения: 5 299
И аз давам кисело мляко от хладилника, само че не ме е страх!
Теб от какво те е страх?
Ми честно казано и аз не знам точно. Последно като беше с фарингит, и бях давала така студено мляко.  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 063
Винаги затоплям,но то е защото съдя по себе си, ако пия нещо студено още на другия ден съм yu5.

# 6
  • Мнения: 5 577
Не. Нищо от хладилника.

Тази зима пи АБ, защото дадох едно парченце краставика от хладилника. Макар, че е лято пак недавам.  Naughty

Парен каша духа

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Имам някакъв спомен за слепване на червата при малки бебета, температурата трябва да не е нито висока, нито ниска.  newsm78 Аз вадя от хладилника 20-30 минути преди да дам, да се попречупи ледът.

# 8
  • Мнения: 46 492
А каква е логиката с ядене на студено и болно гърло?
Нали всичко идва от вирус или бактерия? Дали е яло студено или не, ако детето срещне гадинката, пак ще се разболее.

Ние с мъжът ми слагаме във всичко, което пием по 2-3 ледчета, дори, ако напитката е извадена от хладилника и мога да кажа, че не боледуваме  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 299
Не. Нищо от хладилника.

Тази зима пи АБ, защото дадох едно парченце краставика от хладилника. Макар, че е лято пак недавам.  Naughty

Парен каша духа
Помня го това боледуване на Иван. А ти сигурна ли си, че е било заради краставицата?

# 10
  • Мнения: 2 818
Давам кашкавал, сирене и такива неща... сладолед, но него го оставям да се размекне, че така го обича. Киселото мляко зимата го оставям за половин час на стайна температура да се отвърне, лятото сама си го взима от хладилника и почва да яде. Досега не е имала проблеми.

П.П. На 2г8м е

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Яденето го затоплям защото не е вкусно студено. Но сладолед давам без притеснения. Не мисля, че могат да се разболеят от това, след като болно гърло се лекува със сладолед или бучка лед.

А каква е логиката с ядене на студено и болно гърло?
Нали всичко идва от вирус или бактерия? Дали е яло студено или не, ако детето срещне гадинката, пак ще се разболее.
Защото уж студеното свива кръвоносните съдове, намалява локалната защита и гадинките се размножават по-лесно... Но пък многото пазене води до изнежване и по-често боледуване.

# 12
  • Мнения: 3 356
Киселото мляко обикновенно е директно от хладилника,също сиренето.Другите неща от време на време се сещам да ги извадя предварително.Предпочитам стайната температура пред подгряването.Ама като съм забравана ,чат пат и подгрявам.

# 13
  • Мнения: 3 447
Напоследък давам - кисело мляко, таратор, извара с плодове... сирене, шунка. Сладолед също съм давала.

# 14
  • Мнения: 3 034
давам, да. но не ядене, него го притоплям, я мляко, сок, кашкавал, сирене и  такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт