12 пози за кърмене

  • 38 928
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 462
За позите за кърмене има статии в библиотеката, но тук видях и вариации на легнало положение, за което доста се пита, както и кърмене на по-големи дечица Wink. Пък и снимките много ми харесаха. Картинките взех от http://breastfeeding.org.ua/how/position.html не ми се превежда текста.























# 1
  • Мнения: 3 760
Страхотни са!
Моментално си набелязах двечки неопитвани  Wink

# 2
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
 smile3501 Супер, ще пробвам  някои!

# 3
  • Мнения: 2 614
Има страхотни пози, които още не сме опитвали (поради възрастта на кърмачето ми baby_neutral), но и до тях ще стигнем!
Благодаря, Поли!  bouquet

# 4
ЕЕ, супер си. За сега съм открила само една удобна поза за кърмене, но тук има и други добри идеи.

# 5
  • Мнения: 398
Ей, страхотни са. Харесах си няколко.  smile3508
  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 097
Има идейни, благодаря ти!   bouquet
Интересно обаче, в тази поза колко време можеш да откараш  newsm78  Joy
Не ти конкретно, по принцип..  Peace

# 7
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ами да ви кажа...

май са ми неприложими все още повечето... newsm78

Аз имам късмета на бебе 5 кила и половина, което е все още на 25 дни и не може да застане в повечето пози, а е тежък и ми е все по-трудно да издържам на дългото кърмене.

# 8
  • Мнения: 3 591
Аз така спя почти винаги:
http://breastfeeding.org.ua/fileadmin/images/breastfeeding/position/1_8.jpg
само дето не си вдигам толкова главата.

А за новородено и тежко бебе всичките легнали пози са удобни.

# 9
  • Мнения: 1 097
Аз така спя почти винаги:
http://breastfeeding.org.ua/fileadmin/images/breastfeeding/position/1_8.jpg
само дето не си вдигам толкова главата.
Shocked Не те ли е страх, че може да заспи така и да се задуши бебето?  Rolling Eyes
Аз спя така , само че дясната ръка ми е изпъната и не е под бебето  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 033
Аз спя така , само че дясната ръка ми е изпъната и не е под бебето  Grinning

и аз така - не слагам ръка под него. Голям рахат след като я овладях позата Simple Smile Не  ми пречи и 5-6 пъти да се буди на нощ

# 11
  • Мнения: 1 860
Аз спя така , само че дясната ръка ми е изпъната и не е под бебето  Grinning

и аз така - не слагам ръка под него. Голям рахат след като я овладях позата Simple Smile Не  ми пречи и 5-6 пъти да се буди на нощ
И аз бях много доволна от точно тази поза, а и в болницата с охота ми я препоръчаха. Peace

# 12
  • Мнения: 7 430
Мерси за приложените снимки Поли Peace

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Супер са, ще пробвам непробваните!

# 14
  • Мнения: 462
А ако ще си говорим и за по-интересни позички, вижте това:



Особено първатааааааа !  Grinning

# 15
  • Мнения: 804
Поли, страхотни сте и на мен първата най-ми хареса hahaha Joy, не се разбира яде ли , играя ли си Laughing
  На нас футболната топка не ни се отдава. а легнала ми е доста удобни, особенно като съм сънена, и аз не си слагам ръката отдолу, че ми изтръпва.
 Благодаря, не съм пробвала няколко, страхотни идейки Peace

# 16
  • Мнения: 296
Браво! Това е информация на ниво, добре е да я имаш преди да започнеш да кърмиш, а не като мен след 4 месеца и половина, ама пак е нещо Simple Smile до някои от позите сме стигнали интуитивно, други предстои да пробваме Simple Smile

# 17
  • Мнения: 462
Да кажа, че пробвах вариация на номер 6. Страхотна, защото през цялото време гледам бебето в очите. Просто очарователно!

# 18
  • Мнения: 2 381
Благодаря, Poli.  bouquet
Последната (от първия постинг) много ме кефи Laughing

# 19
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Благодаря отново, Поли!   bouquet

Футболната топка я практикувахме много в началото, помагаше за удобно захапване. Сега нощем сме и ние предимно на поза легнал върху мама или на страничната - с или без ръка под него.

А и другите снимки са супер!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
СУПЕРРРРРРРРРРРРРРРРР!
МЕРСИ , ПОЛИ!

# 21
  • Мнения: 1 097
Да кажа, че пробвах вариация на номер 6. Страхотна, защото през цялото време гледам бебето в очите. Просто очарователно!
как успя да извъртиш така бебето, бе  Crazy Mr. Green
аз си харесах и тази поза, ама нещо не успях да наместя дребното. Пък то точно тогава писна от глад вече и го обърнах на номер 4 . Трябва пак да пробвам  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 4 181
Супер са Peace
моля ви някой да ме светне кой номер поза е прословутата "фурболна топка" че така и не знам Embarassed

# 23
  • Мнения: 462
Да кажа, че пробвах вариация на номер 6. Страхотна, защото през цялото време гледам бебето в очите. Просто очарователно!
как успя да извъртиш така бебето, бе  Crazy Mr. Green



Ей така! Само дето мъжа ми като дойде с фотоапарата и малката се завъртя да го гледа и батето и той довтаса... нали е на всяка манджа мерудия  Mr. Green

моля ви някой да ме светне кой номер поза е прословутата "фурболна топка" че така и не знам Embarassed

номер 3

# 24
  • Мнения: 3 447
А ако ще си говорим и за по-интересни позички, вижте това:



Особено първатааааааа !  Grinning
Тъкмо щях да кажа, че пропускате една много култова поза Grinning Само че при нас е в налко по-различен вариант - аз лежа по гръб, а той на 4 крака отгоре, като жираф на водопой Joy Обикновено сутрешното кърмене протича по този начин.
Друга поза: мама седи на дивана, малчо пред нея прав Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 4 381
Има идейни, благодаря ти!   bouquet
Интересно обаче, в тази поза колко време можеш да откараш  newsm78  Joy
Не ти конкретно, по принцип..  Peace



Тази поза я практикуваме, когато си лафим със сестра ми по тел. особено ако е около час. Обикновено момата не суче през цялото време. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 181

Снимката е супер Mr. Green
Мерси за пояснението Peace

# 27
  • Мнения: 1 097
.....Ей така! Само дето мъжа ми като дойде с фотоапарата и малката се завъртя да го гледа и батето и той довтаса... нали е на всяка манджа мерудия  Mr. Green ...........
и аз да ти благодаря за нагледното пояснения  Mr. Green  bouquet
В първия момент се опулих, като видях снимката, ама после ми стана много мило  Heart Eyes Аз не бих се пуснала така, уж съм била модел 6 години, пък все нещо не си харесвам на фигурата  newsm78
След раждането определено има защо  Joy КАкто и да е, отплесвам се.

Аз съм си измислила още една поза.
Сядам на стола, качвам 2-та крака на нещо, около 20-30 см високо и слагам бебето да легне по гръб. После се навеждам към негои му давам да цоцка  Mr. Green
Става нещо като футболната поза (номер 3), само че бебето е на свитите ми крака, като главата му е на колената  ми  Peace

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 01:20 от crazybrat

# 28
  • София
  • Мнения: 361
супер сте сега ще пробвам и аз  Peace

# 29
  • Мнения: 1 353
Много голямо разнообразие имало newsm74 А аз кърмя само легналаи много рядко седнала Embarassed
Щепробвам някои от позите

# 30
  • Мнения: 462
В първия момент се опулих, като видях снимката, ама после ми стана много мило  Heart Eyes Аз не бих се пуснала така, уж съм била модел 6 години, пък все нещо не си харесвам на фигурата  newsm78
След раждането определено има защо  Joy КАкто и да е, отплесвам се.

А, бе, честно да ти кажа и аз се чудих да я пусна ли или не... Пък в крайна сметка не е показано нищо срамно... Е, какво да направя, че не можах да намеря по-облечена... И се замислих, че освен вие едва ли ще я видят много други... Освен ако не тръгнете да я развявате пред мъжете си  Blush. И също така - нали ми виждаш корема  Sick  И като замина темата назад се успокоих... Ама, ей - на! Решихте да ме опозорите пред всички пак!

И още една вчера практикувахме, подсказана ми от последните три: малката виси в бънджито, а аз на колене пред нея... Ама и тази снимка не е за показване  Blush

# 31
  • Мнения: 786
Ние като по-големки наблягаме на №4 и 12.Като прочетох и обяснението от русия сайт,наистина права като си посуква е за успокоение.При нас лягането на корема е малко по-перпендикулярно и така ме ползва и за възглавница  Sad
Но в каквота и поза да е важното е да е!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 85
Браво Поли, много си изобретателна Grinning. Направо се засрамих, че до сега си карам все на ена и съща поза. Веднага обаче се заемам да изпробвам 2-3 от позичките.

# 33
  • Мнения: 801
ееее,браво поли,още сега отивам да пробвам някои...май две си харесах за възраста ни

Общи условия

Активация на акаунт