Силен рефлексна слизане на кърмата, как да го преборя?

  • 672
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Здравейте!
Имам въпрос към мамите, които са имали проблем с това и как са го преборили :
когато наближи час за кърмене гърдите ми се стягат и усещам как млякото слиза, но то не само слиза, ами потича. То че без превръзки за гърди не мога е ясно, но не само това е проблем. Обикновените не действат, само абсорбиращи...
Принудена съм бързо да подавам на бебето да суче, защото започва да тече като чешма то гърдите ми, целия го оливам с кърма, а когато засмуква чувам съвсем ясно как струята му бие в небцето! Това без преувеличаване! Когато цедя с помпа се чува абсолютно същото. Всяко засмукване е съпроводено с голямо преглъщане, задъхване, от ъгълчетата на устата му прелива мляко. Отдръпвам го леко, само и само да не се задавя.
Понякога се моля да яде и от другата ми гърда, защото млякото така е слезнало, че ме дразни и полудявам от нервност. Налага се да го цедя лееекичко , колкото да освободя гърдата. Да отбележа, че не винаги е така, разбира се. Но по-често да.
Помпа спрях да използвам, за да избегна лактация, която не е нужна на бебето. А и защото не мисля, че е хигиенично да цедя кърма, която после да давам. Че не мога да я съхраня в хладилник няма да ви казвам, това е друг проблем.

Така значи, гърдите ми пръскат мляко, което е адски много. За 5 мин той се нагълтва, после започва да се дърпа и да ръмжи, да ближе само зърното и да гледа хитро. Понякога прилича на игра, усмихва се все едно и мляска, понякога пиши като му подавам да цока и се гърчи. Ако устоя на този момент започва пак да суче, вече по-спокойно и може да продължи дълго. И да заспи дори на гърдата ми.
Винаги го оригвам, защото ме е страх да не повръща или да няма колики в противен случай.

Между храненията спи по 3 часа без проблем, весел е. Не повръща често, особено ако заспи след ядене или сме на разходка с количката. Ако започне активно да се движи повръща леко. Е, веднъж-два пъти и фонтан съм виждала.

Четох статията за повръщането, за мен е по-добре да не знам някои неща за болести или някакви физиологични проблеми, защото страховете ме обземат. Така де, не мисля, че е проблем с хранопровода. По-скоро млякото е бързо погълнато.
Дайте ми съвет, моля ви!

# 1
  • Мнения: 398
При нас положението е подобно, с разика в това че моето бебче повръща след всяко хранене. Не съм успяла да направя кой знае какво, но мисля че като съм в леко легнало положение слизането малко се забавя.
Има много хубава статия тук. http://www.kellymom.com/bf/supply/fast-letdown.html . В тази статия са показани и позите на кърмене.
 Основно в такива случаи е да се промени позата на кърмене - майката полулегнала или легнала. Друг вариант е да подлагаш кърпа и да оставиш силната струя да отмине и тогава да сложиш бебето пак на гърдата.
 
  bouquet

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Струва ми се, че най-удачното, което можеш да пробваш е, да изцеждаш малко (20-30 мл) мляко преди да дадеш на бебето да суче. Тогава вече ще е отминала първоначалната силна струя, и ще суче по-спокойно.
Хубавото е, че с времето силата на рефлекса отслабва, той пак се задейства на всяко кърмене, но не така буйно.
merrymom ме превари, та няма да допълвам  Laughing

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето още малко за това как може да се овладее силния рефлекс на потичане (към края на статията са мерките за многото мляко):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0

# 4
  • Мнения: 2 149
Ако си взема хомеопатичното да не ми спре кърмата newsm78

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Ако си взема хомеопатичното да не ми спре кърмата newsm78
Хомеопатия, която не е предписана от специалист-хомеопат специално за конкретния случай лично на теб не препоръчвам!

# 6
  • Мнения: 2 149
Ако си взема хомеопатичното да не ми спре кърмата newsm78
Хомеопатия, която не е предписана от специалист-хомеопат специално за конкретния случай лично на теб не препоръчвам!
Преди месец и половина пиех УРТИКА, за да ми стига кърмата.
Сега да взема обратното...нещо ме притеснява. Да не направя беля, не за друго. Педиатърката ще ме обеси! Joy

# 7
  • Мнения: 8 917
Струва ми се, че най-удачното, което можеш да пробваш е, да изцеждаш малко (20-30 мл) мляко преди да дадеш на бебето да суче. Тогава вече ще е отминала първоначалната силна струя, и ще суче по-спокойно.
Хубавото е, че с времето силата на рефлекса отслабва, той пак се задейства на всяко кърмене, но не така буйно.


И аз така се изцеждах превдарително, защото като потичаше и Гери се давеше просто. Спокойно - отминава Peace Mr. Green

# 8
  • Мнения: 619
ох,и аз съм така-като чета,все едно аз съм го писала,хем само от една гърда кърмя-храня я в легнало положение и се оправяме някакси... Rolling Eyes   и това за реакциите на детето-все едно си гледала нашето и си писала Laughing

# 9
  • Мнения: 3 926
Хомеопатията не е панацея, още повече, че можеш рязко да влошиш нещата. Тя оформя психологически профил и също минава през кърмата и отива при бебето. Така че - внимателно. По-добре овладей нещата физиологично, отколкото медикаментозно. Grinning

# 10
  • Мнения: 804
Реакциите на моето бебе са същите , които описваш. Дори понякога се учудвам, че успява да се нахрани след 7-10 мин.
   Тази сутрин станах с фунтанчета, струящи от гърдите ми #Silly Аз просто изчаквам да премине първоначалната струя и намокрям една кърпа(все си мисля да го събирам, но с тези мои бързи реакции Party) или поизцеждам мъничко. В противен случай малката се задавя или цялата я оливам с мляко. Но това ми се случваше предимно нощем и сутрин. Сега обаче започнах да давам само от една гърда на кърмене (ако поиска и от другата) и тази, която е в очакване , след 5 часа, направо експлоадира  bombsJoy

# 11
  • Мнения: 2 149
Фонтаните са често срещано явление.
Единственото избавление на този етап е да се смили над мен и да цока от две гърди. Обезмаслявало се задното мляко, но засега ме устройва това.

Общи условия

Активация на акаунт