Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 79 отговора

София

Провокирана съм от някои статии, че определени готвачи искат да патентоват български манджи, а други български готвачи се противопоставят на идеята с аргумента, че няма чисто български ястия.
вие какво мислите? какво бихте предложили на чужденец като типично/уникално българско.

аз лично като се замислих не мога да се сетя нещо, което да го няма и в гръцката и турската кухня newsm78 (освен свински пръжки сигурно).
Цитирай

Варна

Сещам се за свинско със зеле.
Цитирай

Баница и боза   chef
Цитирай

ще следя с интерес темата - аз съм лош готвач и така и не съм открила чисто българско ястие.
може би родопски пататник и катък да попаднат в категорията типични?
Цитирай

The road i'm on

Родопски клин и Пататник.
Цитирай

София

Яйца по панагюрски

(аз нали съм панагюрка)  Crazy
Цитирай

out of space

Шопска салата, таратор, снежанка.
Шкембе чорба, свинско с кисело зеле както и пиле с такова.
Мляко с ориз. Онази салата с чушки и овче кисело мляко, която в различните краища я наричат с различни имена (Хайдушка салата, Войводска салата, Ботевградска топеница и т.н)
Цитирай

При хората, които обичам

Шопска салата, таратор, снежанка.
Шкембе чорба, свинско с кисело зеле както и пиле с такова.
Мляко с ориз. Онази салата с чушки и овче кисело мляко, която в различните краища я наричат с различни имена (Хайдушка салата, Войводска салата, Ботевградска топеница и т.н)

... а също и:
Банска капама
Родопски клин
Сирене по шопски
Тракийски гювеч
Лютеница
Цитирай

мляко с ориз - никак не е чисто българска Smile

чушки пълнени с боб
лозови сърмички с леща
шопска салата (може би)
Цитирай

Мбякото с ориз е арабски десерт Sad шкембе-чорбата, тараторът и снежанката, също не са български, а турски и арабски ястия.
Цитирай

Велико Търново/Бургас

таратор,миш маш,сирене по шопски,овчарска салата,шопска салата,за други не се сещам сега,но си мисля,че бозата е турско произведение Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Аз се наемам да обобщавам/нали съм по статистиките /:
Свинско със зеле, боза ,Яйца по панагюрски,Луканка, Пача,Родопски клин и Пататник,Катък,Сирене по шопски,Шопска салата,Чушки с  боб.Вариации много,няма да ги изброяваме,нали?
Давайте, не може то така да се окаже,че нямаме национална кухня. Във Варна има един ресторант"Параклиса"-да взема да му препиша менюто-там само  български ястия има.
« Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 11:13 от eve-nadine »
Цитирай

София

Боб по хайдушки или други ястия, в които се слага джоджан . мисля си че това е типично българска подправка, която дава специфичен вкус и аромат, иначе със сигурност и комшиите имат разни видове боб.
Цитирай

out of space

Всички сушеници и луканки- напр. Бански старец, Карловска луканка и т.н

Ммм и ПАЧА  Very Happy

Верно ли тараторът е арабски?! Хмм...гледай ти, гледай ти...
Цитирай

Варна

Боб по хайдушки или други ястия, в които се слага джоджан . мисля си че това е типично българска подправка, която дава специфичен вкус и аромат, иначе със сигурност и комшиите имат разни видове боб.

Джоджена е на особена почит в арабската кухня. Миш-маш-а  също.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 79 отговора