Колко сладко?

  • 2 817
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
Чета и ви завиждам... не за друго, а за вашите навици  Embarassed

В къщи кока-кола се пие по 2 литра на ден, имаме си шкаф пълен с вафли, шоколади, бисквити и други 'боклуци', да кажа, че и Макдоналдса ми е любим, чая си го пия с 4 лъжици захар  Embarassed

И сега покрай детето такова ограничение за душата и сърцето ми настана  ooooh! Не мога да пия кола, защото и тя иска, не ям кроасани, защото и тя иска, а имат яйца към които е алергична... Макдоналдс също не може. ooooh! Писна ми от ограничения, ей  Joy Joy Joy

# 46
  • Мнения: 2 755
Шоколад, засега не му давам. Опитвам се да ограничавам сладките неща, поне докато мога, защото съм убедена, че и при нас, ще бъде същото, както го е написала Лекси:
В детската им дават награди под формата на вафли и бонбонки, баба и дядо, при които е половин час след детската, въпреки несъгласието ми, редовно предлагат сухи пасти, бонбонки, а за разнообразие пом берс /които също отричам/.

# 47
  • Мнения: 3 367
Чета и ви завиждам... не за друго, а за вашите навици  Embarassed

В къщи кока-кола се пие по 2 литра на ден, имаме си шкаф пълен с вафли, шоколади, бисквити и други 'боклуци', да кажа, че и Макдоналдса ми е любим, чая си го пия с 4 лъжици захар  Embarassed
Isa ,правиш чудесна услуга и на теб си и на детето като не купуваш буклучки;гледай на това като на много голям +,а не ограничение,и се гордей с него..добри навици се учат само с пример личен и не е лесно,ма е за добро..като отвикнете хич няма и да се сещаш,а ако е наоколо нещото сладко, мазно и тестяно:)се изяжда със сигурност;аз затуй не купувам-и така решихме проблема кардинално..
Анна

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
anette1104, знам аз, но не ми трябват на мен добри навици, защото - никога не съм пушила, от кафето ми прилошава - съответно не го пия, почти не пия алкохол, на всичкото отгоре съм 45 кг. най-високо тегло, та и от диета нямам нужда... При това ям главно зеленчуци. И за какво тогава да се лишавам?? Ааааа забравих да спомена, че в моя род всички живеят поне до 90 години...

# 49
  • Мнения: 3 367
Isa  Grinning
добри навици никога не вредят и не са в излишък;и пак-ако не гледаш на по-малктоо захар като ограничение,а на здравосоловен избор е далеч по-лесно:)иска си вътрешно убеждение де,но аз работя с хора с затлъстяване и преяждане и толкоз ми трябваше ..
Анна

# 50
  • Мнения: 6 390
И на всички продавачки обяснява: "днес могат да се купуват боклуци, искам 2 близалки, 1 кроасан и едни желирани бонбони". Те я гледат като паднала от марс.  Laughing
Хаха, Тинки, пък Ради редовно ме караше да се  Embarassed в магазина като разправяше най-спокойно на висок глас: "Мамо, мамо, гледай колко много боклуци. Ще ми купиш ли малко боклуци?" Laughing.
Joy Joy Joy много весело ми стана  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 793
Шоколадови неща все още не съм давала на Алекс и не смятам да дам скоро. Иначе яде обикновени бисквити от време на време, корнфлейкс, кекс също от време на време и когато правя грис или крем  - това от нещата, които съдържат захар. Но той не проявява кой знае какъв интерес към тези храни. Ако има салата и торта на масата ще избере салатата и ще я рови докато не избоде всички краставици в нея  Grinning  На мнение съм, че има време и за шоколадите. Един ден ще яде колкото си иска и ако иска. И сам ще си ги купува даже. Сега докато мога все още го ограничавам. Даже не смятам това за ограничение или някакво лишение. Според мен е по-добре така.

# 52
  • Мнения: 4 629
Сладките неща, които сина ми яде понякога са : сладолед, плодово кисело мляко, кекс, торта. Не яде : шоколад, вафли, мед, бонбони.... И сокове не пие

# 53
  • Мнения: 953
Когато си поиска и колкото, все пак в рамките на допустимото, без това ми е злояда и ако и откажа и това нищо по цял ден не яде и после реве че я борли коремчето и естествено от глад. Много е упорита относно вида на храната яде само това което и харесва и иска иначе стои гладна с дни. УЖАС.
Така че прецени си детето.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато си поиска и колкото, все пак в рамките на допустимото, без това ми е злояда и ако и откажа и това нищо по цял ден не яде и после реве че я борли коремчето и естествено от глад.
Наяде ли се със сладкиши, няма шанс да погледне към по-здравословна храна (плодове, зеленчуци, млечни...). И аз имам едно супер злоядо дете и сме се разбрали, че сладкото е за десерт- иначе няма Naughty

# 55
  • Мнения: 5 877
Много е смешно това с "боклуците"  Laughing
При нас лафът е "мамо, купи ми нещо неполезно, моля те"

# 56
  • Мнения: 7 106
Когато си поиска и колкото, все пак в рамките на допустимото, без това ми е злояда и ако и откажа и това нищо по цял ден не яде и после реве че я борли коремчето и естествено от глад. Много е упорита относно вида на храната яде само това което и харесва и иска иначе стои гладна с дни. УЖАС.
Така че прецени си детето.

сигурно си права, от своята си гледна точка, но дъщеря ми никога не се е тръшкала за вафли и чипсове именно защото не знае за същесвтуването им. И няма и да узнае скоро, тъй като предпочитам да и давам някой резен ябълка, вместо Холидейка или Морена  Peace.

# 57
  • Мнения: 1 117
Не забранявам на Валката да си хапва сладичко, но следя да е в границите на разумното.Но предпочитам да изяде една ябълка отколкото един шоколад или едно парче торта Naughty
Също не обичам бабите или някои гости да му носят шоколади , но ... какво да се прави Crazy

# 58
  • Мнения: 6 472
Когато си поиска и колкото, все пак в рамките на допустимото, без това ми е злояда и ако и откажа и това нищо по цял ден не яде и после реве че я борли коремчето и естествено от глад. Много е упорита относно вида на храната яде само това което и харесва и иска иначе стои гладна с дни. УЖАС.
Така че прецени си детето.

сигурно си права, от своята си гледна точка, но дъщеря ми никога не се е тръшкала за вафли и чипсове именно защото не знае за същесвтуването им. И няма и да узнае скоро, тъй като предпочитам да и давам някой резен ябълка, вместо Холидейка или Морена  Peace.

Ето аз съчетавам и двете неща Mr. Green Сладко не отказвам, защото тя и без това е толкова злояда, че чак ми се реве (за каката говоря), но пък тя такива работи практически не иска, защото не ги обича. Подозирам, че не ги обича, защото като малка просто не знаеше за какво иде реч Grinning

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не мога да накарам бабите и дядовците да спрат да им купуват вафли и шоколади и това си е... Няма да уврат шопските им глави, независимо колко говоря... оно си рупа ли, рупа... smile3511 И не мога да спра децата да не ходят при тях, като ревнат с пълно гърло за баба и дядо... smile3515 Снощи Рая отиде при свекърва ми и въпреки предупреждението ми да не й дава сладко, ми заяви, че е изяла една кутия вафли за вечеря newsm61 Преди малко я извика да ходят до магазина за шоколад и дребното хукна. Викам й да не купува- вредно е, а тя ми отговаря "какво пък толкова вредно има в едно шоколадче"?!... Или пък и дава бонбони, а на забележката ми отговаря "е-е, два бонбона от време на време, айде сега...". И това е ежедневно... А аз пия после успокоителни newsm61

Общи условия

Активация на акаунт