Пепти Джуниър

  • 2 055
  • 17
  •   1
Отговори
Подарявам 25 кутии Пепти Джуниър! Никой ли няма интерес?

# 1
  • Мнения: 121
Здравей!
Защо не пробваш да постнеш информацията в клуб алергии на дира
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii
Мисля, че има много мами, на които можеш да помогнеш, още повече че  от 1 юли касата спира да поема това мляко, както и Фризопеп и Алфаре.
Успех!

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Аз бих предложила да ги постеш при продавам подарявам  .....

# 3
  • Мнения: 135
Здравей teoivan, моето детенце е на Пепти Джуниър, то е само на 6 месеца и явно ще ни се наложи да го пием по дълго това мляко.Ако наистина не ти трябва бихме могли да го вземем,не пишеш обаче от къде си.Ако искаш нека се свържем може и на лични.Поздрави!!!

# 4
Благодаря на всички, които се отзоваха. На Миленски съм пуснала координати на лични.

# 5
  • Мнения: 704
... още повече че  от 1 юли касата спира да поема това мляко, както и Фризопеп и Алфаре.

kristia, сигурна ли си, че Здравната каса няма да поема повече Фризопепа и Алфарето от 1-ви юли?

От къде имаш информацията - официална ли е?

Питам, защото ме засяга лично - дъщеря ми е на Фризопеп - с АБКМ е.
Благодаря предварително за отговора!

# 6
  • Мнения: 121
Vali, за съжаление, информацията е официална, но почти недостъпна.  Confused
След поредния слух, реших да пиша до НЗОК и ми отговориха, че от 1 юли спират да се поемат и трите млека, защото нямало включено такова заболяване, което да лекуват #2gunfire Всички заверени протоколи за тези млека стават невалидни #Cussing out
Моят син също е на Фризопеп и не ми се мисли Cry
Копирам отговора на НЗОК -  "В сила от 1.07.2006г. има договорен нов Списък с медицински изделия и диетични храни за специални медицински цели на НЗОК, който е публикуван на интернет страницата на НЗОК в линк “Лекарствена политика”. Цитираните от Вас храни не са включени в договорения списък. НЗОК заплаща напълно или частично лекарства, медицински изделия и диетични храни за специални медицински цели за домашно лечение на територията на страната за заболявания, определени в Наредба №38, утвърдена от министъра на здравеопазването. В тази наредба няма заболяване, за което лечебните млека Фризопеп, Алфаре и Пепти джуниър да бъдат договорени. От казаното по-горе следва, че няма правно основание НЗОК да договаря цитираните по горе лечебни млека. "
Повече можеш да видиш на
 http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=194581 … p;part=2&vc=1
С майките там се чудим какво да имислим, но явно е твърде късно за каквито и да е реакции. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 8 585
Никога не е късно за реакции...
На тези фашисти от тази "НЗОК", които "предлагат" на Бг граждани "осигуряване" и способстват всяка година да има по-малко осигурени по "естествен начин на подбор" трябва да се каже ясно : " Дотук!".
Колкото и пари, и откъдето да ги съберат, все същото ще си е докато не се вдигне шум и в пресата. Голям шум!

# 8
  • Мнения: 704
Определено ми е потрисащо  Sick  да отговарям след Birdie - само едно изречение ще напиша:
"Ти НЕ живееш в България и НЕ ти се налага да се справяш с тази действителност - точка".


Vali, за съжаление, информацията е официална, но почти недостъпна.  Confused

.... защото нямало включено такова заболяване, което да лекуват

Всички заверени протоколи за тези млека стават невалидни :



kristia  благодаря за информацията!

Прави са дотолкова, доколкото наистина АБКМ не беше включена, затова и пишеха код К.90 /според новия Рамков договор/ - който е за цьолиакия; но имаха някакво споразумение  Thinking и протоколите  минаваха.

Ами, явно ще минаваме на безмлечна диета. Confused

# 9
  • Мнения: 8 585
Всяка действителност си има своите "хубости".
Но някои неща надвишават и най-смелите "очаквания".
На откровени циници като Христоз(с)ков трябва да им се посочи вратата.

# 10
  • Мнения: 121
Бърди, с теб сме водили не малко спорове в другия клуб Thinking
Но ако имаш реално предложение за реакция, ще се радвам да го чуем thumbsup
Но няма смисъл от безболезни коментари - и на мен ми се иска да кажа ДОТУК, но така че да ме ЧУЯТ тези, които трябва, а не само да негодувам във форума.
Така че - ако има с какво да помогнеш - давай!

# 11
  • Мнения: 121
Vali, знам какво беше положението с кодовете, но вместо да подобрят нещата, сега напълно ни отрязват, без изобщо да ги интересува!  Shocked

# 12
  • Мнения: 8 585
Бърди, с теб сме водили не малко спорове в другия клуб Thinking
Но ако имаш реално предложение за реакция, ще се радвам да го чуем thumbsup
Но няма смисъл от безболезни коментари - и на мен ми се иска да кажа ДОТУК, но така че да ме ЧУЯТ тези, които трябва, а не само да негодувам във форума.
Така че - ако има с какво да помогнеш - давай!
Писах в клуба на дир бг с предложение-никакъв отговор досега...
Вече написах три писма до три институции:
*Европейският комисар по Здравеопазване
*Европейската комисия по здравеопазване
*И до две най-големи Бг емигрантски групи в Париж и в Италия.

Плюс един коментар на страницата на НЗОК

Ти какво направи?
Нито тук, нито в дир виждам реакции...

# 13
  • Мнения: 121
Влез в Дир-а и виж! Не съм стояла със скръстнеи ръце досега.

# 14
  • Мнения: 8 585
Влез в Дир-а и виж! Не съм стояла със скръстнеи ръце досега.

Прости-Видях го. Днес влязох...
Ако до следобяд се съберат коментари и предложения ще се включа възможно най-активно с каквото мога.
Искам да видя там активни хора...не само щом трябва да се плюе Бърди да се събират "желаещи"....

Общи условия

Активация на акаунт