Стафилококи и хомеопатия

  • 13 920
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
  Здравейте
От декември миналата година синът ми, сега на 10 месеца, има три пъпки на бузките. Днес се наложи едната да я цепне хирург, защото беше ужасно голяма и гнойна. Освен това се оказа, че има и стафилококи и най- вероятно те са причината за пъпките. Педиатърката  препоръча веднага да започна да давам Зинат, за да не се развие инфекция. Аз по принцип съм противник на АБ и се надявам , че има решение на проблема и с хомеопатия. Моля ако някая от вас се е сблъсквала с подобен проблем да сподели.
  Благодаря Hug

.

# 1
  • Мнения: 2 700
Стафилококи действително се лекуват и с хомеопатия, но конкретните лекарства, разреждания и дозировки трябва да ти ги предпише специалист. За стафилококи основното лекарство се казва Стафилококсинум, но доколкото знам се пие в комбинация / една приятелка лекуваше дъщеря си от стафилококи и от нея съм дочула по нещо, но подробности не знам/. Успех в лечението!

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Здравей,
три пъти съм лекувала вече Стафилокок с хомеопатия - Staphilococcinum 15 CH - 15 дни сутрин и вечер по 3-4 гранулки, след което поне 20 мин не се приема вода и храна. Изчакваш 1 седмица и повтаряш изследването за наличие.

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Освен Staphilococcinum, за укрепване на имунната система и по този начин за НЕвъзприемчивост към стафилококи, стрептококи изобщо към инфекции, най-добро си остава Индивидуалното Конституционално Хомеопатично лекарство.

# 4
  • Мнения: 96
  Благодаря на всички за отговорите Hug
 Успях да го заведа на преглед при хомеопат от екипа на д-р В. Михайлова.Изписа ни 2 препарата, но се учудих, че са на Боарон, а те претендират, че са класически хомеопати. Аз ли не съм разбрала нещо или...? newsm78
 Въпрос към Alex 1: Препаратите са pyrogenium 9hc и hepar sulfuriscalcareum 30hcq моля ако знаеш нещо повече, да ми обясниш, може и на лични .

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
На боарон препаратите са добри (но са само до 30-С потенция)
 - Много по-важно е как се предписват - ако само симптоматично - за този симптом - това, а за онзи симптом - онова и така се смесят две или повече лекарства в едно и също време или ден, това не е Класическа хомеопатия!

Общи условия

Активация на акаунт