без нежност децата ставали алкохолици и депресирани

  • 1 178
  • 20
  •   1
Отговори
Моля за вашите коментари
http://www.tiabg.com/index.php?c=n&id=168
Знам от баба ми, че майка ми ме е оставяла да се дера и не е позволявала да ми влизат в стаята...Сега постоянно се боря да не падна на дъното - имам предвид в дълбока депресия...може ли това да е ключа? Стана ми страшно и взех да се питам дали достатъчно прегръщах сина ми като бебе...

# 1
  • Мнения: 1 492
Я не се коси за глупости. Едва ли си в дълбока депресия,защото са те оставяли да си плачеш в другата стая. Със сигурност за изграждането на личността има значение в каква среда е живяло детето, но чак пък толкова, не съм убедена, че е от толкова голямо значение гушкането като бебе.
Вдигай главата и никаква депресия Peace

# 2
  • Мнения: 1 117
Някои казват , че на децата трябвало да се радваме докато спят #2gunfireНе поддържам такова мнение! box
Аз постоянно гушкам и целувам моя син , но за сформирането на характера не оказва влияние само това , а и средата в която живее и учи , приятели ....мисля че факторите са доста. Има сигурно много любвеовилни и добри родители , които не могат да повярват , че това са техните " добри "деца , но вече пораснали Sad

# 3
  • Мнения: 2 237

 За съжаление аз съм живия пример.Не си спомням докато бях малка да са ме прегръщали и целували,може би мноого рядко...Баща ми разказваше как майка забранявала да ни доближават,да не ни разглезели (говоря  в мн. число,нали сме близначки)
И ей ме на сега  - цъфнах с депресия Sad Слава Богу алкохоличка не съм,ама понякога като ми е тежко и затова се замислям....
Затова мляскам Калина като за световно  love001

# 4
  • Мнения: 3 034
Не знам, може и да е вярно, затова си гушкаме детето колкото се може повече. Но пък не приемам това постоянно вменяване на майките, че нещо не правят както трябва и затова децата им след време стават еди-какви си. Айде стига вече, стреса и без това ни е достатъчен...

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 22:54 от iviche

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никак не искам да обиждам когото и да било, но тази статия е меко казано странна и много ми напомня една тема тук.
Аз поддържам тезата, че детето, което има емоционален и физически контакт с родителите и те му показват неприкрито родителската си любов, е по-здраво, по-щастливо и дори по-умно. Най-вече защото е по-щастливо и уверено.
Но ще поплаче и ще млъкне е друго...и така представено си е нравоучение и то на границата на грубостта.

Не се притеснявай, ако детето се чувства обичано, подкрепено и уважавано сега / за всеки момент/ няколко прегръдки по-малко са си бял кахър Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 629
Сигурно има нещо вярно, но според мен то се отнася за деца отраснали изцяло без родителски ласки. А и едва ли това ще е единственият фактор, който би тласнал някой към алкохолизъм или депресия. За тези заболявания причините са комплексни.

Мисля, обаче, че е по-добре да прегръщаме децата си и да им показваме, че ги обичаме   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 491
Децата имат нужда от спокойни и с добро самочувствие родители. Дори и да има нещо вярно в тази статия, тонът не ми харесва. Привърженичка съм на гушкането, не мисля, че се щадя, но не ми харесва това да ми се внася стрес, че брей, ще вземе да ми стане детето алкохолик, ако не го гушкам. Доколкото знам, подобна е била в близкото минало историята с аутизма, който направо е бил наричан "синдрома на студената майка", т.е. майката само е виновна, че детето е аутистче. Съчувствам на жените, минали през този морален кошмар. Добре, че аутизмът вече е в сферата на медицината и специалното образование, и много деца и родители получават реална помощ.

# 8
  • Мнения: 495
maria simeonova , ако това ще те успокои - и с мен са процедирали така Close
освен това смятаха, че колкото по-строго се държат с мен, толкова по-стойностен човек ще излезе от мен Twisted Evil
не помня една мила дума или прегръдка от майка ми, за целувки да не говорим Sad
израстнах с убеждението, че родителите ми не ме обичат ooooh!
никога няма да допусна синът ми да се чувства по този начин Stop
давам му и ще продължавам да му давам цялата си любов и нежност  bouquet

# 9
  • Мнения: X
Според мен това е вярно наистина, но не е задължително. Когато пък човек порастне и погледне на нещата разумно е редно, колкото и да му е трудно /всъщност на всички ни е трудно по един или друг начин/ да се вземе в ръцер и да бъде стойностен човек.

Неможе цял живот да се оправдаваме с грешките на родителите си Naughty.

# 10
  • Мнения: 3 034
maria simeonova , ако това ще те успокои - и с мен са процедирали така Close
освен това смятаха, че колкото по-строго се държат с мен, толкова по-стойностен човек ще излезе от мен Twisted Evil
не помня една мила дума или прегръдка от майка ми, за целувки да не говорим Sad
израстнах с убеждението, че родителите ми не ме обичат ooooh!
никога няма да допусна синът ми да се чувства по този начин Stop
давам му и ще продължавам да му давам цялата си любов и нежност  bouquet

Но, надявам се, не си станала депресирана алкохоличка, нали?
Всеки има някаква лична драма по отношение на възпитанието, но да се правят такива крайни изводи, като тези в статията, ми се струва най-малкото нечестно спрямо родителите...

# 11
  • Мнения: 495
умишлено се обърнах към авторката на темата и точно към нея беше адресиран коментара ми
съжалявам, че разбуних духовете
аз не съм употребила квалификации за родителите си
и не смятам, че са направили нещо драматично или срамно
затова и не смятам, че АЗ трябва да го крия

# 12
  • Мнения: 3 034
Meryt, не се сърди, просто изказах мнение... Peace
Съгласна съм, че децата трябва да се прегръщат,обичат и въобще да живеят в любов, но не мисля, че оставянето им за малко сами води чак до такива последствия /макар, че аз самата не съм привърженичка на този метод.../. Просто за да е човек в депресия вероятно причините са доста комплексни.
И тъй като отвсякъде ни залива информация как трябва да бъдем съвършени майки, понякога ми идва малко в повече /информацията, не майчинството.../

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Със сигурност, ако вмениш на детето си , че не е важно за теб и не те е грижа за него..................по един или друг начин............ то рано или късно ще развие депресия................

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 099
ами...John Bowlby е автор на една теория (attachment theory), според която,
от това как майката се отнася с бебето си от самото начало, зависи що за човек ще бъде то като порастне.

Общи условия

Активация на акаунт