Посъветвайте ме!

  • 502
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Възприех начина на кърмене до годинка първо кърмата, след това твърдата храна, но днес като бяхме на консуелтация педиатърката ми каза, че вече нямало нужда от толкова интензивно кърмене. На бебо му трябвали повече твърди храни. За подхранване на имунната му система били необходими 30мл кърма дневно, т.е. да кърмя само сутрин и вечер. Тъй като много трудно спим нощно време, тя го отдава на преяждане. Какво е вашето мнение? Аз още не съм решила какво да правя.

# 1
  • Мнения: 3 760
Мисля, че и сама си отговаряш  Wink За детето е, меко казано, по-добре до годинка да не му се замества хранене. Това са препоръките на педиатрите по цял свят. Само нашите педиатри имат "свое" виждане...
Надявам се, че няма да се поддадеш на провокации  Peace

# 2
  • Мнения: 2 897
Подкрепям Мъни Peace

Винаги можеш да захраниш с твърда храна,но веднъж отбиеш ли бебето,няма връщане назад!

# 3
  • Мнения: 2 220
За подхранване на имунната му система били необходими 30мл кърма дневно, т.е. да кърмя само сутрин и вечер.

Това за имунитета си е така! Но дали ще кърмиш само сутрин и вечер си е лично твое решение (и на бебока, разбира се  Laughing). Щом си решила твърдата храна да е за запознаване със вкусовете и бебето се развива добре, продължавай и бъди уверена в себе си. При нас кърмата отдавна не е основна, има си заместени основни хранения.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Тъй като много трудно спим нощно време, тя го отдава на преяждане. Какво е вашето мнение?
Аз го имах същия проблем-събуждаше се по 7-8 пъти през нощта да яде. Откакто ограничих нощните кърмения спи по-спокойно. Вече дори има нощи, през които не се буди

# 5
  • Мнения: 863
струва ми се ,4е 30 мл кърма е крайно недостатъ4но коли4ество  мляко за бебе на 9-10 месеца,и как само е из4ислила,4е бебо изсуква по 30 мл,сутрин и ве4ер,как го е направила newsm78 newsm78 newsm78
4ак пък да преяжда newsm78 с кърма пък то4но newsm78тя е достатъ4но лека храна,за да не му става тежко на стомах4ето и 4ак пък да се буди от нея,да не говорим,4е моят син съвсем доскоро се будеше по няколко пъти на нощ и си мислех,4е ве4е съвсем ще се побъркам,така ми се спеше,но към годинка и 2 месеца някъде просто запо4на да си спи,така 4е  не се шашкай,и при вас ще дойде момента  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 242
Кърмене се препоръчва о 2-та годинка на детето, а после ако има желание и желаещи е добре докато детето само се отбие.
Нощното будене няма нищо общо с кърменето, кърменето само спомага за бързото приспиване на детето. Децата се будят до към 2г възраст по няколко пъти на нощ при всяка фаза на съня, поради незряланервна система. Не умеят да преминават от фазата на дълбок сън във фазата на лек и обратно и се събуждат. Хубаво е че мама е до тях да ги успокои и да покаже че няма нищо страшно, а щом има и млечна цица на линия- живота е прекрасен. Party Буденето се израстява, бебетатасе научават да спят.
Кърмените бебета не преяждат или поне не страдат от тежест в стомаха! Laughing Кърмата е възможно най-леката храна!

# 7
  • София
  • Мнения: 414
И мойта лекарка от сума ти месеци ми обяснява, че вече трябва да му "ограничавам" кърмата, има нужда от твърди храни, а не от "разредена вече" кърма. Но понеже аз съм "мързелива и безотговорна" и ми е "по-лесно" да му дам кърма, вместо да му готвя по пет пъти дневно разнообразни манджи, го мъча моето голямо вече бебе да си суче биберона и да мълчи в ъгъла  Naughty.
До онзи ден, когато Анджи пипна изведнъж някакъв гаден вирус, който ни паркира късно вечерта в инфекциозна. И там, за първи път в кратката си кърмаческа кариера, чух български лекар да казва - Добре, че се храни основно с кърма, така ще понесе по-леко инфекцията и няма да се изтощи толкова от "гладната диета", на която трябва да бъде подложен. Изписа ни лечение - кърма до откат, по много и начесто  breastfeeding

Така че, решението ми е вече твърдо. Кърмене до дупка, докато Анджи не почне да бяга достатъчно бързо, че да се спаси от мен!

# 8
  • Мнения: 435
Да преяжда с кърма ми се струва абсурдно  Crossing Arms
Аз още не съм захранила и твърдо съм решила да чакам детето да стане готово за твърда храна .
Много ми е чудно  какво обеснение ти даде педито  newsm78 за какво са му на 9 месечен бебок твърди храни   Thinking какво ще му стане ако не ги получава  Close?

# 9
  • Мнения: 181
Благодаря ви, момичета! Вече реших - ще продължа по стария начин. Все пак има цял живот да яде твърди храни, нали?!? Hug

# 10
  • Мнения: 2 220
струва ми се ,4е 30 мл кърма е крайно недостатъ4но коли4ество  мляко за бебе на 9-10 месеца,и как само е из4ислила,4е бебо изсуква по 30 мл,сутрин и ве4ер,как го е направила newsm78 newsm78 newsm78


Не става въпрос, че с 30 мл. ще може да се нахрани или пък че изяжда по толкова. Имала е предвид, че това количество кърма е достатъчно за подсилване на имунитета!
Поздравления на авторката на темата, че е решила да гледа детето си както усеща, че е правилно!

# 11
  • Мнения: 378
и аз основно запознавам моя с вкусовете- само дето му давам твърдата храна и после му давам да цокне. по принцип все още нямаме заместено хранене, но вечерно време той ме побърква - иска си цокането и това е - напоследък станахме и през 3 часа хранене през нощта, и през останалото време е неспокоен. отдавам го на зъбите, въпреки че досега винаги ме е будил поне веднъж дваж през нощта.
та с две думи - споко - кърмиси го колкото си иска бебчо

# 12
  • Мнения: 967
По дебелите книги пише, че до 1год млякото трябва да представлява около 70% от хрната, която бебето поема. Сигурно наистина 30мл кърма стигат за имунитет, но как бебето ще си набавя млечните храни, ако не от кърма - твоята педиатърка АМ или кисело мляко те навива да даваш вместо кърма Rolling Eyes или пък си мисли, че млечните храни бебето ще набавя от картофите и плодовите сокчета #Crazy Недей да намаляваш кърмата Peace

# 13
  • Мнения: 863
По дебелите книги пише, че до 1год млякото трябва да представлява около 70% от хрната, която бебето поема. Сигурно наистина 30мл кърма стигат за имунитет, но как бебето ще си набавя млечните храни, ако не от кърма - твоята педиатърка АМ или кисело мляко те навива да даваш вместо кърма Rolling Eyes или пък си мисли, че млечните храни бебето ще набавя от картофите и плодовите сокчета #Crazy Недей да намаляваш кърмата Peace

точно това имах предвид,като написах,4е ми се струва крайно недостатъчно като коли4ество,благодаря ,Nellie,  bouquet

# 14
  • Мнения: 8 917
Възприех начина на кърмене до годинка първо кърмата, след това твърдата храна, но днес като бяхме на консуелтация педиатърката ми каза, че вече нямало нужда от толкова интензивно кърмене. На бебо му трябвали повече твърди храни. За подхранване на имунната му система били необходими 30мл кърма дневно, т.е. да кърмя само сутрин и вечер. Тъй като много трудно спим нощно време, тя го отдава на преяждане. Какво е вашето мнение? Аз още не съм решила какво да правя.
Захраних Гери постепенно от 7-я месец и не съм имала проблеми и мисля, че пак я захраних "късно" както бях решила. Peace

Общи условия

Активация на акаунт