От кутията на тайните

  • 2 256
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 711
Притежавате ли нещо,което има особена сантиментална стойност за Вас? Аз си имам три камъчета, подари ми ги отдавна един много специален за мен мъж, докато бяхме на три различни бряга...Прибрала съм си ги в една кутия и си ги вадя от време на време като ми докривее.Нищо и никакви парченца скала, но са ми много скъпи

# 1
  • Мнения: 805
Един слип и един кичур коса, които крия. И няколко неща, които спокойно си ползвам в ежедневието.

# 2
  • Мнения: 6 167
да, имам. но е в кутията на тайните.
не се сещам за него мнгоо често.
сега ме подсети, че го имам.

# 3
  • Мнения: 2 258
Дааааааааааа,имам си кутия на спомените,която разглеждам отвреме на време.Там пазя писма от баща ми до мен/беше 5 години в Нигерия,когато бях мнооооого малка/,писма от най-различни хора на по 15 години и повече,бележниците ми от училище-всичките....Няколко плитки от прическата ми на бала/бях с негърски плитки/ + куверта от бала.За друго сега не се сещам Thinking Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 877
Имам куп писания, които не ми се ще никой да вижда. Точно в кутия са заключени...

# 5
  • Мнения: 1 181
пазя всички картички и писма от мъжа ми, които ми е писал докато бяхме гаджета; няколко миди; пъпчето на Павел; косичката му от кръщенето; една музикална кутийка (по-скоро латерничка); дневник от ученическите години

# 6
  • Мнения: 6 417
Моето не е кутийка, а цял кашон Mr. Green

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
Нещата в кутията са само спомени.
в момента сантиментална стойност за мен имат едиинствено първите къдрички на децата и бебешките им снимки.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Една видеокасета...нямаме видео, така че не я крия...

# 9
  • Мнения: 2 237
 Имам една брошка,май сребърна (толкова е потъмняла че не личи вече ),която е на около сто ,даже и повече години.Предадена е на мойта баба от нейната баба,на нейната баба от нейната баба ....и така до мен (дано ме разбрахте) Преди да почине,баба пожела да остане у мен.Много ми е ценна..
Имам си и едно плюшено мече,получих го като бях на три годинки и още си го пазя... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 843
о, много са. Като стана въпрос за камъчета имам:
 1. от Елбрус
2 От Мон блан
2.  Върхът на Анконкагуа / Ю. Америка/
3. от Лхотце / Хималаи/... няма да изброявам , защото имам повече от 40- камъчета. Имам и от  Чжомолунгма. / Еверест/ или всички интерпретации на името./   Вси приятели  са ми ги дали, да   са живи и здрави!! ooooh! и Hug
  4. Картичките / и писмата/ на татко  до мама.. 1969 - година,  татко  на специализация в ФРГ../ Германскко/   аз нямам и 3 години.   Татко го няма вече , аз чета писмата още. Поезия, любов  и  най- вече невероятен правопис.!!/ любовта и поезията са  Свише.
 5. Имам тайна снимка на тате по пишльоче., тогава, нито е имало публично пространство - Нет, нито педофили. В домашниОт  албум е.
  За други тайни от Кутията на Пандора, НЕ,  не бих  казала.Дали човекът срещу мен е ДОБРОНАМЕРЕН  или не.  Не зная кой чете. Не искам да се интересувам  . Не искам да нараня някого, даже и индиректно.  Глобализирахме се,  та, не е лошо да внимаваме в обобщенията си- въпреки.
   Приемам Ви за чиста монета, повечето:-))  Затова съм и още тук.
  Много спомени имам, но не са за писане..  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, имам си такава кутия. Още от дете си я попълвам периодично. Пазя много неща:
- билети за влакове до Украина, когато като деца ходихме на гости за цяло лято при баба и дядо. Баба вече не е между живите ( лека и пръст,невероятна жена беше  Cry)
- бележниците от 8, 9 , 10 и 11 клас от училище
- студентските си книжки от полувисшето и висшето
- билети за автобус, с който пътувахме до първата си работа с приятелките ми като ученички ( страшни спомени имама оттогава )
- опаковката от първия пакет памперси на малкия, който бях взела в болницата и на който акушерката беше написала  "бебе 231" ( мили спомени Laughing )
-брошура с  програмата на един фестивал, в който участвах като ученичка в 11 клас
-поканата от ИМТ "Ив.Вазов",скоято се поканвахме да си вземем дипломите в "Черно море" Варна с имената на завършващите
-паспорт( картонче с номера на стаята) на хотел "Добруджа" КК Албена, където с мъжа ми прекарахме един супер романтичен и незабравим уикенд
-една капачка от бира, изкривена по уникален начин отлюбимчовек, който ми показваше как може да я изкриви  Laughing
- билет за трамвай ( 3 копейки струваше )
-бяло плюшено зайче от моето детство
-едно медальонче, което дядо ми намери в градината , когато копаеше ( и той вече не е между живите, бог да го прости) .На медальона е е гравирано Regina Conestabile,Italia,1881 

 Абе изобщо съм голям Плюшкин - събирам си всичко, което има емоционална стойност за мен.

# 12
  • Мнения: 4 195
имам - едно плюшено козле от брат ми от преди 15 годин - най скъпото ми нещо - а той не помни кога ми го е подарил..........

# 13
  • София
  • Мнения: 1 479
Един слип, една тениска за спане, няколко бележки и снимки-това крия.

# 14
  • Мнения: 260
О, да, цяла кутия от обувки...тефтерче с бележките, които си пишехме с една приятелка в часовете, някои много прекрасни пожелания за рождения ми ден, първото цвете от мъжа ми, едно зелено камъче от водопада Скакавица, парче камък от седмото рилско езеро, една розова мидичка от първото ни море с мъжа ми, една стара метална кутийка за подправки от прабаба ми, пожеланията за Свети Валентин, които си пишехме в самотната ни момичешка компания, една ролка за коса от първото ми представление в училище, програми за него и за следващите две с автографи от авторите на пиесите, билети от всички концерти на които съм била, тефтер със важни за мен стихчета.  Много скъпи за мен боклучета, всяко е прекрасен спомен, по-добър от снимка. Радвам се, че ми напомни за нея, сега отивам да се поровя Hug

Общи условия

Активация на акаунт