Фън Шуй

  • 150 734
  • 840
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 019
Хриси, мисля, че гардероба не е фатален. Влияние могат да окажат бижута, легло, столове... Не го мисли.
elfljo, в твоя случай липсва една зона със сигурност и още една или част от нея. По-принцип е хубаво апартамента да е квадрат или правоъгълник. Определи кои зони ти липсвай и ги активирай в хола примерно.
chiges, в центъра на жилището се пада зоната на здравето и тъй като там ти е тоалетната, активираш пак средата независимо стена или коридор. А тъмен коридор също не е хубаво, застоява се лоша енергия. Сложи силна лампа и я пали по 1-2 пъти на ден. Ето за здравето:
Здоровье и благополучие
центр
Главенствующий элемент: Земля
Питающий элемент: Огонь
Повреждающий элемент: Дерево
Ослабляющий элемент: Металл
Число сектора: 5
Благоприятные цвета: Желтый,коричневый,терракотовый, бежевый, песочный, красный, оранжевый
Благоприятные формы: Квадратные, треугольные, остроконечные
Опасные символы: Зелёный, черный и синий цвета, прямоугольные формы
Талисманы:
Керамика, предметы из камня, кристаллы, всевозможные керамические колокольчики, керамические свистульки и дудочки, изображения земных ландшафтов, золотой дракон с жемчужиной во рту, 3 звездных старца (Фу-син, Лу-син, Шоу-син), окаменелости, минералы, пища, специи, имитация фруктов и овощей, ракушки, треугольные предметы и орнаменты с треугольным узором, свечи, электрические лампочки, изображения света или огня, восходы и закаты, глобус, камин, бамбук, персики (символ здоровья и долголетия), забавные вещички и юмористические картинки, круг созидания, большая хрустальная люстра, черепаха, журавль.
Живой и одухотворенный огонь - сильный элемент, воплощающий качества ян...Символы огня в домашней обстановке повышают энергию и уровень активности. Если огня очень много, это может привести к вспыльчивости и раздражительности
Движение элемента почвы несут в себе всевозможные керамические предметы. Предметы земли имеют квадратную форму, ее символы используют для укрепления духа и моральной поддержки. Слишком сильное влияние земли может создать атмосферу застоя и подозрительности

# 61
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Shoshi, един конкретен въпрос.
Както вече обясних, се вълнувам за едно огледало срещу врата, с П-образна рамка пред него.
Ще се окачи нещо да виси, няма мърдане, въпросът е къде и дали ще е достатъчно.
Точно пред огледалото имам 1кв. м. с 4 врати разположени както е показано долу, чудя се този кръстопът не завихря ли?
Много изчистено и геометрично ще е точно в центъра на това квадратно таванче да увеся кристал малко под нивото на арката - на пътя на енергията към огледалото и да разпределя към стаите. Или ще се завихри тогава? Мислих си и за децо двуизмерни цветчета висящи от арката - 3 или 5 броя... Голямо чудене Wink не знам дали не трябва да пробвам всичко и да сравня ефекта, вече Wink
            

              входна врата

        
                     арка
    врата стая         врата стая         /и двете врати се затварят много рядко и се отварят към стаите/
              врата килер
  / с голямо огледало на нея/


Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 00:37 от арт мама

# 62
  • Мнения: 1 153
Бубе а би ли ми дообяснила това за забременяването,че ми стана интересно,в смисъл на леглото или в стаята ли трябва да имаш играчки и цветя Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 723
Бубе а би ли ми дообяснила това за забременяването,че ми стана интересно,в смисъл на леглото или в стаята ли трябва да имаш играчки и цветя Rolling Eyes
Трябва да сложиш цветя или играчки в квадранта, който отговаря на "Деца" -  той се пада в дясната част на апартамента, ако стоиш на входната врата и разделиш пространството в дясната част на 3 равни квадрата, "Деца" е средния - там поставяш предметите, където ти е удобно - при мен бяха на пода в ъгъла на спалнята. Трябва да са вътре в апартамента, а не на терасата, и да са в тази част ('Деца'), без значение къде точно.  Peace
/Не знам дали обясних добре, ако искаш по-подробно, може на ЛС Simple Smile/

# 64
  • Мнения: 1 599
Аз си купих вчера Фън Ший за дома на Ричард Уебстър. Ама как ме зпалихте  Joy
Продавачката каза, че в тази книга е синтезирано всичко, което по принцип го има и в отделни книги. Написана е доста достъпно така че ще ви хареса  Peace

# 65
  • Мнения: 663
Аз пък успях най-после да си определя зоните  оказа се ,че при нас липсват  богатство и знание , то за това колкото и пари да имаме все не ни стигат, а за знанието -от две години се опитвам да се дипломирам, а мъжът ми от три да завърши. #CrazyСемейството пък се пада в стаята на брат ми , където нарочно не пипвам , за да го накарам сам да си чисти и подрежда, а всъщност е паднала бомба вътре.Единственото , което съм улучила е , че в сектора деца(който отговарял и за творчеството) ми е ателието.Отчетох се. Laughing
Някой, ако може да ми каже-сега във всяка стая ли трябва да активирам знанието и богатството?

# 66
  • Мнения: 1 153
Ами малко не го рабрах добре,но ще го имам в предвид като обновим опитите за бебок Grinning Peace
А за огледалата аз много ги мразя и имаме само едно в банята,мразя големите дето стоят в коридорите Crossing Armsмразя и новите модели гардероби които са с огледало на вратата Crossing Arms
За сухите цветя съм чувала,че не е добре да имаш,но аз много ги харесвам като окраса,имам предвид тези дето си растата сухи,а не тези които се изсушават

# 67
  • София
  • Мнения: 2 019
Арт мама, наистина с пробване ще усетиш най-добре нещата, осланяй се на интуицията си. Знам, че не е хубаво врата срещу врата, но точно с кристал се лекува.
zdravi4, най-добре е да активираш къта на богатството и знанието  в хола. Преди години, като започнах да се занимавах с фън шуй и активирах зоната на богатството имах мигновен успех. Няма и месец и мъжът ми започна да ходи в командировки, а това са ни сериозни допълнителни доходи. Освен това си активирах и зоната на пътуванията и по стечение на различни обстоятелства заминахме за чужбина година и половина по-рано очакванията ни.
желая ви успех!

# 68
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Понеже  се писа за различните методи за поставяне на ба гуа и определяне на зоните /черните шапки и компаса/, ще копирам, основните неща, от това, което аз съм намерила по въпроса. Аз лично започнах с картата ориетирана според метода с врата, но после полечка преминах към компаса. Сега ми е малко трудно събирането на пъзела, че съм действала доста на парче в новата къща - беше обзаведена. Друго голямо объркване за мен е, че съм щастливо, но бурно омъжена за човек от другия вид Grinning /с мъжа ми сме различен тип - изток и запад/.За това и спалнята и много други неща се местят и лекуват чрез ФШ, така че да се постигне баланс Simple Smile. По-лесното би било да следвам шапките, но от опит, компаса ми действа по-добре и по-бързо. Надявам се да ви ориетира. И коригирайте и добавяйте!

За школите във Фън Шуи или за вратата и компаса.

За начало да уточним, че ФШ, такова каквото е възникнало в Китай и ФШ, което добива популярност в Западния свят  - това са две съвсем различни неща. И двете боравят с различните зони в дома, офиса и дори всяко помещение, делейки го на 9 квадрата – ба гуа. Но ориетанция на тези зони е подчинена на различни правила.
Източното учение  е базирано на знанията, опита и философията в астрологията и лечителството и се ръководи от посоките на света /компаса/, които имат силно влияние върху съдбата и благополучието.
Т.н. Черна секта и базираното на нейните постулати модерно западно течение във Фън Шуй се основава на друг принцип – разположението на входната врата.

Тъй като, при модерното течение, нещата изглеждат по-прости, първо за него. Входната врата е основна отправна точка. Ба гуа се насочва според нея ето така :

                                                входна врата                
ментори и пътуване          кариера                 знание
творчество и деца            Здраве                         семейство
брак и партньорство       слава и репутация      богатство


При Школата на Компаса, посоките на света, определени с компас, стават основа за определяне на разположението на основните зони.

Изток     Е        семейство    
ЮИ         SE    богатство   
Юг          S      слава и репутация
ЮЗ          SW   брак и партньорство    
Запад     W   творчество и деца
СЗ           NW   ментори и пътуване
Север     N         кариера
СИ           NЕ     знание
център   Center  здраве

Освен това хората се делят на западни и източни възоснова на личното им число /гуа/ получено от сумирането на цифрите в рождената им година и корекция според пола. Източните хора се чувстват по-добре на изток или с поглед в тази посока, а западните на запад, респективно има и области, които подтискат или водят до проблеми.

Например 2002 е 2+2=4, а 1923 – 1+9+2+3=15 1+5=6.  За мъжете вадите полученото от 11, за жените – добавяте към него 4. /за 4 – мъж – 11-4=7, за жена 4+4=8. ! Изключение: ако годишното число е 5, за мъже е 5, а за жени – 8.

Източни са числата – 1,3.4,9. Западните са – 2,5,6,7,8.
Повече за зоните за западни и източни хора можете да видите в линка предоставен от Shoshi.  И дори ще ви сметне гуа и покаже зоните! Мерси Shoshi!

Ето тук всеки може да изчисли своите лични направления
http://www.oculus.com.ua/stat/fen-shy/stat28.php

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 12:06 от арт мама

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Арт мама, наистина с пробване ще усетиш най-добре нещата, осланяй се на интуицията си. Знам, че не е хубаво врата срещу врата, но точно с кристал се лекува.
Мерси за подкрепата!
Винаги малко ми е трябвало до разместя всичко в къщи.
Пък кристалите са лесни за слагане и махане, леки и не много скъпи. Почва се! Първо да разуча видовете кристали и после да ги сменям...Simple Smile
Аз съм се занимавала само с полускъпоценни камъни, а ми се ще да сложа фасетиран кристал, та имам ново предизвикателство!
Ще докладвам ефекта в опитите  ентусиазиран Фън Шуи фен да прикотка 4 врати на кръст.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 019
Скоро открих нещо и искам да го споделя с вас. За съжаление още няма резултати при мен заради краткия срок и не мога да кажа дали действа, но има много положителни отзиви. За тези , на които фш им се вижда сложен, спокойно могат да пробват с "картата на съкровищата".
http://lvkomanda.ru/feng-shui_Pravdina/K-sokr/
Някой чел ли е нещо от Наталия Правдина и знаете ли дали има нейни книги на българския пазар?

# 71
  • София
  • Мнения: 2 019
А някой знае ли нещо за летящите звезди - оказва се, че са много важни, но аз имам малко информация за тях. Освен това, четох, че гуа на жилището е по-важно от гуа на човека. Знае ли някой как се изчислява?

# 72
  • Мнения: 1 599
А вие от къде се снабдявате с кристали?

# 73
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А вие от къде се снабдявате с кристали?
До сега съм ползвала естествени кристали - Музея Земята и хората е добро начало според мен за истински и естествени кристали, ако търсиш обработени е друго.

# 74
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А някой знае ли нещо за летящите звезди - оказва се, че са много важни, но аз имам малко информация за тях. Освен това, четох, че гуа на жилището е по-важно от гуа на човека. Знае ли някой как се изчислява?

Ето за летящите звезди, не ги включих в школите, че са доста сложни или така ми изглеждат - чак софтуър правят за сметките:
Смята се за по-точен метод, понеже освен посоките на света се взема предвид рождението и на дома/сградата и настоящата година с нейния елемент и животно..
С други това е нещо като 4ри-измерна теория - ползва се багуа с посоките на света, но се добавя и времето. Тук по-скоро се елиминират ежегодно, вредните влияния за годината и се подсилват положителните - тъй като енергията се сменя всяка година.  Правят се доста сложни сметки, който са ми малко мътни за сега, дори има най-удачно място за врата и т.н, но още не съм наясно.

 Ето как изглежда ба гуа тази година:                                  Това съответства на :

                                                                                                          юг
2 7 9                                                       брак и партньорство      деца и творчество        слава и репутация         
1 3 5                                      изток                  кариера                         семейство                      здраве                  запад
6 8 4                                                                 ментори                    знание                       богатство
                                                                                                          север   

Основното за тази година, което е доста лесно освен леглото може би, давам долу така както го намерих. Превеждам основната идея:

Тази година зоната на 3те убийства /Сан Шар/ се намира в северната зона.
За това не е разумно да се седи с гръб към севера, защото оставяте гърба си незащитен и така можете да станете уязвими за лош късмет и нещастия. Ако сте с лице към севера обаче, няма проблем защото така енергията не ви вреди.
Ако главата ви сочи на север при сън, направете възможното да промените посоката на леглото така, че главата ви да лежи в посока СИ, СЗ или ЮЗ.
В кухнята се постарайте никой да не се храни с гръб към севера. Същото важи за работното място.
Елементът на Сан Шар е Дърво. За да го неутрализирате използвайте елементите метал и огън - триъгълни форми и червено за огън, заоблени в сиво или бяло за метал.

Feng Shui Flying Star identifies annual auspicious and inauspicious stars. The inauspicious stars influence cannot be eliminated from the building structure but their effects may be lessened.
For 2006, the San Shar also known as 3 Killing is located in the North sitting area of the building structure. It is unwise to situate your back to the north area of the building structure since the star may create misfortune in your home. If you sit with your back to the south and face north you are fine as you are confronting the San Shar. By confronting the San Shar you do not receive auspicious energy and the energy does not harm you.It is unwise to situate your back to the north area of the building structure since the star may create misfortune in your home. If you sit with your back to the south and face north you are fine as you are confronting the San Shar. By confronting the San Shar you do not receive auspicious energy and the energy does not harm you.
Feng Shui Cures for the San Shar
Bedroom: If you sleep with your head in a North position, you must move your bed to allow your head to be positioned in the Northeast, Northwest, East, or Southwest direction.
Kitchen Table: Move the chairs so no one has their back to the North energies.
Sponsored Links
Office: Position your chair so it is not in direct line of the North energies.
The element of the San Shar is wood. To reduce its energy, use the elements of metal and fire to destroy wood. Triangular shapes, objects that are red are examples of fire elements while metal, round shapes and the colors grey and white symbolize the element of metal.

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 14:45 от арт мама

Общи условия

Активация на акаунт