Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Здравейте!
Бебето ми е на една седмица, но за съжаление не иска да суче, а и аз нямам много кърма. Сега е на NAN. Докторката ми препоръча да спра кърмата с бромокриптин /2 таблетки дневно/ за две седмици. Не ми се иска да пия лекарства заради страничните ефекти, но ако се налага...
Дайте съвет, моля!
Цитирай

София

Ако искаш пробвай да пиеш по-малко течности и изцеждай съвсем, съвсем малко и то само ако имаш неистово напрежение в гърдите. Ако до 48 часа не се избомбиш като Памела Андерсън ще се разминеш без бромокриптин...иначе няма мърданка. Пробай Парлодел - това е вносния аналог на Бромокриптина, ама се понася малко по-леко. Приготви се иначе за леко пред-менопаузни състояние от бромокриптина...но за седмица, аз поне за толкова спрях кърмата.
Цитирай

Scotland

Ако нямаш много кърма може и да се разминеш с лeкарствата. Аз бях така, а кърмих 2 1/2 месеца. Кърмата се образува благодарение на сукането на бебето. След като не суче би трябвало след 3 - 4 дена да се резорбира сама. Помагай си като изцеждаш по-малко, или под душа си прави лек масаж, за отпускане на напрежението. Топлата вода помага за спонтанното потичане на кърмата и за това може и да не се наложи да се цедиш.
Цитирай

Ако наистина ти е малко кърмата и бебо не иска да суче, би трябвало да ти спре и без лекарства! Поне при мен беше така! Два дни изцеждах по няколко капки буквално, два-три пъти на ден и си спря сама. Е, не изведнъж и съвсем, но спря напрежението и после вече нямаше нищо.
Цитирай

най-хубавото място

На мен ми беше намаляла доста и за да не се мъча да цедя сестра ми ми каза да се стегна с кърпа с оцет.Аз не исках защото мислех че ще е неприятно но накрая се съгласих.Мъжът ми ме  стегна(само гърдите)и сутринта  бяха толкова празни че не можех да повярвам.така за една нощ се оправих.ако искаш опитай не е болезнено въобщ newsm10е и има почти 100% резултат.Успех
Цитирай

Аз съм го пила, единственото лошо е, че ти пада кръвното, но ако го пиеш след закуска няма страшно. Други странични ефекти незная да има, а това според мен е най-добрия начин за спиране на кърма.
Цитирай

На мен ми беше намаляла доста и за да не се мъча да цедя сестра ми ми каза да се стегна с кърпа с оцет.Аз не исках защото мислех че ще е неприятно но накрая се съгласих.Мъжът ми ме  стегна(само гърдите)и сутринта  бяха толкова празни че не можех да повярвам.така за една нощ се оправих.ако искаш опитай не е болезнено въобщ newsm10е и има почти 100% резултат.Успех
това го правих с първата бременност, защото ми се наложи при положение, 4е пиех и хапчета и вдигнах 39.6 температура, поручих мастопатия и направо за малко не умрях. Беше адски гадно, лично не го препоръчвам.
Цитирай

В полите на Пирин планина

Здравейте!
Бебето ми е на една седмица, но за съжаление не иска да суче, а и аз нямам много кърма. Сега е на NAN. Докторката ми препоръча да спра кърмата с бромокриптин /2 таблетки дневно/ за две седмици. Не ми се иска да пия лекарства заради страничните ефекти, но ако се налага...
Дайте съвет, моля!

Бебето е толкова малко!!! Защо така бързо се отказваш от кърменето? По-добре влез в сайта за кърмене, потърси съвети от майките там, опитай се по-настоятелно да кърмиш детето! Кърменето е най-добро за него.
Не избързвай с подобни решения!  newsm12
Цитирай

София

Ако кърмата ти е малко и бебето не иска да суче може да ти спре и без да пиеш лекарства. При мен беше точно така. Кърмих или по-скоро се опитвах да кърмя около две седмици, след което кърмата ми много намаля и постепенно спря. Не съм пила лекарства, единствено си купих от аптеката чай от салвия.
Цитирай

Варна

Да си кажа честно при мен ситуацията беше доста по различна, понеже той първите 15 дни беше в болницата и после като го исписаха не искаше да засуче макар че първите два дни си сучеше нормално. ПОсле просто отказа явно като е свикнал с биберона. НО аз реших да пробвам до последно макар това въобще да не се получи. Но аз реших да се цедя и да му давам кърма вместо заместител. Аз лично се цедих да осмия месец , иначе все още имам кърма, но тя постепенно си намалява без никакви лекарства и без стягания.
Така че както си прецениш.
Цитирай

София

Много ви благодаря за съветите!!!
Цитирай

Една моя приятелка ги пи тия хапчета и не съм чула за странични ефекти,но аз те съветвам да си я спреш сама,наи- добре е .Права е колежката ,изцеждай по малко и така,но вярно пък че става бавно де... newsm78
Цитирай

София

elita и при мен се случи същото - бебчо не пожела да суче от мен, но мен ми се бяха набили думите на педиатърката в родилното след като родих: Може по малко да е, ама давайте кърма!!! И така след много усилия, сълзи и инат започнах всяка сутрин и всяка вечер да се изцеждам с помпата на Авент и му давах от биберона и така - цели 7 месеца и малко. Последните месеци дори само вечер по около 30-40мл и реших вече да спираме. Та пробвай да се изцеждаш и да му даваш от шише - малко- малко - ама пак е нещо. Успех каквото и да решиш!
Цитирай
Аз нямах никаква кърма, но лекарят ме посъветва въпреки всичко да пия Бромокриптин, защото можело след време "да се появят проблеми когато се възстанови цикъла". Аз пих два дена сутрин и вечер по половинка. Малко ми се виеше свят, но нищо особено. Ако и теб са те посъветвали да пиеш може би е по- добре.
Цитирай

Sofia,Оrange Caunty

И аз имах същия проблем.Бебо не искаше да суче,и следователно кърмата ми беше много малко-като изцедих едвам,едвам 5 гр.Педито ме посъветва в никаквъв случай да не се отказвам от кърменето.И така първо дохранвах с АМ.Започнах да пия лактогонно чайче,много течности и си хапвах добре.И така кърмата ми стана повече и дори започнах да заделям в камерата.Цедях и му давах с шише,докато в един момент той засука от гърда.Та моят съвет е преди да предприемеш каквито и да е мерки,направи последен опит да кърмиш,защото това е най-добрата храна за твоето бебе!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора