афта

  • 2 852
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
малката е с ужасна хрема и снощи ми вдигна висока температура.днес няма,но яде малко и като погледнах в устата и видях на върха на езика и голяма афта-предполагам,че пак ще избива някоя ангина.икам да питам афтите мажат ли се с нещо или да не ги пипам

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Мажат се с дактарин  може и с мед исода а също и с онова зеленото при зъболекарите .Най приятно на вкус е дактарина моето дете го приема добре и му минава.Мажи защото от собствен опит знам че е много неприятно а се чудя и изобщо как яде ...

# 2
  • Мнения: 468
В момента има бум на този вид инфекции. Тантум верде много помага, а ако са много афтите смес от Нистатин, Анестезин, Преднизолон, Вит. А и глицерин - приготвя се в аптека, много добър ефект има.
Ние вече сме на финала, ама беше кошмар.

# 3
  • Мнения: 2 082
за сега сме с една афта и лошото е,че е на върха на езика и няма как да я мажа.вие имахте ли температура

# 4
  • Мнения: 468
3 дни около 40 градуса. Имаше няколко на езика, мазах ги с пръст. Ако използваш Тантум е още по - лесно - пръскаш директно на нея и готово. Температурата се появи на 2-ия ден от първите афти. Много гадно заболяване. Дано минете леко!

# 5
  • Мнения: 408
Един единствен път през живота си имах афти 01.2002г. Лепнах ги от щерката и лумнах. newsm61 Даже и температура вдигнах-на стари години Tired. Опитах какво ли не, но най-ми помогна Нистатина. Дактарина пак е противогъбично, така, че и то ще свърши работа. Но бабешките методи не ми помогнаха.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
Пръскай с Тантум Верде! Peace

# 7
  • Мнения: 814
Заведи я на зъболекар Peace. Сина ми редовно е с афти и от личен опит знам, че с лекарства много бавно оздравяват. Като го заведа на зъболекар(тушират ги с някакво лекарсво), на другия ден няма и помен от афти.   

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679

Припомнихте ми едно от най-гадните неща на моето детство SickНаистина е отврта да си с афти...А защо всъщност се случва толкова често на децата и почти никога на възрастните ThinkingАз поне откакто пораснах не съм имала афти, а като дете вечно бях изприщена в устата Tired

# 9
  • Мнения: 2 082
други афти за сега нямаме,освен тази на върха на езика-мазах я с дактарин,но той май не се задържа много да не кажа хич на такова място.това със зъболекаря е идея-благодаря момичета

# 10
  • Мнения: 164
За афти съм чувала че слатко,сок или сурови плодове от черни черници много помагат Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 8 272
Мажат се .... с онова зеленото при зъболекарите ...

за съжаление това зеленото не се произвежда вече  Twisted Evil- Гранофурин мисля че се казваше

# 12
  • Мнения: 1 116
Лечение:Daktarin oral gel, Fungostatin (нистатин за жабур.) - има го в аптеките , съвсем ново е.Разбира се Tantum Verde спрей, разтвор, добре се справя и българския Septadin.Добре е да се прилага и Solcoseryl , незнам дали го има още - той подпомага по-бързота зарастване.

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
За афти съм чувала че слатко,сок или сурови плодове от черни черници много помагат Simple Smile

Точно така  Hug

# 14
Дактарина е конкретно противогъбично средство, а ако причината е вирус или друго не би бил най-подходящото лекарство. Препоръчвам ти Генгигел, който има изразено заздравително действие, т.е. афтата заздравява значително по-бързо. Има и противомикробен ефект, а също и успокоява болката. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт