Нещо тъжно, което ни кара да се замислим...

  • 3 602
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
 Confused

http://sonic200.com/others/tuongphan.htm

За разбиращите английски!

# 1
  • Мнения: 5 647
Наистина е тъжно. А и снимките са потресаващи....

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, Боже...Ужасно е. Тъжно, много тъжно...
Нека си мислим и за тях, когато целуваме пухкавите бузки на децата си...

# 3
  • Мнения: 819
В такива моменти се замислям за нещата, от които се оплаквам, за "проблемите",които "си мисля",че имам....и ми става съвестно  Confused  И за какво съм се ядосвала- че детето не е искало да яде, или да заспива...много често не оценяваме това,което имаме и чак когато видим нещо подобно  Cry ......не, не мога да продължа...надявам се,че ме разбрахте... Cry

# 4
  • Мнения: 3 376
Би трябвало да се замислим повече...И да сме благодарни за това,което имаме... Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 860
 Само ще допълня че не е нужно да знаеш английски. Снимките говорят повече. Praynig

# 6
  • Мнения: 814
Господи...........много тъжно ми стана Cry за дечицата. Направо нямам думи Cry.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Cry Cry Cry Cry Cry Това ми е болна тема. Често си мисля за гладните деца в Африка. Те са милиони. Страшно много деца умират от глад и болести на мизерията. А заслужават нормален живот не по-малко от другите деца. Защо ние- цивилизованите го допускаме?!? Това е нечовешко!!! Винаги съм си мислела, че богатите нации, и в частност богатите хора носят отговорност за тях и е непростимо да си затварят очите! Смъртта на тези деца би трябвало да тежи на тяхната съвест... Много се разстроих  Sad

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
А който го е видял на живо като мен например е още по-силно.

# 9
  • Мнения: 4 633
Винаги е имало по-заможни страни и по-бедни...защо от едните не се преливат средства в другите е друга тема на разговор Sad За дечицата от Третия свят ми е най-тъжно

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога изобщо да си го представя......това, че може да пролея някоя сълза за тях, едва ли ще им помогне.....Само си мисля, че е ужасно  да живееш като бездомно куче и на никой в глупавия свят да не му пука за теб........да не му пука повече от ... просто да стане тъжен като си помисли за това

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Най-гадното е чувството на безсилие при такива картинки! Имаше и филм на тази тема с Анджелина Джоли.... Уви, гадостите по света няма да свършат! Тъжно е!

# 12
  • Мнения: 22 372
Понякога се благодаря на Бог,че съм роден в България,а не някъде там,на снимките...

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Не мога изобщо да си го представя......

не е никак приятна гледката, и жегата те смазва още повече, убива те.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога изобщо да си го представя......

не е никак приятна гледката, и жегата те смазва още повече, убива те.


.........Това Сомалия ли е?

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Не мога изобщо да си го представя......

не е никак приятна гледката, и жегата те смазва още повече, убива те.


.........Това Сомалия ли е?

Дали е Сомалия или Буркина Фасо, за която аз споменавам, няма голяма разлика. Confused

# 16
  • Мнения: 1 100
Мили моми4ета,

На мен съЩо ми се къса сърцето, не само като видя неЩо подобно, а само като си помисля. Не слу4айно един ден бих осиновила детенце, като тези, в беда.
 За съжаление ние сме безсилни. За оЩе по-голямо съжаление силните икономи4еки държави спекулират със световния глад.

Ако Г 8 ( Canada, France, Germany, Italy, Japan, Russia, the UK and the USA-the 'Group of Eight') пожелаят, могат да реШат проблема и да спасят милиони деца от смърт за няколко дена.

Но не е в техен интерес, те предпо4итат войната и масовите безредици, заЩото така стмулират производството на оръжия във фабриките си. За тях разруШението и самъртта на невинни води до пе4алба.

Ръка подават само артисти, с мероприятия като Live 8, организирани от Боб Гендолф и куп световноизвестни певци. Дано те променят неЩо!

# 17
  • Мнения: 2 099
Не мога изобщо да си го представя......

не е никак приятна гледката, и жегата те смазва още повече, убива те.


.........Това Сомалия ли е?

Дали е Сомалия или Буркина Фасо, за която аз споменавам, няма голяма разлика. Confused
А мен ме обхваща неистов бяс когато видя по Енимъл планет сериали от рода на зоополицаи в Хюстън или някъде другаде си(малката обожава филми с животинки) и видя как "западняците"се грижат за животните ,а хич не им пука как много човешки същества в същото време умират от глад,болести и мизерия,как обясняват екзалтирано как било възможно едно куче да не се хранело здравословно и рационално,а аз се сетя как и в Бг много хора немогат изобщо да се нахранят,да не говорим да се нахранят здравословно.И изобщо за какво си говорим,надали на повечето им пука за гладните хора по света,те са по-склонни да нахранят гладно куче отколкото гладно дете Sick

# 18
  • Мнения: 7 914
Колко тъжно и истинско! smile3518

# 19
  • Мнения: 2 099

Ако Г 8 ( Canada, France, Germany, Italy, Japan, Russia, the UK and the USA-the 'Group of Eight') пожелаят, могат да реШат проблема и да спасят милиони деца от смърт за няколко дена.

Но не е в техен интерес, те предпо4итат войната и масовите безредици, заЩото така стмулират производството на оръжия във фабриките си. За тях разруШението и самъртта на невинни води до пе4алба.

Ръка подават само артисти, с мероприятия като Live 8, организирани от Боб Гендолф и куп световноизвестни певци. Дано те променят неЩо!
Именно,що не отделят половината си пари от фондове за животни и не ги дадът на гладни хора а?Щото така им изнася и така си мислят че са много хуманни Sick

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен съдбата на тези деца е доказателство, че Бог НЕ съществува!

# 21
# 22
  • Мнения: 229
още плача..... толкова много ме разчувства.... нямам думи  Cry  Cry  Cry

# 23
  • Мнения: 1 113
Ужасно е!

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мили моми4ета,

На мен съЩо ми се къса сърцето, не само като видя неЩо подобно, а само като си помисля. Не слу4айно един ден бих осиновила детенце, като тези, в беда.
 За съжаление ние сме безсилни. За оЩе по-голямо съжаление силните икономи4еки държави спекулират със световния глад.

Ако Г 8 ( Canada, France, Germany, Italy, Japan, Russia, the UK and the USA-the 'Group of Eight') пожелаят, могат да реШат проблема и да спасят милиони деца от смърт за няколко дена.

Но не е в техен интерес, те предпо4итат войната и масовите безредици, заЩото така стмулират производството на оръжия във фабриките си. За тях разруШението и самъртта на невинни води до пе4алба.

Ръка подават само артисти, с мероприятия като Live 8, организирани от Боб Гендолф и куп световноизвестни певци. Дано те променят неЩо!


Абсолютно си права.....
И голямата ирония , че на само в Щатите на ден се изхвърлят милиони тонове храна.......

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
Няма емотикон, който да съответства на чувствата ми в момента. Лошото е, че "кучетата си лаят, керванът си върви".Това трябва да се види от всички тинейджъри, че дори и такива като дъщеря ми, дето все не може да им се угоди. Но не само да се види, а и да се направи нещо. Просто не може така да живеят, не е честно. В такива моменти наистина оценявам, че в БГ си е екстра и съм благодарна, че имам толкова много.....

# 26
  • София
  • Мнения: 932
За такива гледки и събития от живота рядко мога да намеря подходящие думи, според мен не могат да се опишат, защото това са милиони човешки трагдеии..Много много тъжно  Cry

# 27
 Много мъчно ми стана. Няма нужда да знаеш анл. и снимките говорят. Толкова мизерия, толкова невинни дечица

как "западняците"се грижат за животните ,как обясняват екзалтирано как било възможно едно куче да не се хранело здравословно и рационално.И изобщо за какво си говорим,надали на повечето им пука за гладните хора по света,те са по-склонни да нахранят гладно куче отколкото гладно дете Sick
[/quote]

 Ами парите които се харчат за затворите за разни убийци, педофили и тн. Даже вчера даваха по новините за някакви в затвора заради убийство колко били възмутени от храната там. А има толкова деца по сиропиталища където изнемогват.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Такива снимки съм виждала още като малка. Има такива неща по света. Лошото е, че това продължава твърде дълго. А там нямат кой знае какъв избор.

# 29
  • Мнения: 7 474
 Praynig  Трагедия!  Praynig В такива моменти се радвам,че съм се родила тук и има какво да ям ooooh!

# 30
  • София
  • Мнения: 3 328
Страшно е.

# 31
# 32
  • Мнения: 1 860
 В Англия на един затворник му се полагат 2.70 паунда за храна на ден като избира от 7 манджички какво му се кльопа. (пишеше го в един линк към темата за българската кухня. )
 Обаче има правителствена програма, която събира парички точно за третия свят и там ставаш член на клуба срещу скромните 3 паунда на месец.
 
 Ей това е happy meal.

# 33
  • Мнения: 52
Грозна и гадна действителност #Cussing out Cry

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Наистина е ужасно и покъртително!

# 35
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
 Cry Cry :cry
wjasno e  Sad

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Преседна ми вечерята  Confused
Горките хорица, горките дечица Cry

# 37
Ужасно тъжно е... Аз много често се натъжавам като си мисля за децата от тези страни.  Винаги се старая да оценям това, което имам, защото знам, че по света стават от лоши по-лоши неща всеки ден. Наистина най-лошото е да се чувстваш безсилен при такава гледка. Животът е много несправедлив. Чудя се само дали парите, които казват че оиват в помощ на тези деца наистина стигат до тях. Например прочетох, че за снимките на бебето на Джоли и Пит били дадени около 4 млн лв, които веднага отишли за благотворителност. Мисля си, че много известни личности искат да помогнат, но дали помощта стига наистина до нуждаещите се... Аз лично нищо немога да направя затова само си мечтая, че ако съм много богата не бих си позволявала много излишни луксове, а бих искала да помагам... Но си остава само в мечтите ми. Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 899
Баща ми беше военен наблюдател в една африканска държава, за около година. За ужасите и гледките, които ми е показвал/разказвал, не ми се говори..НО специално за тази държава, в която имаше невроятно дълга гражданска война, отговорни бяха САЩ и Русия. В много други са се вихрили или се вихрят също такива, подклаждани от същите държави, които им дават помощи. В следствие на това развитието се забавя неимоверно и животът на хората там виси на косъм. Ако не са били изливани политическите страсти и извращения по този малоумен начин, нещата биха били коренно различни и тези хора са могли да имат едно нормално съществуване. Когато смъртта, оръжията  и насилията са постоянен спътник в ежедневието им и виновен има, помощите са безполезни...за съжаление.

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мили моми4ета,

На мен съЩо ми се къса сърцето, не само като видя неЩо подобно, а само като си помисля. Не слу4айно един ден бих осиновила детенце, като тези, в беда.
 За съжаление ние сме безсилни. За оЩе по-голямо съжаление силните икономи4еки държави спекулират със световния глад.

Ако Г 8 ( Canada, France, Germany, Italy, Japan, Russia, the UK and the USA-the 'Group of Eight') пожелаят, могат да реШат проблема и да спасят милиони деца от смърт за няколко дена.

Но не е в техен интерес, те предпо4итат войната и масовите безредици, заЩото така стмулират производството на оръжия във фабриките си. За тях разруШението и самъртта на невинни води до пе4алба.

Ръка подават само артисти, с мероприятия като Live 8, организирани от Боб Гендолф и куп световноизвестни певци. Дано те променят неЩо!

Напълно съм съгласна. За съжаление, всичко е политика.
По отношение на оплакаването в лукса, в който малко или много живеем, четох една статия за една журналистка, която отива да живее в Африка. Преди децата й са били типични деца: не искащи да ядат, хвърлящи храна, мърморещи, искащи. Само след 2 седмици в Африка е настъпила коренна промяна. Статията беше призив да се дава възможност на децата да видят със собствените си очи, за да ги отворят ШИРОКО.

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Още не мога да се успокоя и рева при спомена за снимките. И не мога да се зарадвам, че не живея там. Не ми е достатъчно, че аз и децата ми имаме какво да ядем.
Искам да попитам дали знае някой Има ли благотворителна огранизация, която се занимава с бедстващите в Африка?

# 41
  • Мнения: 1 860
 РЕНИ, знам че има тук, а тя може би има клонове не само в UK. Донорството е 3 паунда на месец.

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, знам че има тук, а тя може би има клонове не само в UK. Донорството е 3 паунда на месец.
Да, прочетох ти предния пост... Това е смешна сума за джоба на европееца или американеца! ooooh!
Как да разбера за България? Rolling Eyes

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Още не мога да се успокоя и рева при спомена за снимките. И не мога да се зарадвам, че не живея там. Не ми е достатъчно, че аз и децата ми имаме какво да ядем.
Искам да попитам дали знае някой Има ли благотворителна огранизация, която се занимава с бедстващите в Африка?

http://www.savethechildren.org.uk/scuk/jsp/resources/details.jsp … ubsection=details

http://www.unicef.org/

http://www.pamoja-child-trust.org/

http://dmoz.org/Society/Philanthropy/Organizations/Hunger_Relief/

и т.н.....

Но и в България има  бедни и гладни деца

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но и в България има  бедни и гладни деца
Така е, но живи скелети не съм виждала тук. А тези снимки така са се запечатали в съзнанието ми!... А и тук не е проблем да помогна- никога не съм отказвала да дам детски дрешки когато са ме молили.

# 45
  • Мнения: 1 860
 РЕНИ, ето още малко SDC in Bulgaria и организаторите на Г8, но на английски. Български червен кръст също помага при международни хуманитарни програми.

 secretgarden , има гладни и Гладни, а и не се чувствай длъжна да правиш каквото и да е. Peace

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви за линковете, ще ги разгледам подробно Peace

Общи условия

Активация на акаунт