Как да се оправя с това моето дете?!?

  • 683
  • 11
  •   1
Отговори
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Направо започвам с оплакването Confused....
Някак не мога да се оправя с дъщеря си ooooh!....
Преди повече от месец я дадох на ясла, даже пусках тема за това. Надявах се , че всичко ще бъде наред - да ама НЕ!Така и не свикна - див рев сутрин и на обед, когато я взимахме....
Решихме с таткото, след месец безплодни усилия да се пробваме да я оставим за цял ден - още по-голяма трагедия....Първият ден изобщо нито е спала, нито е яла...
На втория ден я взима баба и с 39 градуса Т #Cussing out....от рев.
След заседание на семейния съвет решаваме да спрем детето от ясла. Направихме сложен график, включващ наличните баби да гледат принцесата Wink.
Тя пак плаче ooooh!....сутрин направо ме побърква с хленчене и отрицание на всичко, което и предложа....
Вече не знам какво да правя - не мога да спра работа, необходими са ни парите....
Въпреки трудният период, някак неусетно махнахме почти памперса Laughing, но от една седмица/откакто сме на график/ пак започна да пишка в гащите - имам чувството, че е нарочно #Crazy....а уж се стремим да затвърдим наученото.....
Съжалявам, ако звуча несвързано, но от месец и половина се опитвам да намеря най-доброто решение и не успявам Tired....

# 1
  • София
  • Мнения: 223
Ох наистина много сложен пролем.Незнам какво да ти кажа newsm78Освен да се надяваш да посвикне и този период да отмине по-бързо!Явно е ,че доста трудничко ще се откъсне от вас и в частност от теб!Стискам палци и дано се спавите скоро,просто продължавайте да действате в тази насока,постепенно ще разбере че това са нормални неща и няма друг начин,но не трябва да се поддавате на манипулации,от друга страна пък ако детето се разболява от мъка май ще се наложи да спреш работа,съжелявам че немога да ти помогна,но newsm78Успех  bouquet

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Тя сега, откакто е при любимите си баби, не се разболява, но пък започна да се глези, да мрънка, да казва не на всичко, да пишка в гащите нарочно.....
Най-странното е, че започна отскоро да се гнуси много от урината и акото си - като ги види, почти повръща ooooh!....направо съм залудяла с това момиченце Cry.....

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
гледам ти лентичката - 2г и 3 мес. не ми се вижда уместна възраст за детско заведение.

никой да не ми скача моля, изразявам си Личното мнение.

# 4
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Лио, права си - от голям привърженик на яслите, сега направо не искам да чувам за тях Sad.
Но, подчертавам - това е моят личен нерадостен опит.....

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827

ами аз имам лично разбиране по този въпрос.
а това за гащите - не се притеснявай изобщо, важното е да не се отдава никакво значение като го направи в гащите, защото обръща ли се много внимание - ама как сега, пак ли се напишка в гащите, ама защо така......ефектът е само отрицателен.
казваш, "Браво, маме.....", никакво повишаване на тона, никакво викане или каране, и нещата много бързо си идват на мястото.
погледни ми един линк по въпроса тук в този форум, Темата на мама-та, чието дете ака в гащите.....

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ето тези два линка, може малко да са ти полезни за гащите специално
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13847.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28530.0

става въпрос за една и съща възраст, затова.
 Heart Eyes

# 7
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Благодаря за линковете, Лио.
Следя темата за акането в гащите, но при нас проблема е, че изпитва отвращение от т. нар. резултат newsm78....

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
че изпитва отвращение от т. нар. резултат newsm78....

е, не че аз изпитвам кой знае какво задоволство от моя резултат Crazy, няма страшно, само спокойно.

# 9
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Определено се чувствам по-добре Wink....Благодаря Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 603
че изпитва отвращение от т. нар. резултат newsm78....

е, не че аз изпитвам кой знае какво задоволство от моя резултат Crazy, няма страшно, само спокойно.
hahaha

Инъче, по темата. Дай му време на детето да свикне. И в никъкъв случай не му показвай, че ти е гадно. Децата попиват емоциите ни. Независимо дали са добри или лоши.
Ние сме на ясла от 5 дена. Последни два плачем, като се водим и како се взимаме. Лелите ме уверяват, че не плаче, през останалото време. Надявам се, че е така.
Нормално е деца под 3 год. възраст да не искат лесно да се разделят с мама. Но колко майки могат да си позволят да си ги гледат... Не се притеснявай. Децата са присопособими. Ще свикнете с новата ситуация - и двете  Wink

# 11
Eй,не се притеснявайте.Дъщеря ми е на 3г и беше много трудно да свикне.Е след 1м сълзи ,на едната страна тя, на другата аз свикна и не искаше да я взимам.

Общи условия

Активация на акаунт