казват, че когато станат на 3 ще е по-лесно. дали?

  • 2 262
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
моят калпазанин е вече на 2, а вечер все още продължава да ме тормози и аз една нощ не съм спала като хората.първо ми казваха че като стане на 1 ще започне да спи без да се буди, естествено не стана...после ми казаха че стане ли на 2 и край-започва да спи непробудно! да бе! сега вече ме успокояват че промяната ще е на 3.докога??? а аз си ходя със сенки под. очите и по цял ден си мечтая за възглавница

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 23:53 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 493
Няма да те успокоя . Моята баба лека й пръст, казаваше :" Малки деца - малки ядове ! Големи деца - големи ядове ! Иначе как ще побелееш и остарееш ?"
Дъщеря ми е на 26, а синът на 25 години и макар да не живеем заедно, не всяка вечер спя спокойно, а ядовете са наистина по-големи .  Hug

# 2
  • Мнения: 154
И аз с нетърпение го чакам този момент, в който ще спя спокойно, но май няма да е скоро  ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 040
НИкога няма да съм напълно спокойна, щом вече имам дете .. И на 60год. да е тя, за мен все ще си е дете и пак ще се притеснявам за нея .. (ако съм жива изобщо тогава)  Laughing
ТИ се притесняваш за безсънните нощи  .... това са бели кахъри .. с какви неща ще ни изненадват с растежа си - глава не ми ги побира ...  Thinking  Grinning

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
На 3 е по-лесно отколкото на две  Laughing ,но все пак зависи и от детето. Моето например ме тормози с много въпроси това защо онова защо. Но иначе е по-лесно и на заведение ходим заедно, докато преди беше направо невъзможно постоянно мрънкаше за нещо.

# 5
  • Мнения: 3 367
..има неща к можете да опитате за по-здрав сън-постоянен режим,сам в стая,уморяване и не-спане на обяд, оставяне да повика...дете над 6м определено може да спи поне 8 часа без да се буди,това е теорията поне..у нас има много строг ред за повод спането и с каката нямам грижа;бебето се буди 1-2/нощ, но го оставяме да повика напоследък и заспива сам(не че и ние не сме будни вече де)
дано спите спокойно скоро

# 6
  • София
  • Мнения: 3 662
Ами майките по това се познават - по тъмните кръгове под очите  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 353
  Не искам да те плаша, но няма никаква гаранция, че ставайки на три ще ти осигури спокоен сън Mr. Green Моята е на три и половина и пак се буди по сто пъти, обаче вече толкова съм свикнала, че не ми прави никакво впечатление. Лесно е за други неща - можете да си говорите повече, разбирате се за дребните неща, по-лесно се отвлича вниманието с обяснения...Но пак е различно при всяко дете.
  Пожелавам ти нещата да се подобрят при вас по-скоро Peace

# 8
  • Мнения: 14 133
Наистина няма гаранция, че като ще стане на 3год. ще спи изцяло през нощта. Зависи от детето. Аз от това не мога да се оплача. Моят бандит почти винаги е спял непробудно по цяла нощ.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
pavi11s - все по-близко във времето си, до непробудния нощен сън на детето ти. Макар, че ето ме мен - децата си спят спокойно от повече от 1г. , а аз съм като сомнамбул по цели нощи... Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Специално за спането си зависи от детето.
Моят малчуган спеше спокойно като бебе, после гледай какво става и до сега спи неспокойно(върти се, пада от леглото, пие вода, смее се на глас, плаче, говори на сън, става да пишка, събужда се и иска да си играе). Отбелязваме като събитие нощите в които е спал непробудно. Докато дъщеря ми след като пробиха зъбите е спала винаги спокойно.

# 11
  • Мнения: 7 263
За съня горе долу около трите години наистина започват да спят!
Големия - отявлен ревльо точно тогава се укроти, а и малкия някъде там.
Сега спят доста дълбоко, но докато бяха малки и аз ходех като самнабул по цял ден. ooooh! ooooh! ooooh!

# 12
  • sofia
  • Мнения: 8 936
.... а аз съм като сомнамбул по цели нощи... Shocked
То навика си казва думата, и аз се будя, но поне бързо заспивам Wink

# 13
  • Мнения: 8 917
Според мен си е до дете - никой не може да каже какво ще е детето ми на 3 години - кротичко или бяс Mr. Green, както и аз Peace Ще поживеем - ще видим Mr. Green

# 14
  • Мнения: 175
Разбира се че си е до дете,ето моят син още спи 17.30 е часа а е заспал в 13.30.Това е то винаги много е спял и като бебе и сега заспива си сам и спи спокойно.,и денем и ноще.Незнам каква е формулата,може би е ген.Иголяма доза умора от игра на вън.

# 15
  • Мнения: 3 034
Има някакво успокоение - нашата дъщеря е на 3 год. и 11 мес. и от около 2-3 месеца спи спокойно през нощта.  Peace

# 16
  • Мнения: 5 877
На 3 е много по-лесно, отколкото на 2
ноооо.... на 3 и половина старата песен на нов глас

# 17
  • Мнения: 495
моят син е на 1,4 г., а наскоро ни идваха на гости познати, тяхното момченце е на 3,5 г.
ами какво да ви кажа - напълно съзнателно човешко същество - играха си с малкия, като баткото се съобразява с бебчо и му помага с игрите..., храни се само, ходи до тоалета само, само дето майка му го повдига на тоал. чиния, казва си какво иска, може да слиза от столове, знае, че не се бърка в контакти... на мен тези неща ми правят голямо впечатление, тъй като бебчо е още толкова безпомощен...

# 18
  • Мнения: 8 769
" Малки деца - малки ядове ! Големи деца - големи ядове !
Точно това щях да напиша и аз! Абсолютно вярно е...наслаждавай се на всеки миг от бебешките им дни (напук на безсънните нощи), те са безвъзвратни Grinning
П.С. И мойте не спят...ама вече свикнах Tired

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Никога Вики не е спала добре нощем, най-много за тези 2 год. и 7 мес. да се събере 1 седмица нормален сън.  Sick

Докато си в майчински иди-дойде, ама почнеш ли работа и става по-зле.  Sick

Нощем понякога не се наспивам, тъй като Вики се върти, проплаква на сън, бълнува и разни такива работи, а ставам всеки ден в 5,50 ч за работа и работата ми е отговорна, с документи, че и на компютър, дзвериш се недоспала, две не виждаш, изобщо... ooooh!

# 20
  • Мнения: 3 537
Моята миналата седмица стана на две години и малко преди това започна да спи като пън. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 811
калин е на 2.8 г общо взето спи спокойно-има нощи ,в които пие водичка или сънува и започва да плаче,не мога да го успокоя ако не го разсъня и после не иска да заспи ooooh!

на мен мъката ми е приспиването Sick

# 22
  • Мнения: 3 491
Ама как така децата ви на 2-3 години нямат непрекъснат и здрав нощен сън, бре хора! Хич не смятам, че това е в реда на нещата. Откакто отказаха нощното хранене на около 6-7 месеца, спят целонощно. Разбирам да се случи да е болно детето, да сънува кошмар, човещина е, но това да се проточва и проточва така ... ааа не! Напънете си интуицията и знанията, за да решите този проблем, или се консултирайте със специалист, това смятам аз. Не съм привърженичка на мазохизма в майчинството.
Ето тук една най-бегла статия - дано даде някакви проблясъци на този, който иска.

http://www.aafp.org/afp/20010115/277.html

А що се отнася до това как трябва да спят майките - мисля, че като цяло спя прилично спокойно. Определено моите деца имат по-голяма нужда от майка с блясък в очите, отколкото от майка със сенки под очите.  Peace

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 06:31 от блажка

# 23
  • Мнения: 3 034
Блажка, децата преработват информацията и впечатленията от деня посредством сънищата и понякога се будят, преживяват...Освен това понякога стават да пишкат или се напишкват...Това в никакъв случай не означава, че имат проблем и трябва да се консултираме със специалист...
Тук става въпрос за системно спане през цялата нощ и 1-2 в седмицата будене, не за денонощен тормоз. Освен това има деца, които по-късно са се отказали от нощното хранене, но това не ги прави деца с проблеми....

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 12:29 от iviche

# 24
  • Мнения: 2 353
  Блажка, хайде по-кротко с тона!

# 25
  • Мнения: 8 769
Ама как така децата ви на 2-3 години нямат непрекъснат и здрав нощен сън, бре хора!
Ами тъй, явно в Америка се спи по-добре Mr. Green Ти изкара децата и майките едва ли не болни....айде по-спокойно. Радвай се, че твоите дечица са кротки и очевидно преживяват дневните емоции по друг начин (а не със сънуване, събуждане и т.н.).  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 117
Някои дечица са по-буйни , други по-кротки.Моят син по принцип има спокоен сън , но се случва, когато е превъзбуден от деня , от повечко емоции и т.н да не спи спокойно. Че то като се замисля и аз не мога да спя всяка вечер без да се пробудя. Зависи от детето. Пък сенките под очите и аз ги имам,но не ме притесняват особено- нали има козметика Wink. За мен е важно детенцето ми да е добре, другото....малка грижа Laughing

# 27
  • Мнения: 3 491
моят калпазанин е вече на 2, а вечер все още продължава да ме тормози и аз една нощ не съм спала като хората.първо ми казваха че като стане на 1 ще започне да спи без да се буди, естествено не стана...после ми казаха че стане ли на 2 и край-започва да спи непробудно! да бе! сега вече ме успокояват че промяната ще е на 3.докога??? а аз си ходя със сенки под. очите и по цял ден си мечтая за възглавница

Моля, пишете на кирилица!


Извинявайте, но тук става въпрос за жена, която се чувства изтощена и се е видяла в чудо от цялото това нещо: от дете, което в продължение на години не спи добре, и от хора, които най-спокойно и хвърлят прах в очите, че няма страшно, и че това е едва ли не нормално.  Щом жената е стигнала дотам да пише за това нещо в този форум, че се е уплашила - уплашила се е. И не виждам какво ненормално има в това да се консултираш със специалист или поне да почетеш малко повече.  Какво? Да седи жената със скръстени ръце, да чупи пръсти, и ей така да си чака ли?!

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 16:34 от блажка

# 28
  • Мнения: 143
Здравейте момичета,искам да ви кажа че моя син е на 2г.4м.и още се буди един два пьти нощем но като беше по мальк беше направо страшно.Испадах в паника че настьпва ноща и пак няма да спя  #Crazy но споделих проблема с педиатьрката на детето и ми исписа сироп Перитол.Този сироп нее за сьн а за алергии но има силен стр.ефект сьнливост,искам да подчертая че ако детето няма алергии не пречи даже ако го е ухапал комар или др.насекоми деиства добре.Та благодарение на този "вьлшебен"сироп сина ми и още две деца от компанията ни майчета спаха като кьпани дни на ред Mr. Green просто рай.След известно време ни исписаха др.хомеопатичен сироп Киетюд който го пихме доста време.
А по-вьпроса за това че неспят ами нормално е света около тях е толкова интересно и всьщото заплашително място че все някькси тези емоции трябва да се приживеят Hug

# 29
  • Мнения: 3 034
моят калпазанин е вече на 2, а вечер все още продължава да ме тормози и аз една нощ не съм спала като хората.първо ми казваха че като стане на 1 ще започне да спи без да се буди, естествено не стана...после ми казаха че стане ли на 2 и край-започва да спи непробудно! да бе! сега вече ме успокояват че промяната ще е на 3.докога??? а аз си ходя със сенки под. очите и по цял ден си мечтая за възглавница

Моля, пишете на кирилица!


Извинявайте, но тук става въпрос за жена, която се чувства изтощена и се е видяла в чудо от цялото това нещо: от дете, което в продължение на години не спи добре, и от хора, които най-спокойно и хвърлят прах в очите, че няма страшно, и че това е едва ли не нормално.  Щом жената е стигнала дотам да пише за това нещо в този форум, че се е уплашила - уплашила се е. И не виждам какво ненормално има в това да се консултираш със специалист или поне да почетеш малко повече.  Какво? Да седи жената със скръстени ръце, да чупи пръсти, и ей така да си чака ли?!

Ами дай и съвет, не и казвай да си напъне интуицията....защото това няма да помогне много. ...
А що се отнася до "хвърлянето на прах" в очите - ще ме прощаваш, но и мойта дъщеря се будеше до скоро, както съм на писала по-горе по една или друга причина, отскоро спи и не смятам, че споделянето на тази информация "хвърля прах в очите".

# 30
  • Мнения: 3 491
моят калпазанин е вече на 2, а вечер все още продължава да ме тормози и аз една нощ не съм спала като хората.първо ми казваха че като стане на 1 ще започне да спи без да се буди, естествено не стана...после ми казаха че стане ли на 2 и край-започва да спи непробудно! да бе! сега вече ме успокояват че промяната ще е на 3.докога??? а аз си ходя със сенки под. очите и по цял ден си мечтая за възглавница

Моля, пишете на кирилица!


Извинявайте, но тук става въпрос за жена, която се чувства изтощена и се е видяла в чудо от цялото това нещо: от дете, което в продължение на години не спи добре, и от хора, които най-спокойно и хвърлят прах в очите, че няма страшно, и че това е едва ли не нормално.  Щом жената е стигнала дотам да пише за това нещо в този форум, че се е уплашила - уплашила се е. И не виждам какво ненормално има в това да се консултираш със специалист или поне да почетеш малко повече.  Какво? Да седи жената със скръстени ръце, да чупи пръсти, и ей така да си чака ли?!

Ами дай и съвет, не и казвай да си напъне интуицията....защото това няма да помогне много. ...
А що се отнася до "хвърлянето на прах" в очите - ще ме прощаваш, но и мойта дъщеря се будеше до скоро, както съм на писала по-горе по една или друга причина, отскоро спи и не смятам, че споделянето на тази информация "хвърля прах в очите".

iviche, не ме цитирай половинчато и повърхностно.Споменах също четене на литература,  консултация със специалист, дори линк към статия пратих, има деца с такива проблеми. Жената казва, че една нощ не е спала като хората, ти й отговаряш за будене 1-2 пъти седмично (ако това имаш предвид под случая с дъщеричката си, както си го писала по-горе). Всеки случай е различен, хубаво е жената да знае за различни алтернативи и да помогне на детето си по възможно най-добрия начин.

# 31
  • Мнения: 1 033
На 3 е много по-лесно, отколкото на 2
ноооо.... на 3 и половина старата песен на нов глас
Наистина е така Simple Smile Започва един т.нар. от специалистите ранен детски пубертет, чеееееее... ум да ти зайде Mr. Green
Иначе относно съня - дъщеря ми се буди понякога, но не съм страдала от системно недоспиване. Емоционална е, доста бълнува... Иначе сама става до тоалетна и нямаме проблем.
pavi11s , сподели в какво точно се изразява тормоза: плаче ли, иска да играе ли???

# 32
  • Мнения: 18 542
Моя на 3 спи по цяла нощ, но за сметка на това през деня за 2 секунди не мога да го оснавя сам - все ще сътвори някоя беля.  Crazy

# 33
  • Мнения: 7 474
Зависи от детето  Wink ние спим от както детето навърши 3 мес. по цяла нощ Praynig

# 34
  • Мнения: 3 034
Не, блажка, нямам предвид това - исках да кажа, че СЕГА  се буди най-много 1-2 пъти в седмицата, а до преди 2-3 месеца и ние не сме спали пълноценно...по ред причини.
 За консултацията със специалист - нямам нищо против, но тона ти беше прекалено назидателен, за статията - ок, но е на английски...макар че има и друга литература, за това си права.
Съгласна съм, че майката трябва да реши проблема - нали затова е пуснала темата тук....но не и помагаме много като се караме...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Не знам. Моите си спят спокойно през нощта. Сиси най-вече де. Неспокойният сън при нея означава или здравословен проблем или че и се пишка. И е така откакто не е бебе...т.е. след годинката.

# 36
Ние спим много,дори и на обяд. smile3507

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Това със ставането през нощта не е никакъв сериозен проблем, децата са по- чувствителни и затова спят по- неспокойно, преживяват през нощта случките през деня. А от линка на блажка се вижда ясно, че това е често срещано явление при децата. Естествено, че има и отклонения, но не мисля че такъв е случая на майката която е пуснала поста.

На мен лично отдавна не ми пречи, че Виктор от време на време се буди и иска внимание от мен или баща си. Свикнах, а и съм като на автопилот, още повече че работя откакто той стана на 3 месеца уви. И детето ми се развива напълно нормално. Сигурна съм че с растежа и сънят се променя така че не се безпокоя изобщо

Общи условия

Активация на акаунт