Благодаря ви мами

  • 678
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
 След дълго ровене в темите най- сетне приготвих сама тортата на Жожо за рожденния му ден.Използвах тортата с рула но с млечен крем(мразя сметана) и я покрих с глазурата от глукоза+пудра захар+белтък както и направих фигури от същата смес.Станаха само цветя (нещо животните не можах да ги направя) след малко ще пратя снимки Laughing.За вечеря взех рецепта за китайска манжа а утре ще правя пилешките пържоли с топено сирене и гъби.Всичко това са рецепти от форума- много благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 1 182
Дай снимки да видим тортата!!!Щом е приготвена с любов няма начин да не е хубава Hug
И аз доста от рецептите от тук взимам.Винаги са хубави нещата и в къщи много ги харесват.И аз благодаря на всички,които споделят тук рецептите си Peace

# 2
  • Мнения: 1 492
И аз чакам снимки Grinning
Аз също готвя повечето неща от тук и мъжа ми веднага забеляза разликата Peace

# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 1 756
ОО йе,тортата е страхотна,а спомена за нещо китайско,били ми пуснала линка на рецептата къде е написана
Благодаря  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 182
Супер е!Браво!С каква глазура е?Как направи цветенцата?

# 7
  • Мнения: 134
ами и глазурата и цветята са с глюкоза +белтък+пудра захар мисля че я има някъде рецептата с точните пропорции в темата с глазурите.Китайската манджичка я правих в тиган Уок(не знам дали така се пише) но не беше мой и искам да си купя вече такъв защото се готви невероятно бързо.Някой да си е купувал от Метро такъв тиган?Гледах го днес в промоция около 8 лв. но ми се стори доста съмнителен в смисъл тънка и некачествена повърхност.Ако някой си е купувал моля да сподели.Този на който готвих беше чугунен и огромен с две дръжки но ми казаха че струвал около 120 лв.

# 8
  • Мнения: 134
За китайската манжа щях да пиша а се отнесох.Всъщност от форума взех само идеята и си я доизмислих:Предварително сварявате ориз;Слагате малко олио и като загрее добре слагам пилешко месо-бяло на парченца ,изчаквам да се изпържи леко и слагам 1 пакет броколи-замразени,1 пакет бамбукови връхчета(нещо такова има го в Пикадили ) и 1 буркан китайски гъби (така пишеше на бурканчето),след това добавям ориза и когато всичко се смеси слагам само соев сос.Сол не слагам защото по принцип ядем безсолно.Всичко става за 15 мин.

# 9
  • Мнения: 1 455
Тортата е страхотна - браво!

# 10
  • Мнения: 2 959
Elizabethu, тортата е разкошна. Да Ти е жив и здрав малкият Жожо, благодарение на него вече мама е с много по- високо самочувствие на успяла Сладкарка. Цветята на тортата са много красиви. Hug Благодаря и за китайската рецепта. Заслужава си да се пробва. Peace

Общи условия

Активация на акаунт