УЖАС-имаме алергия

  • 640
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Преди 2 дни му дадох пюре от грис с банан и ябълка на НАМЕ и на другия ден той се обрина. (Пюрето беше в срок на годност)
Може би ни е рано за ГРИС (в което се съмнявам) или пюрето е било развалено.  cry
Споделете имали ли сте такъв проблем?

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 21:22 от kotepate

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Според мен не се е обринал от тази каша.. мисля, че хранителните алергии се появяват до няколко часа, а не чак на другия ден /не е изключено де/. А има ли мляко в тази каша? А детето яло ли е банани, защото те са голям алерген? И какъв точно беше обрива? Нещо друго като разстройство, повръщане?

# 2
  • Мнения: 27 524
Хайде сега, и бананите ли са голям алерген?  #Crazy Остана ли нещо, което да не е алерген?

 Досега банан и ябълка давала ли си? Глутен?

Понякога обривът не е причинен от храната, а и когато се касае за алергия, обикновено става след няколко часа, а не чак на другия ден. Не вярвам да е било развалено пюрето. Как е сега, има ли още обрив? С какво го храниш?

# 3
  • Мнения: 35
Яде пюрето следобят към 17.30 ч. А на другия ден сутринта го забелязах. Най-много имаше по корема.
До сега е ял на ХИП с банани и на ОВКО... но не е имал проблеми. Няма повръщане или разтройство а пъпчиците са мънички.
А за мляко не съм сигурна.И с глутен съм му давала.

Сега още има обрив.

Яде почти всичко(месни пюрета, зеленчукови,плодови, каши...)
Обрива му е-ситни малки пъпчици най-много на коремчето и по цялото тяло.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 21:09 от kotepate

# 4
  • Мнения: 1 737
Бананът съдържа хистамин.
Глутеновата алергия не се изразява с обрив, тя е проблем в червата и се проявява като диария, безапетитие, хранителни разстройства.
Провери за сухо мляко в пюрето.
Къде точно му е обрива, колко е голям, как изглежда? Алергичните реакции се проявавят доста бързо, ако е силна по време на самото хранене дори. Но алергията към кравия белтък е бавнотечна, може да се появи след дни.

# 5
  • Мнения: 27 524
Малки пъпчици по корема и моят син често има. След вакисна, в горещини или от дрешка. Мисля, че няма алергия при вас. Още повече, че вече е ял банан и глутен и нищо не е имало.

За глутена знам, че се проявява и със зачервяване около устата,по стъпалата, задух понякога. Поне така някой беше разказал тук за детето си.

# 6
  • Мнения: 5 299
Заведи детето на лекар, вместо да гадаеш.

# 7
  • Мнения: 35
Сутринта дойде лекарката и каза:
-Може да е алергия, може да е претопляне, може да е от нитрати.(никой не знае)
Спряхме почти всички плодови и месни пюрета и готвени. Сега сме само на ябълка, круша, спанак и различни зеленчуци.
                                       
                                                         no

# 8
  • Мнения: 234
При нас като алерген излезе и ябълката - колкото и да изглежда странно.

# 9
  • Мнения: X
Ами незнам Thinking следи го, но едва ли е от пюрето...... хранителните алергии се проявяват доста бързо - половин - един час след хранене.

Когато даваш нещо ново, го давай сутрин, за да можеш да реагираш и да го наблюдаваш, ако има реакция.

# 10
  • Мнения: 35
Благодаря ви.
Сега ще чакам да минат пъпките и дано да е скоро.
                         Rolling Eyes

# 11
# 12
  • Мнения: 636
В пюретата на ХАме има някаква скорбяла ли, какво беше newsm78, не се сещам точно, но е възможно да има мляко и от това да е.

# 13
  • Мнения: 7 373
               За такъв обрив си помисли с какви прахове си прала,горещо ли беше,каква е материята на дрешките му.При хранителните алергии обрива е малко по друг /поне при моите деца беше така/Така наречения "строфулус" с по-едри пъпчици с връхчета и обривите са като острови и постепенно се съединяват,така,че при по остро изразена алергия червените петна са повече от чистата  кожа.

Общи условия

Активация на акаунт