Виртуалната агресия срещу децата

  • 634
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Насилието, което детето приема чрез медиите и какъв вътрешен свят се формира в него под това въздействие. Вижте филма "Виртуальная агрессия"

# 1
Първото нещо, за  което се сещам по темата е отвратителния КЕЧ и стремежа на порастващите дечица, предимно момчетата,  да го гледат и да подражават на "хватките", които понякога са доста опасни. Потресаваща беше новината от един малък български град, че в училище две момчета, необезпокоявани от никого в следобедните часове, хващат и почти осакатяват трето момче - техен съученик!

А някой да е чул училищен психолог да е изнесъл лекция на учениците в някой клас срещу агресията?

# 2
  • Мнения: 1 161
Първото нещо, за  което се сещам по темата е отвратителния КЕЧ и стремежа на порастващите дечица, предимно момчетата,  да го гледат и да подражават на "хватките", които понякога са доста опасни. Потресаваща беше новината от един малък български град, че в училище две момчета, необезпокоявани от никого в следобедните часове, хващат и почти осакатяват трето момче - техен съученик!

А някой да е чул училищен психолог да е изнесъл лекция на учениците в някой клас срещу агресията?
А мен още повече ме безпокои, че днес идолите, любимите герои и образи за подражание на малчуганите не са капитан Немо или Малкият принц ами Трошача, Скалата и прочие символи на насилието #2gunfire

# 3
  • Мнения: 2 818
А не са само такива идолите, споко. Има големи фенове на Спайдърмен (той нали е от добрите newsm78) , Батман и тн... Поне на дечурлята в нашия квартал, с които имам твърде бегъл досег. Агресивни деца и хора винаги е имало и ще продължава да има, поне още известно време......

# 4
  • Мнения: 1 161
А не са само такива идолите, споко. Има големи фенове на Спайдърмен (той нали е от добрите newsm78) , Батман и тн... Поне на дечурлята в нашия квартал, с които имам твърде бегъл досег. Агресивни деца и хора винаги е имало и ще продължава да има, поне още известно време......
Всичко е от родителите, оттам започва основата. Първо те са образец за детето, после идват идолите.
Не може родителя да гледа филми с насилие а после да говори за доброта и любов на детето.

# 5
  • Мнения: 1 111
Не може родителя да гледа филми с насилие а после да говори за доброта и любов на детето.

Че защо пък да не може?То по тази логика май телевизията е излишна.
 Насилието съществува в реалния живот и защо детето да бъде дистанцирано постоянно от него.То от малко трябва да знае че съществува подобно явление, а не след време-изненада!
И какво ако родителите гледат такива филми, да не се бият след тях?Ако отношенията им са спокойни и те се разбират мисля, че е по-вероятно детето да има за модел тяхното поведение, а не това на филмовите герои.
 Също мисля, че агресията е и генетично заложена.Срещала съм бебета доста агресивни, които нито филми нито нещо друго ги е направило такива- еми лошо си е детето и това е, кефи се като тормози останалите и нищо друго не може да замени това му удоволствие.

# 6
  • Мнения: 1 161
Не може родителя да гледа филми с насилие а после да говори за доброта и любов на детето.

Че защо пък да не може?То по тази логика май телевизията е излишна.
 Насилието съществува в реалния живот и защо детето да бъде дистанцирано постоянно от него.То от малко трябва да знае че съществува подобно явление, а не след време-изненада!
И какво ако родителите гледат такива филми, да не се бият след тях?Ако отношенията им са спокойни и те се разбират мисля, че е по-вероятно детето да има за модел тяхното поведение, а не това на филмовите герои.
 Също мисля, че агресията е и генетично заложена.Срещала съм бебета доста агресивни, които нито филми нито нещо друго ги е направило такива- еми лошо си е детето и това е, кефи се като тормози останалите и нищо друго не може да замени това му удоволствие.
Нека видим нещата от друга гледна точка -- не генетика предизвиква агресията у децата а натрупана агресия от предишен живот. И това, че детето има агресия е още повече причина родителите му да създават в него само положителни образи и да заменят агресията с любов, а не да се успокояват, че то е агресивно "по природа" и такова ще си остане. Защото тази агресия ще "избие"  по-късно като издевателство над подчинените в службата, тормоз над съпругата и децата. И заради такова пренебрежително отношение на родителите обществото ни днес е пълно с агресивни хора.

Детето няма понятие за добро и зло, то само подражава на това, което види по телевизията и от родителите си.
А телевизията е само инструмент и като всеки инструмент може да бъде използвана да даде красота на човека или да го научи на зло.

Общи условия

Активация на акаунт