През колко време на гърнето?

  • 15 021
  • 262
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 29
Чета ви с голям интерес,мога да споделя от опита си с каката.
Когато беше на 1 година и 8 месеца реших,че е време да се разделим с памперса. Обяснявах й че трябва да казва когато й се пишка или ака, та през този- забележете февруарски ден  малкото ми съкровище успя да напишка  де що имаше гащи, чорапогащници и панталонки в разстояние на няколко часа. Като идваше при мен и казваше много отговорно "има пиш, моко (мокро)".
 Кой да каже на майка й,че памперси не е препоръчително да се свалят зимата, освен ако детето само не е готово за това?
 Изчакахме до пролетта и тя сама почна да си казва "пиш" и "аку", почнах да я слагам на голямото гърне. Лятото ползвахме памперс само за сън, есента го махнахме и него, известно време ставах нощем да я изпишквам в гърнето и така.
Бебчо ни е само на 9 месеца. През ятото имаше запек, единственият начин да отиде до тоалетна по естествен път беше като го слагах на гърнето,но беше за кратко сега си върши всичко в памперса, не смятам да го насилвам. Ще чакаме да му дойде времето.

# 256
  • Мнения: 5 239
И аз да се похваля  Party Вече три месеца не съм му слагала памперс. Наистина е голям кеф, a парите за памперси ги влагам в друго  Whistling

От близо 3 години се подвизавам във форума и мога с ръка на сърцето да кажа, че това в действителност е най-готината тема за гърнето  Peace

# 257
  • София
  • Мнения: 7 097
Ей мами здравейте отново Grinning Отново съм на линия Wink

Здрасти   bouquet
как бързо мина времето - кога си пожелавахме приятни почивки, кога пак е есен... Rolling Eyes

Ние също забравихме отдавна какво е памперс  Grinning
Имахме известно време драма с акането - стискаше се, но сега вече почти е решен проблемът.

# 258
  • Мнения: 6 390
Лио
ама вие се забравихте  Wink  bouquet

Аз да кажа за напредъка ни - не знам къде са ми кавичките обаче, за да ги сложа  Laughing- детето по няколко пъти на ден сяда на гърнето и прави чишшшшшш, с дрехите, става и ме вика да ходя да видя, аз й казвам че няма нищо, и тя после 5 мин. ми обяснява че няма пики пики в гърнето  Crazy
Навън като ходим, всяко едно по-голямо дете което отиде да пикае, моята маймуна търчи след него за да дава наставления, и започва да си събува гащите за да прави и тя пики, аз я държа, онова дете се изпикава, моята маймуна след 5 сек. ми казва НЯМА ПИКИ, слагаме памперса и обратно на площадката....
Тези упражнения по няколко пъти на ден се правят, всеки ден...
Нямам идея от къде и от кога пак да започна с махането на пампа, а хич не ми се занимава пак  Rolling Eyes ще я изчакам до пролетта, да стане на 2. и няколко месеца, и дано да е последното махане на пампа  Crazy Wink

# 259
  • Мнения: 318
Ааааааа, ами като ще да се хвалим, и ние сме на линия. От 3 месеца и ние сме без памперс, дори и на обяд в градината спи без памперс, само аз в къщи слагам събота и неделя, че колкото чаршафи изпрах напоследък, направо не ми се мисли. Извднъж реши, че е голяма и хоп-само в тоалетната. Все още й ръкопляскаме и викаме браво на голямата й нужда в тоалетната. Гафове почти не е имало (2-3 в следобедния сън и това е всичко) Виж, през нощта е друга история. Памперсът почти прелива на сутринта. Но не ми се занимава да я будя и да се мъчим. Имам вяра в нейното ''узряване''.

До тук добре, ама като се сетя, че и синчето тепърва това го чака, ентусиазмът ми се поизпарява здраво.

И поздравления на всички, захвърлили памперсите!

# 260
  • Мнения: 2 978
При мен проблема е, че в градината се напишква след обяд (когато спи), а в къщи не newsm78

И нощния още не съм го махнала...просто винаги се напишква, а памперса е пълен и това си е Rolling Eyes

# 261
  • Мнения: 6 390
Ехооооооооо
Има ли ентусиастки за зимно махане на пампа Grinning

Ох и аз май ще спирам с екпериментите  Rolling Eyes
С тези гащи и пикаене навсякъде вече издавам багажа  Crazy днес за 3ти път в разтояние на седмица ми напикава дивана  Close карам й се, тя ми се смее  Shocked ooooh! Crazy Laughing с други думи репутацията ми е под всякаква критика  ooooh! Rolling Eyes
Просто не виждам нормално решение на проблема, през деня се стиска, стиска...препикава ми килима 1-2х само, на вън ходиме с 3 чифта гащи и дрехи за преобличане,  привечер като се прибереме от разходки, наяде се, изкъпе се и се почват приключенията  Crazy ходи и маркира територия Rolling Eyes
Обедния сън го спи по гащи и няма фал, но стане ли от сън Crazy само да се обърна и е готова работата ooooh!
За гърне не ще й да чуе, като попарена скача от него, на тоалетна също не ще - хм мрън хм Crazy
Въобще незнам вече ... изфиряса ми ентусиазма Confused

Момичета искам предколедно да си похваля гарджето  Mr. Green
Ей я на ситуацията преди 4.месеца, но от две седмици на сам -няма грешка  Wink Grinning
Първите няколко пълнения на гърнето -щях да се побъркам от кеф ви казвам  Crazy Mr. Green

От началото на декември я оставях сутрин без памп, разбира се имаше няколко дни старата история на нов глас  Crazy и точно се чудех дали да не си правя експерименти - ами на пролет и край - и детето една сутрин взе да подскача от крак на крак и се оглежда  Shocked и аз хоп я метнах на гърнето точно на време - то бе радост то бе чудо Mr. Green и двете пляскахме като луди Laughing
И от тогава да чукам на дърво  ooooh! няма аварии  Mr. Green
Няколко дена я слагах редовно -почти винаги действаше по предназначение, и пляскахме всеки път,голям сейр  Whistlingно вече тя си казва bowuu и грижи никакви Whistling
През ноща си спи с памп, че ми е по лесно  Blush надявам се до няколко месеца и него да махнем

С други думи потвърждавам че 2г. е най удачния период за махане на пампите Grinning

Сега голямата нужда остава да пребориме - казвайте как става Mr. Green момето се стиска, докато не излезем на вън - и там действа Crossing Arms

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 18:36 от Eli_cz

# 262
  • Мнения: 1 704
ей ме на една ентусиазина ентусиастка  Twisted Evil
махнах дневния памперс точно една седмица преди да навърши 2 г., дребното само си показа според мен - събуди се от сън, мрънка, хленчи, дърпа памперса да го махаме и аз докато се чудя какво и става, викам добре махам го, айде сега да пишкаш на гърнето и хоп скочи детето и хукна в банята да пишка Laughing нооо проблемът е, че не може/или не иска  ooooh!/ да си казва предварително и това си е..  инат ли, що ли.. мътно ми е още.. и съответно я подсещам постоянно, така аварии няма bowuu не се противи за гърнето и изглежда нещастна като се напишка в гащите, затова все пак си мисля че не го прави нарочно, но напредък няма никакъв.
иначе за 4-5 дни беше зора, от които първите 2 пикаеше където и когато и падне и съответно клечеше на гърнето безрезултатно, 3ти ден стиска почти до вечерта горкото /явно тамън беше стоплило как се стиска Crazy/ и от следващите дни вече си пишкаше на всяко слагане на гърнето и имаше само няколко пропуска в гащите.
За спането не мога да го махна - защото памперса винаги е пълен след сън и просто не ми е ясно как става тая работа (някой ако ме светне ще съм му благодарна  Praynig).. Навън го махам когато е пишкала преди излизане, ако е па-дълго излизане - слагам и навън, но обикновено е сух.   
С акането и при нас малко сложно, щото тя и преди не даваше да я доближиш като пълни памперса, после не даваше да и го свалиш и се гонехме из къщи като луди за да го сваля и да я измия Tired по същия начин се противеше и когато вече беше без памперс и определено искаше да си пълни гащите.. аз обаче действах малко антиправилата и като я усетих първите 2-3 пъти направо я грабвах и я насаждах на гърнето да си довърши (иначе за нищо на света не искаше сама да седне). И след това вече не се сърди, пак се случва да пусне малко в гащите по някога, но в тоя момент почва да ме гледа ококорено и втренчено и така се втрещява усещайки че прави белята, че в следващия момент вече е на гърнето да си свърши работата както трябва.. Mr. Green

само защо не казва не мога да разбера...  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт