През колко време на гърнето?

  • 15 022
  • 262
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, вие сте моето вдъхновение HugРешила съм август месец да пробвам и при Ники дали нещата са достигнали зрялост, но като ви чета, ми се прищява още сега да почваме Joy

# 76
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Момичета, вие сте моето вдъхновение HugРешила съм август месец да пробвам и при Ники дали нещата са достигнали зрялост, но като ви чета, ми се прищява още сега да почваме Joy

ето го къде е август, спокойно Grinning, само после добре изрови темата и си я преговори Grinning Peace

# 77
  • Мнения: 5 239
а днес едва се престраших да го махна  Rolling Eyes

после да пишеш след съня какво е станало.

След 3 часа сън, Йоан се събуди отново сух  newsm44

# 78
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
а днес едва се престраших да го махна  Rolling Eyes

после да пишеш след съня какво е станало.

След 3 часа сън, Йоан се събуди отново сух  newsm44


какво ти казах, питай патило, а не старило Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 5 713
Това с детската тоалетна чиния е много хитро.Къде се продават?
Ми то хитро, но пак си зависи от детето. Маги не иска да седи на тоалетната, страх я е. Ина4е в на4алото си виках никакво гърне, направо на такава поставка, да свиква. Продават се по детските магазини, в Метро.

# 80
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Това с детската тоалетна чиния е много хитро.Къде се продават?
Ми то хитро, но пак си зависи от детето. Маги не иска да седи на тоалетната, страх я е. Ина4е в на4алото си виках никакво гърне, направо на такава поставка, да свиква. Продават се по детските магазини, в Метро.

ама разбира се, че е до дете, такава поставка не съм купувала, след първата седмица си ходеше на голямата тоалетна, гърне не искаше и да види. без поставка.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 133
При нея има някакъв страх като я взема в ръцете си, за да си свърши работата, запо4ва да пла4е.

Вери, моят не искаше да седи на гърнето в началото. Защо не пробваш, преди да й свалиш гащичките и да я вземеш в ръце за изпишкване, да й започнеш някаква приказка? Отвличаш й вниманието и тя после свиква, че това е нещо забавно Grinning После малко по малко ще остане само действието на изпишкването, без приказката  Grinning Успех и без памперс навън!

Аз сега забелязвам, че моят се усеща, че, докато спи е с памперс и си свършва нещото. Ще разгледам тези памперс-чаршафи, благодаря за инфото!

Иначе в началото го слагах на гърнето според това колко често се напишкваше - общо взето, според детето.

Но не си слагайте срокове, моля! При някои става за три дни, при други - за три седмици и т.н... Само ще се травмирате така. И аз в началото се нервирах, че не става, после реших да погледна нещата от неговата позиция...

# 82
  • София
  • Мнения: 7 097
Малиии, много сте писали, бе хора...с Лиорена начело като консултант...хи-хи... Wink
Калина днес се справя още по-добре. До момента се напишка два пъти /изпуснах я за секунди/, иначе, като я слагам на тоалетната си пишка детето най-прилежно! И понеже й обяснявам, колкото се може по-дружелюбно да казва като й се пишка и по едно време идва при мен и вика "пиш" - тичаме към тоалетната, а на мен ми иде да се разплача от радост  newsm45. Забравих да отбележа, че сутринта, като станахме, за втора поредна нощ памперсът й беше сух, а за следобедния сън не съм слагала нито вчера, нито днес и беше суха!
За всички, които са решили да действат в тази насока - не се отказвайте лесно - аз вчера бях на ръба на отчаянието  smile3511, но днес е съвсем различно!!!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 320
Моят син е на 8 месеца и от 1 седмица правиме опити с гърнето. Слагам го сутрин след ядене, преди да излезнем, като се приберем, обикновенно това е преди хранене, след хранене, преди баня. Не всеки път е резултатно, но мисля, че схвана смисъла на гърнето. Гледам повечето от вас на доста по-късна възраст почвате с гърнето, ама аз се хванах на хорото и ще го играя до край, ще се измъчиме малко и двамата, но мисля, че свиква вече.

# 84
  • Мнения: 1 220
Моят син е на 8 месеца и от 1 седмица правиме опити с гърнето. Слагам го сутрин след ядене, преди да излезнем, като се приберем, обикновенно това е преди хранене, след хранене, преди баня. Не всеки път е резултатно, но мисля, че схвана смисъла на гърнето. Гледам повечето от вас на доста по-късна възраст почвате с гърнето, ама аз се хванах на хорото и ще го играя до край, ще се измъчиме малко и двамата, но мисля, че свиква вече.


На 8 месееца  е "схванал смисъла" на гърнето?! Извини ме, не мога да замълча, а и съм страшно добронамерена Peace
Живеем в 21 век, изписана е тонове хартия, толкова много е обсъждано тук, толкова битки- словесни е имало..... Човек не може да знае всичко, но може да се информира при нужда!
За какво хоро става дума, ами детето?! Всъщност на тази възраст майката си създава навик в определени часове да слага детето на гърне! 
Чететеее бе хора! Peace

# 85
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хайде да не започваме пак кой крив и кой прав и кой- кого дресира- така е решила жената така постъпва. Темата е за успешни практики. Работи ли? Работи! Споделен опит от майка- нищо повече-сигурна съм, че са я научили да чете в училище Laughing Щом има време да си създава навици и така е решила - не му вреди на детето нали? И моите деца сядат от рано на гърне, но не съм си поставяла за цел да смъквам памперса- и все пак да не подценяваме интелекта на осеммесечните- щом знае какво е биба и за какво служи, че и си я слага в устата, защо да не схване смисъла на гърнето. Това е добар начин да не се случва нещото което миналата година по това време споделяха Додо-додо, Мая Стоицева, Деметра и още няколко майки- децата на 3 години в момента в който им се свали пампата не пишкат и не акат с десетки часове, плачат от болка и всъщност преживяват огромен стрес.
Да не говорим за възпаленията и срастванията от пампата, нали? Всеки си има причини да постъпва по точно определен начин и решенията му касаят само него и детето му- останалото е просто споделен опит, както вече казах.

# 86
  • Мнения: 5 239
Купих на малкия тези преходни гащи  Peace

Мисля да му ги слагам вечер, така хем няма да е с памперс, хем няма да е целия мокър, ако се напиша  Peace

# 87
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
добра идея

# 88
  • Мнения: 2 839
Купих на малкия тези преходни гащи  Peace
Пробва ли ги? И аз купих и така си останаха. Мислех, че ще са мокри отвътре и сухи отвън, ама ТЦ! Всичко си протича, просто все едно са с по-дебели гащи  Sick

# 89
  • Мнения: 2 839
Хайде да не започваме пак кой крив и кой прав .....
Пак да кажа. Според мен в такива теми няма нищо лошо, аз преди години благодарение на подобни спорове си изградих собствената позиция по въпроса, прочитайки споделените плюсове и минуси на едното и другото.
Точно в този форум едва ли някой подценява интелекта на 8месечните, но виж физическите им способности не са на много високо ниво  Twisted Evil Едва ли някой може да оспорва факта, че в повечето случаи, децата не могат да `стискат` до 2г.
А за децата, които на 3 години не могат да преодолеят махането на памперса ... чела съм за доста деца слагани на гърне доста преди 2г, успешно пълнили гърнетата по режим, който ставайки на 2-3-4 години отказват да си казват и за голяма изненада на майките си пълнят здраво гащите.

Та нека има такива теми, за да могат и новите мами да си направят своя избор.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт