През колко време на гърнето?

  • 15 019
  • 262
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля от утре да махна памперса на Калина. Тя не иска да сяда на гърне, но сме купили детска седалка за тоалетната и тя проявява видим интерес. За това, че слагам гащи, а само нощем и докато сме навън - памперс, ясно. Чудя се обаче на какъв интервал от време да я слагам на тоалетната?

# 1
  • Мнения: 5 622
 И аз ще следя темата  Peace

Май трябва да оставям сина си без гащи и да го слагам на гърнето, но аз не правя нито едно от двете. Въобще не ми е ясно кога и как ще стане тая работа с изхождането НЕ в гащите  ooooh!

Иначе съм чувала, че през 15 минути трябва да се слага на гърнето (но моят син не седи. Става като опарен, иначе знае какво е това и какво се прави  в него) Thinking

# 2
  • Мнения: 5 183
И аз запо4нах лятото, малко след втория Рожден ден на Томи. В на4алото го слагах на всеки 30-40 минути. После той малко посвикна за какво иде ре4 и какво се иска от него и запо4на понякога да казва /рядко, но все пак.../ 4е има пиш. Тогава запо4нах да го слагам на всеки 4ас /ако не е казал междувременно/. После махнах изцяло дневния памперс /дори и на разходки си бяхме БЕЗ/. Просто носех резервни гащи и панталонки. Така свикна още по-бързо, защото му писна да му прекъсвам играта на детската площадка например, за да го преобуя Simple Smile Успех!

# 3
  • Мнения: 72
Да се включа и аз ние маи сме още малки но все пак реших да пробвам да го махнем.Изкарахме 4 дни само с гащички.Слагах го през 30 мин.някъде даже понякога и по често но ефект никакъв.Иначе седи на гърнето но не прави нищо там,за съжаление.Не може да каже,и маи въобще не знае на тоя етап какво се опитваме да правим и за това за сега прекратих опитите,но не знам до кога.

# 4
  • Мнения: 6 155
Извинявам се, че ще използвам темата, но да не пускам друга.  Blush

Как трябва да се процедира:
1. Маха се изцяла памперса,  обуват се  гащи и се слага на гърнето или
2. Продължаваме с памперс и слагаме на гърнето докато свикне какво да прави там и да си казва ?

Въобще как трябва да протече обучението за гърнето?

# 5
  • Мнения: 5 183
Да се включа и аз ние маи сме още малки но все пак реших да пробвам да го махнем.Изкарахме 4 дни само с гащички.Слагах го през 30 мин.някъде даже понякога и по често но ефект никакъв.Иначе седи на гърнето но не прави нищо там,за съжаление.Не може да каже,и маи въобще не знае на тоя етап какво се опитваме да правим и за това за сега прекратих опитите,но не знам до кога.

Мисля 4е ви е ранко наистина за осъзнато приу4ване към гърне. Когато Томи беше на около година и нещо, моят баща заживя с нас тук за около 8 месеца и се беше амбицирал да нау4и да ползва гърне ... Е, мина му мерака  Mr. Green Отложих с една година и мисля 4е на 2 години и 2 месеца /тогава запо4нахме/ разликата беше огромна. Де4ко веднага схвана какво се иска от него. Е, глезеше се, забравяше, отвяваше го вятъра ... и имахме много инциденти, но все пак имаше и проблясъци доста скоро след на4алото на приу4ването.

# 6
  • Мнения: X
Днес ни е втори ден в борбата с гърнето  Grinning

При нас ситуацията е: Ния сяда, върши нещото, ако и е време, казва аки винаги, пиш го бърка с аки, т.е казва аки, но може да е пиш и по-радко пиш, освен това пишкането контролира по-трудно. Например вика пиш, пиш и почва да пишка Mr. Green

Махнала съм памперса - само, когато спи и на вън ходя с резервен чифт дрехи Mr. Green, но за съжаление днес е болна и с разстройство та сещайте се колко е удачно махането на памперса, ама щом съм почнала.....много ми се ще до август да е без памперс, че тогава се връща на ясла......

При нея и трябва малко повече време да осъзнае пишкането. Освен това, когато се напишка не я притеснява особено, че е мокра, но се кефи много на гащите Thinking Rolling Eyes

Като цяло на половин час на гърне мисля е добре.

Ще видим.... ама тва разстройство Sick......... пък и едно е топло, лятно времетооооо #2gunfire немога само по гащи да я оставя, та ще пера, като луда hahaha

# 7
  • Мнения: 72
Да наистина Maika.Aз просто реших да опитам но имаш право за това.Въпреки че в тия жеги съм по склонна да го държа по гащички,поне в къщи,че прави някакви обриви от пампите.А наистина всички казват че към 2 годинки става осъзнаването при малките и аз съм склонна да го приема че е така.Поне на тоя етап тои наистина не разбира за какво става въпрос,знае само че гърнето служи за седене,което пак е нещо. Joy

# 8
  • Мнения: 3 880
Аz я слагах на всеки час. Понякога и по_често, zависи колко течности беШе пила. На 15 мин. ми се вижда много често, има опасност на детето да му дойде до гуШа от гърнето и иzобЩо да не иска да сяда на него.
Аz обаче първо слагах на гърнето и чак като се научи да каzва и да стиска тогава махнах памперса, така нямаШе много пране и напикани гаЩи Wink

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при нас стана за около 2 месеца, като цяло и много добре се полу4и защото махна едновременно и нощния, аз го слагам за всеки слу4ай ,но е сух.ами няколко дни на гащи, да се усети, не оби4а да е мокра и сменяме тутакси, обяснявам и недоволствам,после върнах памперса на периоди и тя по4на да казва маха си го и търси гърнето. после махнах през деня, маха гащите,но акото отива на килима,защото него по -трудно го контролира, пак показвам, 4е не съм доволна и 4е така не става и няма да си играя, защото пера и мия. ами полека сама тръгна да си сяда, сваля гащи, дига ги , после обявява да й го хвърля.сега тя стиска  с 4асове ве4е да го направи на гърнето.за мене, макар и дълго, ми е доволно, 4е бях се панирала -не харесваше гърнетата, за продажба имам даже!
.

# 10
  • Мнения: 2 910
Извинявам се, че ще използвам темата, но да не пускам друга.  Blush

Как трябва да се процедира:
1. Маха се изцяла памперса,  обуват се  гащи и се слага на гърнето или
2. Продължаваме с памперс и слагаме на гърнето докато свикне какво да прави там и да си казва ?

Въобще как трябва да протече обучението за гърнето?

Biby, аз махнах памперса, но не изцяло. Слагам го само, докато спи. Преди 10 дена Марти седна на гърнето и се изпишка и от тогава, когато е без памперс пишка и ака само там. Първите 2 дена аз я слагах през 30-40 мин., а след това тя сама започна да си сваля гащите и сядаше, не ми казваше, че й се пишка, а директно отиваше на гърнето. Като излизаме също е без памперс, но си нося резервни дрехи. По- трудно ми е да я накарам на вън да пишка. Досега имаме три успешни опита, които се дължат на това, че гледа други деца как пишкат и само тогава мога да я накарам, иначе се стиска по 1-2 часа, докато не се приберем и не седне на гърнето.

# 11
  • Мнения: 3 367
разбрах 1е  се слага през окол 1ас-а за колко време-40 мин?а като илизате навън-носите гърне или търсите тоалетна?
и=ако се возите в кола ,детето е в стол1е и има инцидент ? аз я оставям на ясла и отивам на работа-няма къде да пера облицовка на стол?
мерси предварително

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
БУБА, що не пробваш с детска тоалетна чиния, и Калина не иска да сяда на гърне, но детската тоалетна чиния я кефи, явно е доволна, че е като големите - наредена на тоалетната  Wink

Биби, според мен трябва да се действа радикално - махаш памперса и слагаш гащи и т,ва е...

Анет, не трябва да се държат прекалено дълго на гърнето, защото им писва и се получава обратен ефект...Съдейки от Калина, ако има да прави нещо, тя го свършва веднага или почти веднага, след като я сложа.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
И аз ще следя темата  Peace

Май трябва да оставям сина си без гащи и да го слагам на гърнето, но аз не правя нито едно от двете. Въобще не ми е ясно кога и как ще стане тая работа с изхождането НЕ в гащите  ooooh!

Иначе съм чувала, че през 15 минути трябва да се слага на гърнето (но моят син не седи. Става като опарен, иначе знае какво е това и какво се прави  в него) Thinking

Бубе, надявам се, че добре си прочела тези два линк-а Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13847.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28530.0

добре е да се прочетат изцяло темите Wink Wink

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 823
КОгато решиш да махаш памперса,се маха изцяло.Т.е. и навън детето е без,само взимаш още чифт дрешки,за да се подсигуриш,ако се получи авария и разходките първоначално е добре да са около дома,за по-сигурно.Слагаш памперс само за дневния и нощния сън,та дори за дневния може да пропуснеш.Детето може да осъзнае за какво става въпрос,едва когато започне да се напишква в гащичките.Така се научава и да се контролира.Възползвайте се от лятото и ви желая успех с премахването на памперса.Удоволствието от това да виждаш през гащичките малкото дупенце на детето си,а не памперса, е огромно.Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 23:50 от svetlana79

Общи условия

Активация на акаунт