Въпроси към имащите Рейнбоу

  • 4 085
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
запалих се много по тази прахосмукачка и сега искам да ви попитам няколко неща
1.набутка ли е да се купи на старо?
2. какви приставки има самата прахусмокачка и за какво се използват?
3.как да се свържа с дистрибуторите?
4. какво трябва да гледам като я вземам

# 1
  • Мнения: 202
Uf,ne moga da pi6a na kirilica.Moja blizka prodava takava za 5000 leva.Ako projaviava6 interes 6te ja pitam? Ne znam dali ja e prodala ,no e 4isto nova .Neizpolzvana.Sas vsi4ki pristavki.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 950
5000 лева???? Shocked Нашата я купихме за 1300 долара преди 4 години....По днеше курс това са около 2000 лева.


Иначе тази която ви предлагат да купите "на старо" нали не е използвана от фирма за почистване? Скъпи са им частите на тези машини, вземете си нова или поне да е в гаранция!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Прекалено скъпо удоволствие е таз Рейнбоу. Баща ми я купи за 1800 долара преди... навярно 8 години.  newsm78
Щом ще купуваш употребявана машина, занесете я в сервиза, който я обслужва (вероятно е в големия град да има само един такъв, във Варна  се нахожда до гарата), да я профилактират и да ти кажат в какво състояние е. Лагери, двигатели, то си личи всичко...
Каква е причината, поради която искаш такъв смукач? Ако е несериозна, по-добре дай парите за разни други работи, много е скъпо!
Приставката за пране отделно се заплаща, дали ти я предлагат към употребяваната система? АЗ нямам такова нещо за пране и не го зная как работи.
Имам макла и голяма тупалка и обикновен смукач, вкл. разни дребни накрайници... Заема цял гараж място...
Но имам персийски килими, които тупа възхитително! Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 3 950
Ние я ползваме само за 2 персийски килима, мека мебел и матрак горе долу 1 път на два месеца. Ако викнеш фирма ще ти излиза около 30-40 лева на викане, прецени дали си залужава! Ние си имаме нормална прахоскукачка за ежедневното почистване, абсурдно е да ползваш Рейнбоа за това и доста трудоемко!

# 5
  • Мнения: 43
Моята жена се занимаваше с такава фирма ходиха и предлагаха , правиха демонстрации и много ми я хвалеше ама като ми каза че струвала 4000 лева и направо..... една неина позната (бивша колежка с която работиха за реинбоу)има такава и женами я взема чат пат в къщи . Ми кво да ви кажа, егати и чудото аз и 300 лева няма да дам за нея , много зле изглежда и все едно е правена по трудово обучение (несъм толкова бос в техниката за да различа прецизната и скъпа изработка ) верно фучи бръмчи мятка едни води, пере смучи незнам си кво , лови акари (или поне така ме уверява жената показваики ми едно съдче с мътна вода Laughing ми  такива прахусмукачки и то маркови има за по 400 -500 лева като искаш да се набуташ и не падат по долу от тази, но ако имаш излишни 4000 бона или колкото е там сега, купуваи щом ти е мерак. А утре ако имаш интерес ще хвана жената да ти напише малко по подробно за тази машина Wink

# 6
  • Мнения: 399
Аз мисля, че не си заслужава да даваш толкова пари. Единственото, което си заслужава (според мен) е тупалката. Като че ли си струва само за персийски килими и дебели вълнени мокети. Чистила съм няколко пъти с нея и наистина върши работа. А нормалните мокети се почистват добре и с нормална прахосмукачка.
Тук една мама беше писала, че си е купила прахосмукачка Zelmer за около 300 лв., за 30 лв. допълнително тупалка към нея. Пусни Гугъла и ще намериш повече информация. Аз съм се навила за такава, та проучих нещата, но трябва да проверя на място в магазина какво е това чудо.

# 7
  • Мнения: 43
Аааа точно зеимлер и аз харесах за 329 лева е , пере смучи през вода филтрира и през филтър може, абе квото се сети ако си купувам тя ще е.

# 8
  • Мнения: 1 449
Ние си купихме на старо преди 3-4 години за около 350-400лв, после се оказа че е без резервоар, който за  пластмаса беше някакви безумни пари, купихме си го в представителството - нямаше как. Но няма грешка - по това време имахме голямо куче, което пускаше яко косми, а от килима тези косми просто нямаха изчистване. С Рейнбоу обаче не оставаше косъмче Grinning Иначе за ежедневни нужди ме мързи да я сглобявам, затова съм се замислила за покупката на малка компактна прахосмукачка.

# 9
  • Мнения: 215
запалих се много по тази прахосмукачка и сега искам да ви попитам няколко неща
1.набутка ли е да се купи на старо?
2. какви приставки има самата прахусмокачка и за какво се използват?
3.как да се свържа с дистрибуторите?
4. какво трябва да гледам като я вземам


Не си струва парите. 2000 евро хич не са малко, освен ако ги имаш в излишък. Освен тупалката, друго по-ефективно в нея няма, колкото и да го възхваляват този техен сепаратор.

# 10
  • Мнения: 834
как се почиства после тази прахосмукачка?

# 11
  • Мнения: 215
как се почиства после тази прахосмукачка?

Много трудно и сложно  newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 569
как се почиства после тази прахосмукачка?

Много трудно и сложно  newsm78
Какво му е трудното - водата от резервоара се изсипва в поалетната а самия тий се измива с вода и сапун. Това е. Peace Няма смяна на прашни торбички, от които пада 1 тон прах и трябва пак да чистиш след това.

А по въпроса, дали да си купиш - ако имаш излишни пари и достатъчно място, където да я прибираш - купувай. Много хора ще ти кажат, че е прекалено скъпа и не си заслужава. Може и да са прави. Може и да има други по-евтини прахосмукачки, които да са също толкова добри - не знам, не съм се интересувала. Никога не съм съжалявала, че изръсих толкова пари за нея. А ако я намериш на старо, в добро състояние и  на добра цена, още по-добре.

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 23:30 от mentolka

# 13
  • Мнения: 1 449
Това чудо "тий" ли се казва? А аз му викам резрвоар ooooh!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Пък 2 пъти в годината е препоръчително да я водиш на профилактика. Е, един път даже е добре, аз толкова я нося. Удоволствието да ти я профилактират е към 35-40 лв, доколкото си спомням, евентуално може още някоъ лев да отиде за износени лагери, кабели, четки, гуми, не знам какво още, но нормални работи.
Ако нямаш алергия към акари, нямаш космати животни, нямаш дебели килими и дунапренови мебели - не ти трябва туй чудо. Тъй мисля...
А иначе за почистването след прахосмучене - много е приятно да не бъхташ с книжни торби и да вдишваш прахоли (пък като се работи с такава смукачка, част от праха се изхвърля обратно в околния свят, за разлика от водния резервоар), а да изсипеш насъбраната мръсотия и да пуснеш тоалетната вода.
Ами колко тежи?? Влача както слон дървесен труп из цялата къща тая тефнология! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт