Ползвате ли Биберон-Залъгалка?

  • 2 827
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 229
Ползват ли вашите бебенца?
Аз на моето му я давам когато плаче или когато трябва да спи. Действа му като силно успокоително и приспиватело  Grinning .
Чудя се нещо - имам една биберонка на АВЕНТ от както се е родил,  №1. Сега след като  стана на 6  мес. дали да му купя друга по-голяма Thinking . Мисля си,  защо му е по-голяма, дали няма да му навреди на небцето. /На мен зъбите са ми малко напред , най вероятно от биберони. / От друга страна се замислих, че те може би не са по- обемни а просто по- дълги и съответно кръглата част отива на мястото си в небцето.
Дали е така  Thinking
 Вие какво мислите за залъгалките Confused:

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
да, ползвахме , давах я на Ади преди да заспива и навън на разходка, където спеше.


Ползвахме залъгалка до заветната възраст: 1г и 4 месеца - мнооооого дълго време според мен беше.

отчитам го като моя грешка.
ползвахме само на NUK залъгалките от каучук.

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Мисля, че трябва да купиш по-голяма. Вики от началото не я хареса по-голямата, но постепенно я прие, през това време му давах и малката. Както и сама си се сетила по-големите са най-вече по дълги и отиват на точното място, което според мен е важно за да няма деформация.

Иначе мнението ми за залъгалите е положително, още повече че Дани си смуче пръста  Sad , а пред това всяка залъгалка е по-добра.

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да,и аз ползвам залъгалка,налага се,Алекс много плаче.

# 4
  • Мнения: 211
Ползвам, когато е необходимо и не виждам защо да не го правя. Като не я иска сам я плюе. По книгите пише, че залъгалката успокоява нервната система на бебето и задоволява инстинкта му за смукане. Купувам само по-големи Grinning

# 5
  • Мнения: 2 258
Дени изобщо не иска биба...предпочитам я пред пръстчето в устата,но какво да се прави...

# 6
  • Мнения: 6 206
Цитат на: tuti
Вие какво мислите за залъгалките Confused:

Мисля, че ако можеш без биберон, по-добре.
Това за анатомичното е за успокоение.
Трудно и стрес за детето е да се откаже.
Моето бебе е на 6 месеца и досега е без биберон, бяха ме наплашили, че ще си лапа ръцете като заместител. И това не стана. Наистина в моя случай не виждам причина да му давам.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: tuti
Ползват ли вашите бебенца?
Аз на моето му я давам когато плаче или когато трябва да спи. Действа му като силно успокоително и приспиватело  Grinning .
Чудя се нещо - имам една биберонка на АВЕНТ от както се е родил,  №1. Сега след като  стана на 6  мес. дали да му купя друга по-голяма Thinking . Мисля си,  защо му е по-голяма, дали няма да му навреди на небцето. /На мен зъбите са ми малко напред , най вероятно от биберони. / От друга страна се замислих, че те може би не са по- обемни а просто по- дълги и съответно кръглата част отива на мястото си в небцето.
Дали е така  Thinking
 Вие какво мислите за залъгалките Confused:


И ние сме с Авент. Не сме я сменяли. За срам и резил Александра и досега заспива с бибата, веднага като заспи я изплюва. Аз си мисля, че понеже е плоска по-трудно ще увреди зъбите, обаче ако трябва да съм честна предпочитам да я махам вече. Досега задържах, щото момента все не беше подходящ - тръгва на ясла, никнат зъби, а и я ползва само докато заспи

# 8
  • Мнения: 46 508
Използваме- за заспиване! Купих ортодонтски, въпреки спора ми с нашата зъболекарка, според която не са нужни такива биберони, ставали всякакви и зъбите не можело да се изкривят от пръсти и биби. Това е според нея и още един зъболекар, с повече не съм се консултирала, но все пак купих ортодонтски.

 tooth Голям смях падна в аптеката, когато аптекарката се опита да  поправи мъжа ми, че това били "ортопедични". #Shocked

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Ние също използваме понякога само за заспиване. Иначе по принцип не я иска, плюе я.

# 10
  • Мнения: 3 153
Нашата рода е зъболекарска и препоръча силиконовите бибки на Нук, защото били най-ортопедични, а силиконови, защото пък каучукът събирал много бактерии! Засега сме на най-малкия размер и бебко не е първа любов с бибата, но аз се пробвам да му я давам всеки път, иначе имам чувството, че ще си глътне ръцете:) По принцип смятам, че ако детето не иска са смуче биба и не си напъхва ръцете в устата е излишно да му се предлага, това е просто един кахър по-малко след време....Имаме едно детенце в квартала, което вече е на 4, ако не и 5 год. и колкото пъти го срещна е с биберон в устата, на това му викам изпусната работа!

# 11
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
И двамата ми сина не са се забавлявали с биберони.Въобще не ги искаха.

# 12
  • Мнения: 189
Mоето мнение е че трябва да се използват само ако детето не може без тях. Аз в първите месеци използвах силиконови ортопедични на NUK, готини са обаче като и станаха много големи бузките , взе да и се "отпечатва" залъгалката, понеже са доста извити та чак до обриви се стигна. passifier
По наше невнимание и незнание  от новородено му дадохме размер за от 6-12м. и така и не поиска друга, когато се опитахме да и я сменим. За моя радост сега само си играе с нея или  хапе пластмасовата и част защото никнат първите зъбки.

# 13
  • Мнения: 2 006
Без КА (от бибка) не заспиваме Sad Мисля да из4ака още малко за да може да я изхвърли сами4ка.Ако можете не я ползвайте Sign Exclamation

# 14
  • София
  • Мнения: 6 555
И ние ползваме - ортопедичните силиконови на Нук от 0 до 6 месеца ( имам по 2 на дете) в сп. Моето бебе и аз прочетох, че трябвало да се редуват по 3 броя, за да се изтъркват равномерно, как се изтърква точно силиконът обаче не зная  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes .
Цвети не я търси много , но Плами е направо пристрастена (казваме й вече Биберонената Плами)  Imp , като се разплаче -ей бога ми , по 20 пъти й я слагаме в устата-нарочно я плюе за да привлича вниманието[/i][/b]

# 15
  • Мнения: 46 508
Мами, писах по-нагоре, че и аптекарката наричаше бибите "ортопедични", защо и вие така????? Аз ли съм нещо в грешка?

# 16
  • Мнения: 3 200
Елица изобщо не иска залъгалка и така си стои за сувенир Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Да, ползвам, наистина много я успокоява. Купи си по-голям размер. Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Ортодонтски! Grinning

# 19
  • Мнения: 5 255
В началото, т.е. до към първия месец харесваше бибата.
Заспиваше с нея.
Сега въобще не признава биберон-залъгалка.
Купих на Avent - силиконова и каучукова; на Nuk - каучукова, някаква сечена; Chicco - каучукова.
Ами не ще . Като и слагам в устата, Лора почва хилеж и едно бутане с езика.
Да има кой да и я слага в устата и тя да я плюва. Та това ни е заниманието.

П.П. САМО на кърма сме (може би това обяснява положението  Thinking )

# 20
  • София
  • Мнения: 39 758
ползвахме само когато трябваше да заспива, после я вадех от устата й Wink

# 21
  • Мнения: 1 263
Използваме силиконова на NUK

# 22
  • Мнения: 2 655
Само преди около месец и аз пуснах такава тема във форума "Кърмене и захранване". Чудех се дали да купя на АЛИ биберон и да и давам. Реших и взех, но беше късно. Embarassed Тя не го иска и го плюе. Не и харесва, защото предпочита гърдата.
Сега и никнат зъбки и се успокоява с играчки за дъвкане, но не и биба, за мое най-голямо съжаление.

# 23
  • Мнения: 8 163
Да, Аля получаваше биба до 6-тия месец. Оттогава ползва Миши.

# 24
  • Мнения: 277
Винаги сме я ползвали само за заспиване. Нашите са Нук силиконови и вече сме на следващият размер. След като заспи я изплюва. През ноща не се успокоява от нея като се разплаче.
Мисля че бихме могли и без нея защото през деня я ползва като играчка за чесане на зъби.

# 25
  • Мнения: 2 000
Митко така и не хареса биберона. Няколко пъти го пробвахме, но изобщо не искаше да го засмуче. Явно не прилича на мен, щото аз до 4 години  Embarassed  съм била с биба.

# 26
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Pela
Само преди около месец и аз пуснах такава тема във форума "Кърмене и захранване". Чудех се дали да купя на АЛИ биберон и да и давам. Реших и взех, но беше късно. Embarassed Тя не го иска и го плюе. Не и харесва, защото предпочита гърдата.
Сега и никнат зъбки и се успокоява с играчки за дъвкане, но не и биба, за мое най-голямо съжаление.


Не разбирам - за какво точно съжаляваш Shocked ? Че Али няма да се "запознае" с тази огромна глупост - залъгалката? Повярвай, нищо не изпуска, нито пък ще загуби!

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Да, заспива с биберона по-лесно. През деня избягвам да го давам, освен, ако много се размрънка. Когато го мъчат венците биберонът е незаменим помощник, иначе всичко до което се докопа непременно е в устата. Все още има само 2 зъбчета, но ми се ще вече да свиква без биберон (май ще е трудно). Лошото е, че анатомични въобще не признава, всъщност харесва само един единствен с някаква много странна форма,силиконов, големичък. От новородено до сега, само този биберон - залъгалка одобрява, плюе всичко друго и сме му купили 3 такива и ги менкаме  Wink ...

# 28
  • Мнения: 928
Ние ползваме бибите само за игра,иначе за приспиване сме с любимото палче.

# 29
  • Мнения: 4 915
Не ползваме биберон-залъгалка. Не съм й давала, не мисля и да го правя. Не искам дъщеря ми да свиква с биберон, а после пък да я отучвам.

Много рядко си смуче пръстчето, ако се забавя да й дам да цока от гърдата. Не се приспива и не се успокоява с пръстчета в уста, и слава богу!  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 2 853
Цитат на: tuti
Ползват ли вашите бебенца?
Аз на моето му я давам когато плаче или когато трябва да спи. Действа му като силно успокоително и приспиватело  Grinning .
Чудя се нещо - имам една биберонка на АВЕНТ от както се е родил,  №1. Сега след като  стана на 6  мес. дали да му купя друга по-голяма Thinking . Мисля си,  защо му е по-голяма, дали няма да му навреди на небцето. /На мен зъбите са ми малко напред , най вероятно от биберони. / От друга страна се замислих, че те може би не са по- обемни а просто по- дълги и съответно кръглата част отива на мястото си в небцето.
Дали е така  Thinking
 Вие какво мислите за залъгалките Confused:


da polzvaxme
davax mu q samo kogato zaspiva
polzvaxme q do 1 godina i 1-2 meseca
polzvaxme samo NUK silikon anatomi4ni (ne kapka)
tova koeto ti si misli6 4e se namestvat na nebceto spored men e taka ili pone i az taka razsajdavam

# 31
  • София
  • Мнения: 3 679
Не, не ползваме. Таня никога така и не задържа биберона в устата си. Ръбаше я от пластмасовата страна  Grinning

# 32
  • Мнения: 4 358
Давах на Оги биба още от първия му ден. Много го успокояваше.
Първата му биба беше с пластмасова основа и решихме да я сменим, за да не се нарани на пластмасата. Купихме изцяло силиконова, но на Оги му трябваше време, за да свикне с нея.
Отказа се лесно от закъгалката. Не съжалявам, че му давах.

# 33
# 34
  • София
  • Мнения: 15 219
В началото Иво не искаше да види биберона, но когато започнах да го захранвам явно започна да му липсва сученето и хареса биберона. Сега вече е направо пристрастен към него. Shocked Когато сме в къщи мине-се-не мине и иска да му го дам. Успявам да го измъкна от устата му само с хитрост, но той бързо се усеща, че го е "изгубил" някъде и мрънка. Ако сме навън-не го търси, но в къщи е нещо страшно. Не ми е ясно как ще се отучваме някой ден...... Sad

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Като беше бебе, й давах, защото не знаех, че при кърмените деца е по-добре да не се дава (препоръча ми педито да давам).
По-нататък, като се изучих малко, започнах само преди сън да давам. Към 9-10 месец започна да я плюе, и да иска цица, когато се опитвах да я 'излъжа'. Преди годинката се отказа изобщо от него. Сега като го види (не съм го хвърлила още), ми го показва, даже някой път го лапа, и пак го плюе - на игра.
Не мисля, че биберона е добра идея, особено ако бебето е на кърма.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Vivi
Не ми е ясно как ще се отучваме някой ден...... Sad


ами ще ти кажа моята рецепта, но без да сме били фенове на залъгалката. Просто една вечер не я дадох. Казах - край, дотук, и това беше.
Аз по прринцип съм голям инат и кажа ли си нещо - край.
Ако Ади е още с памперси, то е само защото не съм
се заинатила. Не съм казала - не съм го направила - общо взето така действам аз. Сигурно ми е от зодията Laughing  Laughing  Laughing
Та и със залъгалката така - скрий я, и край, но без компромис, казваш си, това беше, ако толкова искаш да прикллючиш с това, ......при мен действа, ама ти казвам, съм голям инат.
Само ако си наумя нещо, и дотам.

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: Vivi
Не ми е ясно как ще се отучваме някой ден...... Sad

Братовчедка ми отучи племенницата около 1 1/2г. Преди това имаше истерии за "буба", ако я забравят, не заспиваше, изобщо ужас... По времето, което ти казвам, тя обяви, че Голямото куче е взело бибата, и вече не я даде. Но детето още поне 1/2 година лапаше бибите на де що види бебе, та не знам доколко е добро преждевременното отучване от биберона.

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: boo
та не знам доколко е добро преждевременното отучване от биберона.



зависи и от детето, колко му се харесва биба или не.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: Liorena
Цитат на: boo
та не знам доколко е добро преждевременното отучване от биберона.

зависи и от детето, колко му се харесва биба или не.

От сегашната си гледна точка си мисля, че е най-добре да не се дава изобщо, или строго да се ограничи употребата й само и единствено преди сън.

# 40
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: boo
Цитат на: Liorena
Цитат на: boo
та не знам доколко е добро преждевременното отучване от биберона.

зависи и от детето, колко му се харесва биба или не.

От сегашната си гледна точка си мисля, че е най-добре да не се дава изобщо, или строго да се ограничи употребата й само и единствено преди сън.


съгласна абсолютно с това. Sign Exclamation

# 41
I az misleh da ne i ia davam izobshto no edin den na okolo mesec kato beshe me poburka - cial den - spi 10 min i posle reve ot glad i taka me izsmuka che do vecherta niamah sili da stana ot legloto i bashta i kato se pribra izhvurcha i i kupi bibata i taka zadurjahme okolo 2 chasa za da subera kurma i taka se uspokoi. Davam i ia predi sun no ne ia obicha mnogo - postoianno ia pliue, zatova puk zaspiva s shisheto v usta - mislia che i haresva biberona na shisheto, no takv ne sum vijdala pod formata na zalugalka.
Po temata sumgovorila s ortodont i tia kaza che do okolo godinka niama problem-ne se otraziavat na vencite i zubite.

Общи условия

Активация на акаунт