Боже,ще полудея от страх...

  • 3 960
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 380
Бременна съм в 8-я месец,януари 2005г.правих аборт,то беше малко по "втория начин"-т.е. късно вечерта само лекаря и една акушерка в болницата но без другия персонал да разбере.незнам защо лекаря пожела така-аз си бях пълнолетна...както и да е всичко мина гладко.сега обаче ме е страх защото се оказа че съм отрицателен резус фактор а мъжът ми положителен.разбрах за имунизацията 72ч. след раждането ми(ако се наложи) за предпазване на бъдещите деца,но където и да прочета се оказва че след аборта е трябвало да ми се бие гама-глобулин за да ми спаси дефакто сегащното ми бебе.и сега можели да се получат различни увреждания на бебето...акушерът ми знае че съм имала аборт,но защо нищо не споменава за това!?
направо се ужасявам при мисълта че може да му има нещо на моето бебче...
ако някой знае повече по въпроса .....ще бъда благодарна!

# 1
  • софия
  • Мнения: 495
Щом си с отрицателен резус,досега е трябвало да ти назначът изледвания за антитела.Това се прави 3 пъти през бременноста.,още повече щом имаш предишна бременност.Обаче при аборт вероятноста организма ти да е изградил антитела е минимален,поради късият срок на бременноста.НО,задължително искай изследвания.

# 2
  • Мнения: 8 917
Отиди при друг лекар, а не този ,който е трябвало да направи нещо още тогава, а и досега си трае и виж какво може да се направи Peace И преди всичко - не се притеснявай - с нищо няма ди то помогне. По-добре опитай да се успокоиш и да правиш това, което трябва на спокойна глава. Стискам палци всичко да е ОК!

# 3
  • Мнения: 3 521
Дори и малко черно да проzвучи щом до сега не си имала проблем едва ли нещо с бебето, мисля, че с бебето всичко ще е наред...направи си иzследвания zа антитела и ако се наложи може да ти сложат инжекции предварително....при мен беше почти същата работа, но въпреки, че след аборта ми бяха сложили гама глобулин сегашният ми лекар реши, че няма да рискува и ми биха инжекция в 32 г.с....Стискам палци Peace.

# 4
  • Мнения: 4 621
Аз съм аналогичен случай на твоя. С тази разлика, че след аборта (доколкото си спомням, защото беше доста отдавна)ми бяха направили необходимата инжекция. В  този случай се правят изследвания за антитела по време на бремеността. Независимо че си вече в 8 месец поискай  на всяка цена да ти направят такова изследване. Не се притеснявай дори и да се окаже, че имаш антитела в кръвта не е толкова страшно.
На мен ми беще обяснено, че в най -лошия случай след като се роди бебето (ако има открити антитела в кръвта на майката) се поставя под някаква лампа(извини ме за неясното обяснение, но точно така ми беше казано)  и нещата са преодолими.
Стискам палци всичко да е наред.

# 5
  • Мнения: 318
Здравей, при мен положението е същото , с разликата че аборта ми беше спонтанен и беше чак в 13г.с. Сега си следя с изследване дали имам антитела, първото беше в 17 г.с, беше отрицателно, другото пуснах днес и се надявам след 10 дни да ме зарадват , че е отрицателно. На теб защо досега не са ти правени такива изследвания, искай си ги задължително. И аз съм също то9лкова уплашена, но и 2мата доктори при които ходя все ми казват да не се притеснявам.

# 6
  • Мнения: 380
ами на мен доста често ми правят изследвания,по-често бяха за хемоглобина (беше много нисък)но заедно с това и  за наличието на бели и червени кръвни тила,поне така разбирам от обясненията им.казват че няма проблем.Досега и на видеозона не са забелязали да има проблем с бебето-всичко му е уж съразмерно и се развива нормално,поне това ме успокоява.и до 24ч.след раждането изследванията ще покажат дали имам нужда от тази инжекция.

# 7
  • Мнения: 318
Сиси хубаво е че изследванията ти са добри, но си искай специално за антитела за всеки случай да си ги направиш. На видеозона не знам дали може да се види дали има някакъв проблем, само съм чувала , че ако рязко започне покачване на ти8търа на антителата се получава някакъв хидропс на коремчето на бебенцето, ако греша някой да ме поправи.Но това само при положение, че има покачване на титъра. Лека бременност , сигурна съм че всичко ще бъде наред Peace

# 8
  • видин
  • Мнения: 358
не се притеснявай излишно- аз също съм с отрицателен резус фактор, след първото ми раждане ми направиха въпросната инжекция - тогава разбрах за проблема. след това съм правила три аборта и родих още две деца - без никакви проблеми и без да ми правят инжекциите. ако е имало нещо досега да се е проявило. иначе изследването става бързо и не е излишно. редно е да го направиш.

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 901
Проблемът, до колкото знам, при различните резус фактори на майката и детето е това, че има вероятност да не износиш плода и вероятността от преждевременно раждане, затова се следи и за антитела, а не че бебето ще се роди увредено.
За твое успокоение поискай си изследване на антителата и другото, което е при + и - резус може бебето да е с по -силна физиологична жълтеница, но това се следи още в болницата след раждането и се овладява на време, не се притеснявай.

# 10
  • Мнения: 305
И аз имах подобен проблем - след спонтанен аборт, без да ми бият антитела. При тази бременност (за щастие успешна) си правих изследване на антитела в 20 и 32г.с., но нямаше проблем... А и след раждането не ми биха нищо, защото аз и детето сме с еднакъв фактор - т.е. не са се образували антитела срещу плода.

# 11
  • Мнения: 2 327
За да не умираш от страх просто си направи изследванията за антитела.
Те не се образуват задължително - само ако ти и бебето сте с различен резусфактор. Освен това при първа бременност може и да не се образуват изобщо до раждането. За аборт не знам как стоят нещата.
Всичко е въпрос на някаква вероятност. Нищо не е сигурно че ще се случи или се е случило. Не се паникьосвай. Но като тръгнеш да раждаш предупреди лекарите ако има съмнения за детето - може да се наложи кръвопреливане.

# 12
  • Мнения: 4 621
Sissi 86  възможното усложнение е по-тежка физиологична жълтеница, а не увреждания на плода. Доста неща  по въпроса прочетох докатпо бях бременна.
Не мога да намеря линка, но си спомням, че четох , че при повечето такива случай физиологичната жълтеница продължава по-дълго и е в леко по-тежка форма, която безпроблемно се овладява от медицинския персонал.  В много, ама наистина много редки случаи жълтеницата е толкова сериозна, че води до увреждания на други органи и системи.
Направи си изследването за антитела и говори с гинеколога си за да бъдете подготвени  и да имате време за реакциа, ако ти открият антитела (дано не се стигне до там).

# 13
  • Мнения: 200
Мила, аз съм с отрицателен резус фактор и имам два аборта. След първия ми бига АНТИ Д Гама глоболулин, но след втория - не. Беше по спешност, но това не означава, че не трябваше да ми го бият. Както и да е. Родих на 5,05,2006г. Детето е живо и здраво и много му се радвам. НЯМА ТАКОВА НЕЩО, че ако не са ти го били ще увредиш детенцето! Това е за теб, а не за него! Ще ти пуснат изследвания 3 на брой за анти тела. Трбява да знаеш, че те се появяват доста по-късно по време на бремеността - след 6тия месесец. На мен първото изследване ми направиха в края на 7 мия.

УСПЕХ   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 320
Моя приятелка след първотораждане и биха такава инжекция. Повреме на раждането и пускаха изследвания за антитела, мисля, че беше  newsm78 Преди около месец направи аборт и пак и биха тази инжекция - АНТИ Д Гама глоболулин.  Въпреки това си мисля, че това е Божа работа, каквото ти е писано. Не се претеснявай, а се радвай на бременността си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт