Лазене-кога?

  • 2 507
  • 46
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мили мами, кога вашите бебчета пролазиха? Ние сме на три месеца, знам, че още ни е рано, ама просто искам да попитам. За сега само си държим главата и искаме да седим седнали, с такива усилия се дърпаме напред когато някой ни държи Simple Smile))

# 1
  • Мнения: 2 614
Калина импровизирано пълзи от около месец. Импровизирано, защото забива глава, гъне се като червейче и така се придвижва. Но 3 месеца му е твърде рано. Първо вдигаш нивото на количката - полулегнало и след това идва и пълзенето!

# 2
  • Мнения: 2 000
Митко така и не пролаза - направо тръгна да върви, тъй че не мога да кажа кога  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние също още не лазим....

# 4
  • Мнения: 524
Ние все оше не лазим  а се влачим по пода на мускулите на ръцете си по корем...Милото още не се сеща да си помаа с крачетата.
Силно индивидуално е. Има деца , които изпобщо не лазят или се научават след като са проходили.

# 5
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Моят Марти лази добре от около 4-5 дни.Преди това лазеше назад и слизаше от леглото,след това буксуваше на едно място,т.е една напред и две назад и в един момент пролази цялото легло.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Все по-често чувам за бебета, които прохождат без да лазят. В началните месеци лазенето е  рефлекторно, после идва същинското. Моето бебе също още не лази!

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
След 8-9 месец ще лази.
За сега - слагай повече по корем, и за сядане ви е рано. Вредно еда се слага седнало преди 6 месец.
Като слагаш бебето по корем, то се надига и тренира мускулатурата на гръбчето и на ръцете.

# 8
  • Мнения: 6 390
След 8-9 месец ще лази.
 Peace

# 9
  • Мнения: 34
ние сме на 7 и 1/2 и все още не лазим,но Laughing правим смешни опити на заден ход.малко ни тежи дупето. Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 8 459
Синът ми никога не е лазил,а проходи на 1 годинка.

# 11
  • Мнения: 1 559
  Мънички сте за лазене, а пък и сядането не е препоръчително все още Wink Но може да правите следното упражнение: подаваш на бебчо ръце, хващащ неговите ръчички и както е легнал по гръб, го изправяш до седнало положение (но само за секундички!) и после - обратно. Постепенно бебчо ще заякне и ще започне да се набира да сяда,след което ще се научи да сяда като го дъжиш само за една ръчичка, но има време дотогава Wink
    Относно лазенето - много е индивидуално кога започва, а някои бебета пропускат този етап и направо започват да щъкат на два крака Grinning Може да слагаш бебчо по коремче.
    Моят дребос започна да лази,когато беше на 6,5 месеца, но се влачеше само по коремче като гъсеничка. Две-три седмици по-късно започна да ходи на 4 крака и стана доста по-бърз и уверен. Вече му доскучава пълзенето и само търси опора някъде да се хване и да стои прав. Общо взето щом бебчето е готово за дадено умение,непременно ще го покаже - аз съм на този принцип Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
На 8 месеца и половина започна да пълзи,на 11 месеца проходи Peace

# 13
  • Мнения: 435
Дъщеря ми пролази на 10 месеца , а синът ми е на 8 и половина и още даже не седи стабилно . Това е строго индивидуално Hug

# 14
  • Мнения: 941
преди около седмица започна да лази на заден ход или да стои на едно място и да се поклаща напред назад, но мисля че доста тренира по този въпрос и в рамките на месец ще осъвършенства лазенето, преди това можеше да седи стабилно и да дои права като се държи за нещо

Общи условия

Активация на акаунт